TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Tarnowski Rower Miejski - od NextBike
InfoBike.pl - Opublikowano: 09.07.2018 10:00:00
Tarnowski Rower Miejski - od NextBike

Po wakacjach NextBike uruchomi tarnowski system wypożyczalni rowerów miejskich. Sieć ma mieć 10 stacji , a zameldowani w Tarnowie półgodzinną przejażdżkę mają w gratisie.

Kosztem 2,6 milionów złotych wybudowanych zostanie 10 stacji roweru miejskiego. System ma ruszyć jesienią, już teraz trwają prace nad regulaminami korzystania z roweru miejskiego, przygotowaniem strony internetowej, wizualizacją stacji rowerowych oraz terminali. Na początek do dyspozycji mieszkańców Tarnowa i turystów będzie 100 rowerów dla dorosłych i 10 dla dzieci.

Każda stacja pomieści od dziesięciu do dwudziestu miejsc do pozostawienia rowerów, a największa liczba rowerów dla dzieci znajdzie się w pobliżu Parku Strzeleckiego i przy Centrum Sztuki Mościce.

Przetarg na przygotowanie i obsługę Tarnowskiego Roweru Miejskiego wygrała firma Nextbike, której systemy działają też między innymi w Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Kaliszu, Białymstoku, Szczecinie, Lublinie i Opolu. Strona i aplikacja, za pomocą których będzie można wypożyczyć miejski rower, będzie miała nazwę rower.tarnów.pl. W grudniu 2017 roku Rada Miejska w Tarnowie podjęła uchwałę w sprawie opłat.

Zgodnie z nią mieszkańcy Tarnowa, legitymujący się Kartą Miejską w wersji premium, do 30 minut będą mogli korzystać z rowerów bezpłatnie. Dla pozostałych użytkowników bezpłatny czas przejazdu wyniesie 20 minut. Opłata inicjalna, czyli kwota uiszczana przez użytkownika przy rejestracji w systemie, wyniesie 10 złotych.

Czas na drogi

W ciągu dwóch najbliższych lat Tarnów przeznaczy też ponad 10 milionów złotych na budowę ścieżek rowerowych, które połączą już istniejące w mieście trasy w spójny, przyjazny i atrakcyjny system dróg rowerowych.

Teraz sieć rowerowych tras liczy obecnie w Tarnowie blisko 70 kilometrów. Do końca 2020 ta liczba wzrośnie o kolejnych kilkanaście kilometrów. W planie jest między innymi budowa ścieżek między ulicą Romanowicza, a parkiem na Piaskówce, wykonanie dojazdu do basenu w Mościcach od strony ulicy Czerwonych Klonów oraz od strony ogródków działkowych wraz z parkingiem dla rowerów, połączenie ulicy Słonecznej z aleją Tarnowskich poprzez ulicę Starodąbrowską, Mostową, Gumniską i Dąbrowskiego. Planowana jest też budowa ścieżki rowerowej od dworca PKP wzdłuż ulicy Krakowskiej, w kierunku ulicy Tuchowskiej i budowa ścieżki wzdłuż ulicy Chyszowskiej. Trwa przebudowa istniejących już dróg rowerowych wzdłuż ulicy Elektrycznej i Spokojnej. Ścieżki zmienią nieco przebieg, zostaną przebudowane zgodnie z najnowszymi trendami, z zastosowaniem nowoczesnych technologii, dzięki czemu znacznie podniesie się ich standard a tym samym – komfort dla użytkowników. Istniejące już fragmenty ścieżek zostaną połączone w całość. Już powstaje trasa rowerowa wzdłuż ulicy Spokojnej. Budowana jest również ścieżka do Lasku Lipie. Jeszcze w tym roku miasto przeznaczy na budowę dróg rowerowych około 1,3 miliona złotych.

W tym roku zakończy się też budowa i modernizacja tras rowerowych w Tarnowie, które będą częścią europejskiego szlaku EuroVelo4. Jego łączna długość w naszym mieście liczyć będzie 17 kilometrów. EuroVelo powstaje w oparciu o istniejącą już sieć lokalnych, regionalnych i krajowych tras rowerowych, łącząc je w jeden system poprzez budowanie brakujących fragmentów ścieżek, poprawianie ich standardu i jednolitym oznakowaniu. Prace obejmują ulice: Witosa, Kwiatkowskiego, Mościckiego, Szujskiego, Klikowską, Romanowicza, Piłsudskiego, Szujskiego, Kochanowskiego, Jana Pawła II i Wilczą. Przy trasie powstaną dwa Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR), jedno w pobliżu Lasku Lipie, drugie w Mościcach. Znajdą się na nich narzędzia do naprawy drobnych usterek, pompki, stojaki na rowery i ławki.

Mapa już istniejących i planowanych dróg rowerowych TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Tarnów
NextBike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....