TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Toruń doceniony w konkursie
TORUN.PL - Opublikowano: 11.09.2015 00:35:29 1 komentarz
Fot. Infobike.pl

Toruń został laureatem konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom w kategorii gminy miejskie liczące pomiędzy 100 000 a 300 000 mieszkańców.  Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, którego głównym założeniem jest promocja turystyki rowerowej ? informuje oficjalna strona internetowa Torunia.


To drugie takie wyróżnienie w historii. Pierwsze przyznane zostało w roku 2012. Wtedy do dyspozycji toruńskich rowerzystów było około 65 kilometrów dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.


Obecnie do dyspozycji rowerzystów w Toruniu jest około 88 kilometrów dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Budowane są kolejne odcinki tras, drogi rowerowe powstają m.in. w ramach przebudowy fragmentów ul. Łódzkiej i Szosy Chełmińskiej, budowy II etapu Trasy Średnicowej Północnej czy remontu ul. Piastowskiej i Odrodzenia.


Trwają postępowania przetargowe na wyłonienie wykonawców dla budowy dróg rowerowych w ciągu ul. Szosa Lubicka odcinek pomiędzy ul. Jamontta i Łyskowskiego (strona północna) oraz w obrębie Placu To-Mi-To i ul. Przy Kaszowniku. We wrześniu poszukiwany będzie także wykonawca dla drogi rowerowej i chodnika, które mają zostać wybudowane po zachodniej stronie ul. Bukowej.


Infrastruktura rowerowa w Toruniu to nie tylko drogi rowerowe. W tym roku pojawiły się pasy rowerowe wyznaczone na jezdni w ciągu ulic Wały gen. Sikorskiego, Szumana i Warszawskiej wraz ze śluzami dla rowerzystów. Pasy rowerowe powstaną także wzdłuż obecnie przebudowywanego fragmentu ul. Reja.


Na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w tym roku  zamontowano ponad 100 wygodnych stojaków rowerowych. Nowe stojaki pojawiły się na terenie Starego Miasta, przed szkołami a także obiektami użyteczności publicznej. Większość lokalizacji wskazana została przez mieszkańców. Zadaszone parkingi rowerowe na kilkadziesiąt rowerów powstają w ramach przebudowy dworców kolejowych: Głównego i Miasto.


Wszystkie te działania mają na celu zachęcić torunian do spędzania aktywnego czasu na dwóch kółkach a także sprawić, by rower stał się codziennym środkiem transportu dla coraz większej liczby mieszkańców naszego miasta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
konkurs
Gmina Przyjazna Rowerzystom
  • FRanek – 11.09.2015

    Nie macie rowerowych zdjęć z Torunia? Pożyczcie choćby ze strony rowerowytorun.com.pl np. z FORUM - wątek"nowe drogi rowerowe", albo "starówka na rowerze"... Za pare tygodni zostaną oddane nowe odcinki ddr -ów. Przy Trasie Średnicowej Północnej łącząca trzy dzielnice: Chełmińskie, Mokre i Rubinkowo, ddr przy ul. Piastowskiej wyprowadzająca ruch rowerowy z dworca PKP Toruń Miasto do centrum, przy ul. Skrzyńskiego - z tegoż dworca na północ. Sprawdza się kontra-ruch rowerowy na Starówce (od lata 2012). Oby tak dalej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....