TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Toruń czwarty w Polsce
INFOBIKE, TORUN.PL - Opublikowano: 01.11.2016 21:52:32 1 komentarz
Fot. Materiały prasowe

Na wysokim, czwartym miejscu znalazł się Toruń pod względem zadowolenia z warunków jazdy w największym w Polsce badaniu rowerzystów przeprowadzonym w bieżącym roku przez Fundację Allegro All For Planet.

Ankietę wypełniło ponad 25 tysięcy rowerzystów. Odpowiadali oni na pytania, jak oceniają infrastrukturę w swoich miastach, czy czują się bezpieczni na drodze czy w jakie dni tygodnia najczęściej korzystają z roweru.

Ogólna ocena satysfakcji z warunków jazdy rowerem najlepiej wypada w Gdańsku (69 punktów), Białymstoku (67), Rzeszowie (64), Toruniu (63) i Wrocławiu (62), najgorzej zaś w Gorzowie Wlkp. (47), Poznaniu (52), Katowicach (52) i Częstochowie (53).

Ankietowani z dużych miast (powyżej 200 tys. mieszkańców) ogólnie lepiej oceniają warunki jazdy rowerem w swoich miejscowościach niż mieszkańcy średnich i małych miejscowości, zwłaszcza w zakresie długości tras i ścieżek rowerowych oraz parkingów rowerowych i stojaków dla rowerów. Rowerzyści z największych aglomeracji więcej zastrzeżeń do warunków rowerowych kierują w zakresie bezpieczeństwa jazdy. W tym aspekcie najwięcej negatywnych opinii odnotowano wśród ankietowanych cyklistów z Warszawy (45 punktów), Poznania (44), Krakowa (46), Gorzowa Wlkp. (46) i Częstochowy (46). Najlepiej poziom bezpieczeństwa ruchu na ulicach oceniają ankietowani z Rzeszowa (61), Gdańska (59), Białegostoku (59) i Torunia (58). Mieszkańcy tych czterech miast, wraz z mieszkańcami Wrocławia, są też najbardziej zadowoleni z długości tras i ścieżek rowerowych. Najwięcej zastrzeżeń co do długości dróg rowerowych formułują mieszkańcy Gorzowa Wlkp., Katowic, Radomia i Poznania.

Z raportu wynika, że ponad 84% ankietowanych cyklistów pozytywnie ocenia zmiany warunków jazdy rowerem w ostatnich latach! Odmiennego zdania jest jedynie niecałe 2% badanych. Poprawę infrastruktury drogowej doceniają rowerzyści z wszystkich województw (w żadnym z województw odsetek osób niezadowolonych nie przekracza 3 punktów procentowych), przy czym relatywnie najwyższy odsetek ocen pozytywnych odnotowano w województwie podlaskim (91%), pomorskim (92%) i kujawsko-pomorskim (89%), najniższy zaś w województwach opolskim (74%), lubuskim (75%) i śląskim (79%).

Więcej informacji w raporcie: http://rowerowa-polska.pl/pdf/rowerowa_polska_raport.pdf
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
badanie
Allegro All For Planet
  • FRanek – 07.11.2016

    Żeby nie było tak miło wdrażany jest program "poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów..." w ramach którego zlikwidowano 3 przejazdy rowerowe przez jeden z głównych ciągów komunikacyjnych miasta - ul Traugutta i Lubicką. Ma to wyeliminować wypadki "na styku" rowerzysta - tramwaj. W ciągu ostatnich 10 lat był jeden taki wypadek, gdy rowerzystka zagapiła się i uderzył w nią tramwaj. Tzw. "potrąceń" rowerzystów i pieszych przez samochody "zielonostrzałkowców" jest każdego roku kilkanaście. To jednak nie przemawia do wyobraźni urzędników. Pozostawiono przejścia dla pieszych w tych samych miejscach zdzierając farbę P-11 (i asfalt niedawno kładziony). Fakt, bardzo dużo przejazdów P-11 otrzymało czerwone tło. Czy t o pomoże? Zobaczymy. Najwięcej zależy od kultury jazdy kierowców i przestrzegania podstawowych przepisów, bo nawet na zielonym rowerzysta ani pieszy nie może być pewny swego. Ma być zlikwidowanych 6 przejść P-10 a dołożone 3., do tego kilka azyli i "kocie oczka". Całość programu tutaj http://www.torun.pl/pl/dla-bezpieczenstwa-pieszych-i-rowerzystow-0

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....