TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Toruń: przybywa tras dla rowerów
TORUN.PL - Opublikowano: 11.12.2015 01:00:39 1 komentarz
Toruń: przybywa tras dla rowerów

W 2015 roku w Toruniu oddano do użytku około 13 kilometrów  tras dla rowerzystów. W sumie  rowerzyści mają do dyspozycji około 97 km kilometrów tras rowerowych, z czego ok. 80 km stanowią  drogi rowerowe, ok. 15 km ciągi pieszo-rowerowe, a ok. 2 km pasy i kontrapasy rowerowe ? informuje toruński Urząd Miejski.


Infrastruktura rowerowa w Toruniu powstaje w ramach większych inwestycji drogowych oraz w ramach realizacji Programu rozwoju komunikacji rowerowej w Toruniu. W tym roku wydzielone drogi rowerowe powstały w ramach budowy II etapu Trasy Średnicowej Północnej, budowy dróg dojazdowych na osiedlu JAR, rozbudowy ul. Łódzkiej, przebudowy ulicy Gagarina i Rudackiej oraz remontów ulic: Piastowskiej, Czerwonej Drogi i Odrodzenia.  Na przebudowanym fragmencie ulicy Reja wyznaczono obustronne pasy rowerowe, a na fragmencie przebudowanej ul. Rybaki wytyczono krótki odcinek kontrapasa rowerowego. Krótki odcinek drogi rowerowej powstał także  na skwerze przy pomniku Artylerii Polskiej w obrębie placu To-Mi-To.


Infrastruktura rowerowa powstała także w ramach realizacji projektu Bit-City. Drogę rowerową wydzielono  przy ul. Skrzyńskiego oraz w obrębie placu 18 Stycznia. W ciągu ulic Wały gen. Sikorskiego, Szumana, placu Św. Katarzyny i Warszawskiej wyznaczono pasy rowerowe oraz śluzy rowerowe, a przy dworcach kolejowych Toruń Miasto i Toruń Główny powstały zadaszone parkingi dla rowerów. Drogi rowerowe powstają  także na fragmencie przebudowywanej obecnie Szosy Chełmińskiej (Trasa Staromostowa) i ul. Podgórnej oraz w ramach rozbudowy ul. Konstytucji 3 Maja.


W ramach realizacji Programu rozwoju komunikacji rowerowej w Toruniu w roku bieżącym powstał fragment drogi rowerowej zlokalizowany po wschodniej stronie ul. Grudziądzkiej na odcinku pomiędzy ul. Kościuszki a ul. Jeśmanowicza i fragment drogi rowerowej po północnej stronie Szosy Lubickiej na odcinku od ul. Jamontta do ul. Łyskowskiego oraz przebudowany został odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Przy Skarpie do ul. Ślaskiego.


W ramach tegorocznego budżetu rowerowego powstanie także droga rowerowa i chodnik wraz z oświetleniem wzdłuż ul. Bukowej oraz infrastruktura rowerowa w obrębie Placu To-Mi-To dzięki czemu połączone zostaną fragmenty dróg rowerowych znajdujących się w ciągu ul. Odrodzenia i ul. Przy Kaszowniku.


Infrastruktura rowerowa to także stojaki rowerowe. W 2015 r. na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg postawiono ich łącznie 109: 30 stylowych, 74 zwykłych ocynkowanych oraz 5 okrągłych, montowanych na słupkach od znaków. Stojaki zostały zamontowane w pasach drogowych i na gruntach Gminy Miasta Toruń w lokalizacjach, jakie sugerowali mieszkańcy, a także w obrębie szkół i obiektów użyteczności publicznej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
droga rowerowa
infrastruktura rowerowa
  • FRanek – 11.12.2015

    A ten obrazek to skąd? Bo na pewno nie z Torunia. Zapraszam ponownie na stronę "rowerowego torunia", na FORUM - wątek: "nowe drogi rowerowe w Yoruniu". Tam znajdziecie prawdziwe zdjęcia z prawdziwych dróg rowerowych w T.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....