TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Szczecin: rowerowe projekty w budżecie obywatelskim
PAP res/ par/ - Opublikowano: 02.10.2015 09:56:29
Fot. Infobike.pl

Ścieżki rowerowe, place zabaw, ale także automaty z karmą dla zwierząt, czy skrytki dla potrzebujących - znalazły się w propozycjach do budżetu obywatelskiego Szczecina. W czwartek ruszyło głosowanie na projekty, które znajdą się w budżecie miasta na 2016 rok.


To już trzecia edycja szczecińskiego budżetu obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy miasta zdecydują, na co wydać w jego ramach sześć mln zł. Na listach do głosowania znalazło się łącznie 169 projektów w czterech częściach miasta.

 

Sporo propozycji dotyczy m.in. budowy ścieżek rowerowych, placów zabaw, remontu ulic i chodników, czy renowacji parków. Część z nich postuluje również rozbudowę funkcjonującego w mieście roweru miejskiego.

 

Jedno z proponowanych przedsięwzięć zakłada z kolei likwidację istniejących ścieżek rowerowych. Jak przekonuje jego autor, likwidacja dróg rowerowych w centrum miasta upłynni ruch aut i zwiększy liczbę miejsc parkingowych.

 

Do ciekawszych propozycji należy z pewnością budowa palmiarni i motylarni, wprowadzenie automatów wydających za butelki z tworzywa sztucznego karmę dla zwierząt, czy budowa stanic wodnych, w których można wypożyczyć sprzęt do pływania.

 

Wśród projektów jest również stworzenie systemu skrytek dla potrzebujących, w których można by było zostawiać potrzebne innym przedmioty. W skrzynkach składane będą zgłoszenia na przedmioty, a osoby chętne do pomocy będą zostawiały w nich konkretne rzeczy - przekonuje autor propozycji.

 

Głosowanie w formie elektronicznej, a także klasycznej potrwa do 21 października br. Mogą wziąć w nim udział szczecinianie, którzy ukończyli 16 lat, ale również osoby niezameldowane w Szczecinie, uczące się bądź pracujące tutaj. W tym roku można oddać maksymalnie trzy głosy w dowolnej części miasta.

Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów na poszczególnych listach, a ich łączna wartość z jednej listy nie przekroczy 1,5 mln zł, zostaną wpisane do projektu budżetu Szczecina na 2016 r.

 

W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. W głosowaniu wzięło wtedy udział około 50 tys., a pula budżetu wyniosła 5 mln zł.

 

Rok wcześniej w 2013 r. w ramach budżetu obywatelskiego szczecinianie wybrali do realizacji Szcze­ciń­ski Rower Miej­ski oraz rewitalizację ­Stawu Brodowskie­go i jego oko­li­cy. 

 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
budżet obywatelski
droga rowerowa
projekty rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....