TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Toruń. Ostatnie szlify przed uruchomieniem Torvelo
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 24.07.2019 18:37:16
Zdj. UM Toruń - Sławomir Kowalski

Za tydzień, czyli 31 lipca, ruszy rower miejski w Toruniu – Torvelo. Obecnie trwają ostatnie prace nad uruchomieniem systemu. Wypożyczalnia będzie składała się z 40 stacji i 400 rowerów. Operatorem systemu jest firma BikeU.

Ostatnie przygotowania

- Jesteśmy już na ukończeniu przygotowań systemu. Najważniejsze jest to, że kończy się skręcanie, oklejanie i przygotowanie do jazdy wszystkich rowerów. Mamy ich w magazynie 440, a na ulice Torunia w pierwszej fazie wyjedzie 400 rowerów wyposażonych w system GPS. Na finiszu jest również montaż stacji, których zostało do przygotowania jeszcze 10. Większość systemu już funkcjonuje, podobnie jak centrum wsparcia użytkownika, które odbiera bardzo dużo telefonów i maili od osób zainteresowanych systemem, sposobem funkcjonowania i rejestracją - mówi dyrektor ds. rozwoju i marketingu firmy BikeU Marcin Jeż.

Do floty 400 rowerów we wrześniu dołączy 10 rowerów elektrycznych. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu dwa tygodnie temu testował i odebrał dwie stacje. W 2019 roku rowery będzie można wypożyczać do 23 grudnia. W kolejnych latach: 2020, 2021 oraz 2022 - od 14 lutego do 23 grudnia.

- System roweru miejskiego jest bardzo oczekiwany przez torunian. Od 31 lipca zarówno mieszkańcy, jak i turyści w naszym mieście będą mogli korzystać z rowerów i stacji rozmieszczonych na terenie całego miasta - zapowiada dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Rafał Wiewiórski.

Nowy wygląd

Torvelo zmieni wygląd. Rowery będą wielobarwne: dominujący zielony nawiązuje do ekologii transportu, a niebieski i żółty do dobrze znanej już mieszkańcom kolorystyki toruńskich tramwajów. Na koszyku pojawił się herb Torunia.

Zasady korzystania

Jak informuje Urząd Miejski w Toruniu, aby skorzystać z Torvelo, należy zarejestrować się w systemie za pośrednictwem strony internetowejTorvelolub z poziomu aplikacji mobilnej na smartfony Freebike wybierającTorvelo (Toruń). Jednorazowa, zwrotna opłata inicjalna wynosi 10 zł. Pierwsze 20 minut jazdy wypożyczonym rowerem miejskim będzie bezpłatne. Godzina jazdy będzie kosztować 1 zł, 61-120 minut – 3 zł, 121-180 minut – 5 zł. Każda następna godzina to koszt 7 zł, przy czym maksymalny czas wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wprowadzona zostanie także taryfa turystyczna – jednorazowy bezzwrotny abonament to 15 zł. Maksymalny czas wypożyczenia roweru, korzystając z tej taryfy, to 24 godziny.

Cennik Torvelo

Aby wypożyczyć rower bezpośrednio ze stacji, potrzebny jest 5-cyfrowy login oraz czterocyfrowy PIN, następnie wybieramy nr zamka, z którego chcemy uwolnić rower. Od tego czasu mamy 20 sekund, aby podejść do właściwego zamka, nacisnąć przycisk i zwolnić rower. W przypadku zwrotu, wystarczy wpiąć rower do dowolnego zamka oraz sprawdzić, czy rower został zablokowany, pociągając lekko za kierownicę.

Mapa stacji Torvelo

W przypadku jakiegokolwiek problemu pomocą służy dwujęzyczne PL/EN całodobowe Centrum Wsparcia Użytkownika.Kontakt telefoniczny:56 64 17990lub mailowy(w przypadku konieczności wysłania zdjęcia lub reklamacji) na adres:bok@torvelo.pl.

Torvelo - co warto wiedzieć?

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
torvelo
rower miejski
BikeU

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....