TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Toruń doceniony w konkursie
TORUN.PL - Opublikowano: 11.09.2015 00:35:29 1 komentarz
Fot. Infobike.pl

Toruń został laureatem konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom w kategorii gminy miejskie liczące pomiędzy 100 000 a 300 000 mieszkańców.  Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, którego głównym założeniem jest promocja turystyki rowerowej ? informuje oficjalna strona internetowa Torunia.


To drugie takie wyróżnienie w historii. Pierwsze przyznane zostało w roku 2012. Wtedy do dyspozycji toruńskich rowerzystów było około 65 kilometrów dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.


Obecnie do dyspozycji rowerzystów w Toruniu jest około 88 kilometrów dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Budowane są kolejne odcinki tras, drogi rowerowe powstają m.in. w ramach przebudowy fragmentów ul. Łódzkiej i Szosy Chełmińskiej, budowy II etapu Trasy Średnicowej Północnej czy remontu ul. Piastowskiej i Odrodzenia.


Trwają postępowania przetargowe na wyłonienie wykonawców dla budowy dróg rowerowych w ciągu ul. Szosa Lubicka odcinek pomiędzy ul. Jamontta i Łyskowskiego (strona północna) oraz w obrębie Placu To-Mi-To i ul. Przy Kaszowniku. We wrześniu poszukiwany będzie także wykonawca dla drogi rowerowej i chodnika, które mają zostać wybudowane po zachodniej stronie ul. Bukowej.


Infrastruktura rowerowa w Toruniu to nie tylko drogi rowerowe. W tym roku pojawiły się pasy rowerowe wyznaczone na jezdni w ciągu ulic Wały gen. Sikorskiego, Szumana i Warszawskiej wraz ze śluzami dla rowerzystów. Pasy rowerowe powstaną także wzdłuż obecnie przebudowywanego fragmentu ul. Reja.


Na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w tym roku  zamontowano ponad 100 wygodnych stojaków rowerowych. Nowe stojaki pojawiły się na terenie Starego Miasta, przed szkołami a także obiektami użyteczności publicznej. Większość lokalizacji wskazana została przez mieszkańców. Zadaszone parkingi rowerowe na kilkadziesiąt rowerów powstają w ramach przebudowy dworców kolejowych: Głównego i Miasto.


Wszystkie te działania mają na celu zachęcić torunian do spędzania aktywnego czasu na dwóch kółkach a także sprawić, by rower stał się codziennym środkiem transportu dla coraz większej liczby mieszkańców naszego miasta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
konkurs
Gmina Przyjazna Rowerzystom
  • FRanek – 11.09.2015

    Nie macie rowerowych zdjęć z Torunia? Pożyczcie choćby ze strony rowerowytorun.com.pl np. z FORUM - wątek"nowe drogi rowerowe", albo "starówka na rowerze"... Za pare tygodni zostaną oddane nowe odcinki ddr -ów. Przy Trasie Średnicowej Północnej łącząca trzy dzielnice: Chełmińskie, Mokre i Rubinkowo, ddr przy ul. Piastowskiej wyprowadzająca ruch rowerowy z dworca PKP Toruń Miasto do centrum, przy ul. Skrzyńskiego - z tegoż dworca na północ. Sprawdza się kontra-ruch rowerowy na Starówce (od lata 2012). Oby tak dalej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....