TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Toruń: rowerowe podsumowanie 2015 roku
MZD.TORUN.PL - Opublikowano: 30.12.2015 01:49:00
Toruń: rowerowe podsumowanie 2015 roku

Na początku grudnia br. rowerzyści mieli do dyspozycji około 97 km kilometrów tras rowerowych na co łącznie składa się ok. 80 km dróg rowerowych, ok. 15 km ciągów pieszo-rowerowych oraz ok. 2 km pasów rowerowych i kontrapasów. W roku 2015 w Toruniu oddano do użytku około 13 kilometrów tras dla rowerzystów ? informuje Miejski Zarząd Dróg w Turuniu.


Infrastruktura rowerowa w Toruniu powstaje w ramach większych inwestycji drogowych oraz w ramach realizacji Programu rozwoju komunikacji rowerowej w Toruniu. Wydzielone drogi rowerowe powstały w ramach budowy 2 etapu Trasy Średnicowej Północnej, budowy dróg dojazdowych na osiedle JAR, rozbudowy ul. Łódzkiej, przebudowy ulicy Gagarina i Rudackiej oraz remontów ulic: Piastowska, Czerwona Droga i Odrodzenia.  Na przebudowanym fragmencie ulicy Reja wyznaczono obustronne pasy rowerowe a na fragmencie przebudowanej ul. Rybaki wytyczono krótki odcinek kontrapasa rowerowego. Powstał także krótki odcinek drogi rowerowej na skwerze przy pomniku Artylerii Polskiej w obrębie Placu To-Mi-To.


Infrastruktura rowerowa powstała także w ramach realizacji projektu Bit-City: przy ul. Skrzyńskiego oraz w obrębie Placu 18 Stycznia wydzielono drogę rowerową; w ciągu ulic Wały gen. Sikorskiego, Szumana, Placu Św. Katarzyny i Warszawskiej wyznaczono pasy rowerowe oraz śluzy rowerowe  a przy dworcach kolejowych Toruń Miasto i Toruń Główny powstały zadaszone parkingi dla rowerów. 


Drogi rowerowe powstały także na fragmencie przebudowanej obecnie Szosy Chełmińskiej (Trasa Staromostowa) i ul. Podgórnej oraz w ramach rozbudowy ul. Konstytucji 3 Maja.
W ramach realizacji Programu rozwoju komunikacji rowerowej w Toruniu w roku bieżącym powstał fragment drogi rowerowej zlokalizowany po wschodniej stronie ul. Grudziądzkiej na odcinku pomiędzy ul. Kościuszki a ul. Jeśmanowicza; fragment drogi rowerowej po północnej stronie Szosy Lubickiej na odcinku od ul. Jamontta do ul. Łyskowskiego oraz przebudowany został odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Przy Skarpie do ul. Ślaskiego.


W ramach tegorocznego budżetu rowerowego rozpoczęła się budowa drogi rowerowej i chodnika wraz z oświetleniem wzdłuż ul. Bukowej oraz infrastruktury rowerowej w obrębie Placu To-Mi-To dzięki czemu połączone zostaną fragmenty dróg rowerowych znajdujących się w ciągu ul. Odrodzenia i ul. Przy Kaszowniku. Oba odcinki powinny być wybudowane do końca maja 2016 r.
Infrastruktura rowerowa to także stojaki rowerowe: w roku 2015 na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu postawiono łącznie 109 stojaków rowerowych: 30 stylowych, 74 zwykłe ocynkowane oraz 5 okrągłych montowanych na słupkach od znaków. Stojaki zostały zamontowane w pasach drogowych i na gruntach gminy miasta Toruń w lokalizacjach, jakie sugerowali mieszkańcy a także w obrębie szkół i obiektów użyteczności publicznej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
infrastruktura rowerowa
podsumowanie
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....