TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ta hulajnoga sama wróci do stacji
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.08.2019 12:39:20
Ta hulajnoga sama wróci do stacji

Porzucone na chodnikach elektryczne hulajnogi? Ten problem może zniknąć. W Chinach zaprezentowano urządzenie, które potrafi samodzielnie wrócić do stacji ładowania.

Hulajnoga ze sztuczną inteligencją z Chin

Produkująca elektryczne hulajnogi m.in. dla Birda i Lime'a chińska grupa Segway-Ninebot zaprezentowała urządzenie, które samodzielnie potrafi dotrzeć do stacji ładowania - podała agencja Reutera. Rozwiązanie ma być szczególnie użyteczne w przypadku wypożyczalni hulajnóg.

Częściowo autonomiczna hulajnoga z napędem elektrycznym chińskiego producenta ma pojawić się na ulicach w pierwszym kwartale 2020 r. Prezes i dyrektor generalny firmy Ninebot, Gao Lufeng, w wywiadzie dla Reutera powiedział, że hulajnogi wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI) i sterowane zdalnie za pośrednictwem technologii chmurowej mogą radykalnie poprawić ekonomiczność usług opartych na wypożyczaniu tego rodzaju pojazdów.

"Problemem operatorów hulajnóg jest kwestia ich utrzymania przy zachowaniu niskich kosztów" - powiedział. Obecnie operatorzy flot tych pojazdów muszą je każdorazowo przewozić do stacji ładowania, aby uzupełnić poziom energii baterii. "Wierzę, że hulajnogi zastąpią rowery jako główne rozwiązanie dla mikromobilności" - powiedział Gao.

Będzie drogo

Częściowo autonomiczne hulajnogi z napędem elektrycznym mają kosztować ok. 1,5-2 tys. dolarów za sztukę (w porównaniu do standardowych modeli, które chiński producent sprzedaje obecnie firmom po około 100-300 dolarów).

Spółka założona w 2015 r. przez chińską firmę Ninebot i amerykański koncern z branży transportowej Segway stała się największym dostawcą hulajnóg dla firm takich jak Bird i Lime - wskazała agencja. Grupa Segway-Ninebot planuje wejście na chińską giełdę. Według prospektu emisyjnego złożonego w kwietniu firma sprzedała w 2018 r. 1,6 mln hulajnóg.

Zaczęło się w Kalifornii

Usługi wypożyczania elektrycznych hulajnóg zostały wypromowane w 2017 r. w stanie Kalifornia na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W ciągu dwóch lat w rozwój tej branży zainwestowano kilkaset milionów dolarów. Obecnie firmy udostępniające tego rodzaju pojazdy świadczą swoje usługi w wielu miastach w USA i w Europie, w tym w Polsce.

Firma Segway-Ninebot wprowadziła na rynek również dwa autonomiczne roboty dostawcze - jeden do świadczenia usług na zewnątrz, a drugi do stosowania w pomieszczeniach. Początkowo mają one służyć w Chinach firmom zajmującym się dostarczaniem żywności.

Spółka prowadzi rozmowy m.in. z Meituan Dianping i należącym do Alibaba Group Ele.me. Pierwsza z tych usług ma zostać uruchomiona w połowie 2020 r. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chiny
hulajnoga
Segway-Ninebot

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....