TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Szlakiem rowerowym "August Velo" z Mikaszówki do Grodna
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 03.06.2019 21:00:27
Zdj. Dainava. Wikipedia. Creative Commons

W niedzielę otworzono nowy szlak rowerowy między Polską i Białorusią. Szlak "August Velo" wiedzie z Mikaszówki (Podlaskie) do Grodna, wzdłuż Kanału Augustowskiego.

Nowy szlak rowerowy August Velo jest przedłużeniem Wschodniego SzlakuRowerowego Green Velo. Green Velo prowadzi przez pięć województw we wschodniej Polsce tj. województwo lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie, i warmińsko-mazurskie.

Między Polską i Białorusią

August Velo po stronie polskiej rozpoczyna się w Mikaszówce i prowadzi do Rudawki, gdzie jest polsko-białoruskie przejście graniczne na śluzie Kurzyniec. Po stronie białoruskiej szlak prowadzi od śluzy Kurzyniec poprzez Niemnowo do Grodna.

Otwarcie szlaku miało miejsce w Dąbrówce na Białorusi, gdzie marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki spotkał się z przewodniczącym Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego Władimirem Krawcowem. Potem uroczysta inauguracja szlaku miała miejsce na spotkaniu w Hotelu Warszawa w Augustowie.

"Cieszy mnie fakt otwarcia nowej trasy rowerowej – symbolicznego dla obu stron szlaku, biegnącego w strefie Kanału Augustowskiego. Wszystkie nasze działania podnoszące jego atrakcyjność są niezwykle cenne, bo w ślad za nimi będzie rosło zainteresowanie turystów, a to ma swój ekonomiczny wymiar i przysporzyć może terenom przygranicznym nowych miejsc pracy, co bezpośrednio wpłynie na poziom życia mieszkańców naszych regionów" - powiedział marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Szlak August Velo został wytyczony i oznakowany w ramach projektu "Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w turystyce poprzez rozbudowę infrastruktury obwodu grodzieńskiego", realizowanego przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego we współpracy z Departamentem Sportu i Turystyki Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego.

Początek współpracy

Kosicki z Krawcowem podpisali w niedzielę też porozumienie o dalszej współpracy. Obie strony chcą realizować wspólne projekty w ramach programów transgranicznych, a także wymieniać się doświadczeniami związanymi z technologiami rolnymi. Ważnym elementem współpracy ma być też rozwój transgranicznych szlaków turystycznych na polsko-białoruskim pograniczu, w tym szlaku rowerowego August Velo oraz Szlaku Fortyfikacji, Frontu Wschodniego I Wojny Światowej i Szlaku Tatarskiego.

Województwo podlaskie i obwód grodzieński mają też działać na rzecz rozwoju infrastruktury turystycznej na terenie parku turystyczno-rekreacyjnego "Kanał Augustowski" oraz tworzenia i rozwoju obiektów logistyki dla ruchu kolejowego, samochodowego i lotniczego w strefie przygranicznej obwodu grodzieńskiego i województwa podlaskiego. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Polska
Białoruś
trasa rowerowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....