TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Jesteś tutaj: Infobike / Wydarzenia / Targi  
Targi
Rafał Raffi Muszczynko - Opublikowano: 05.04.2007 10:28:05
Targi


Z kolei na stoisku Warszawskiej Masy Krytycznej, Praskiej Grupy Rowerowej i Zielonego Mazowsza (organizacje zajmujące się promowaniem roweru jako środka transportu w mieście), można było podziwiać m.in. nietypowe rowery poziome zbudowane przez rowerzystów z Masy, rikszę rowerową, przyczepki transportowe wraz ze sprzętem grającym (który uprzyjemniał wizytę na stoisku) oraz preferowany przez rowerzystów model stojaka rowerowego wraz z przypiętymi do niego rowerami (prezentowane były też sposoby bezpiecznego pozostawiania roweru w takich stojakach). Na stoisku można było również zasięgnąć wszelkich informacji o drogach rowerowych, ww organizacjach, konstruowaniu rowerów nietypowych, imprezach organizowanych przez Masę Krytyczną. Ponadto rozdawana była mapa warszawskich dróg rowerowych i punktów selektywnej zbiórki odpadów wydana przez Fundusz inicjatyw ekologicznych i wydawnictwo \'Zielone Brygady\'.

Nieco gorzej na swoim stanowisku zaprezentowała się warszawska Policja. Na plus, co prawda, należy zaliczyć fakt rozdawania dzieciom opasek odblaskowych, co poprawi być może bezpieczeństwo tychże w nocy oraz prezentację dwóch motorów warszawskiej Drogówki, które służą do ścigania piratów drogowych, ale dla samych rowerzystów to stanowczo za mało. Brakowało przede wszystkim obecności kompetentnej osoby z Drogówki, która przez cały czas byłaby w stanie udzielać fachowych informacji na temat tego jak jeździć bezpiecznie i według przepisów. Na minus należy też zaliczyć fakt, że drugiego dnia targów, Policji na nich nie było w ogóle.

Podsumowując targi należy uznać za udane. Pojawili się na nich prawie wszyscy liczący się producenci zarówno rowerów jak i osprzętu, a także najważniejsze organizacje pozarządowe działające na rzecz ruchu rowerowego i urząd miasta (niektóre co ciekawsze pozycje opisane zostały w dziale \'ciekawostki\'). Były prezentowane nowości rynkowe i produkty wcześniej do Polski nie sprowadzane. Widoczny był fakt, że rynek ten rozwija się dynamicznie i że coraz więcej ludzi myśli o jednośladzie już nie tylko jako środku do rekreacji, ale także do codziennych dojazdów do pracy, czy szkoły.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
targi
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....