TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Toruński szpital z parkingiem rowerowym
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.05.2018 19:56:10
Zdj. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Nowy kompleks Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu ma porządny rowerowy parking. To efekt współpracy władz wojewódzkich z toruńskimi środowiskami rowerowymi.

560 mln zł, z czego około 200 mln na sprzęt medycny – to koszt budowy nowego kompleksu dla szpitala. W ramach inwestycji znalazł się wielopoziomowy parking, w którym znalazło się na parterze miejsce dla rowerzystów. Jak informuje toruński Urząd Marszałkowski, jest to efekt marcowego spotkania marszałka Piotra Całbeckiego z przedstawicielami środowisk rowerowych.

W miejsce pierwotnie zamontowanych stojaków, do których trzeba było przyczepić rower za koło, zamontowano inne, w kształcie odwróconej litery "U", do których można przytwierdzić go za ramę. W spotkaniu uczestniczyły reprezentacje Stowarzyszenia Rowerowy Toruń, klubów Copernicus Toruń i Pacific Toruń oraz Stowarzyszenia Run To Run. Zaproponowali między innymi, by wymienić stojaki dla rowerów na bardziej praktyczne oraz skrócić szlabany przed garażem tak, by umożliwić swobodny przejazd jednośladom. 

- Dziękuję rowerzystom za czujność i aktywność. Na terenie szpitala na Bielanach zaplanowaliśmy oczywiście parking rowerowy, ale nie zastanawialiśmy się nad szczegółowymi rozwiązaniami związanymi z jego organizacją. Cieszę się, że środowisko rowerowe pomaga nam w realizacji tej inwestycji. Rowerzyści z pewnością wiedzą najlepiej, jak ma wyglądać taki parking. Te stojaki to oczywiście mała część inwestycji, ale chcemy, by szpitalne miasteczko było dopracowane w każdym szczegól – powiedział marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Na Bielanach powstanie siedem nowych budynków. Obecnie trwają prace przy wznoszeniu i wykańczaniu cztery - gmachu głównego z blokiem operacyjnym i oddziałami łóżkowymi, a także pawilonów dla szpitalnej administracji, oddziałów psychiatrycznych oraz oddziału i poradni zakaźnych. Wielopoziomowy parking już od pięciu miesięcy służy pacjentom, ich rodzinom i personelowi; dwa budynki techniczne są w trakcie procedur odbiorowych. Wykonawca, firma Budimex, powinien się uporać z robotami do końca 2019 roku – informuje Urząd Marszałkowski.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
szpital
parking rowerowy
kujawsko-pomorskie
środowiska rowerowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....