TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Szczecin: postawiono złe stojaki rowerowe przy kąpielisku
ROWEROWY.SZCZECIN.PL Maciej Gibczyński - Opublikowano: 30.06.2014 15:48:36
Szczecin: postawiono złe stojaki rowerowe przy kąpielisku
Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin zwraca uwagę na niewłaściwe stojaki rowerowe postawione przed kąpieliskiem Arkonka. Rodzaj zamontowanych stojaków to tzw. \'wyrwikółka\', które są niewygodne i niebezpieczne. Co istotne stojaki takie są sprzeczne z dokumentem \'Standardy projektowe i wykonawcze systemu rowerowego Miasta Szczecin\'Fot. Rowerowy SzczecinNa stronie internetowej stowarzyszenia Rowerowy Szczecin czytamy:W ramach remontu kąpieliska Arkonka wybudowano parking rowerowy, co do zasady jest to bardzo dobre rozwiązanie. Niestety, wbrew obowiązującym standardom projektowym przyjętym przez miasto, zastosowano tam stojaki typu \'wyrwikółka\', czyli takie gdzie parkowanie polega na wsadzaniu przedniego koła między metalowe pręty –informuje stowarzyszenie Rowerowy Szczecin Wielokrotnie wskazywaliśmy, że tego typu stojaki są złe. Można sobie uszkodzić rower i jest on narażony na kradzież. Ponadto, przy takiej \'wyrwikółce\' nie można bezpiecznie wysadzić dziecka z fotelika oraz wygodnie wypakować rzeczy na basen. Najlepszym rozwiązaniem są stojaki w kształcie odwróconej litery \'U\'. Zresztą stojaki w kształcie odwróconej litery \'U\' są jedynym możliwym do zastosowania rozwiązaniem zawartym w obowiązujących wszystkie miejskie inwestycje Standardach projektowych i wykonawczych systemu rowerowego Miasta Szczecin. W piśmie zatwierdzającym Standardy czytamy: \'Dyrektorów wszystkich wydziałów Urzędu Miasta w Szczecinie oraz dyrektorów jednostek organizacyjnych Miasta Szczecin zobowiązuje się do stosowania zasad i wytycznych określonych w powyższym opracowaniu. Odstępstw od Standardów dopuszczać się będzie w uzasadnionych przypadkach za zgodą Prezydenta Miasta Szczecin.\' Zatem zwracamy się do Prezydenta Miasta z pytaniami: 1. Dlaczego miasto ignoruje zasady przyjęte przez siebie w Standardach projektowych i wykonawczych systemu rowerowego Miasta Szczecin? 2. W jakim celu powołano stanowisko pełnomocnika ds. komunikacji rowerowej skoro nie potrafi on dopilnować doboru właściwej formy stojaków rowerowych na terenie inwestycji prowadzonej przez miasto?3. Czy Prezydent Miasta dopuścił odstępstwo od stosowania Standardów, a jeśli tak to czym było to umotywowane? Wnioskujemy o wymianę złych stojaków na dobre w kształcie odwróconej litery \'U\' oraz zobligowanie urzędników do stosowania Standardów projektowych, które sami przyjęli.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Rowerowy Szczecin
stojaki rowerowe
kąpielisko Arkonka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....