TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Świnoujście: powstanie kładka pieszo-rowerowa
SWINOUJSCIE.PL BIK UM Świnoujście - Opublikowano: 01.12.2015 00:38:16
Świnoujście: powstanie kładka pieszo-rowerowa

Infrastruktura rowerowa w Świnoujściu wzbogaci się o kładkę pieszo-rowerową, która ma ułatwić mieszkańcom oraz turystom dostęp do plaży w Łunowie. O tym jak doszło do podjęcia decyzji o budowie kładki i jakie wiązały się z tym problemy czytamy na stronie internetowej Świnoujścia.


To już pewne. Po wielu tygodniach perturbacji i rozmów z PKP, prezydent miasta zdecydował, że miasto wybuduje pieszo-rowerową kładkę koło ronda w Łunowie, która zdecydowanie ułatwi mieszkańcom tej części miasta oraz turystom dostęp do plaży w Łunowie. Na ostatniej sesji poinformowała o tym zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska. ? Uff, wreszcie możemy odetchnąć z ulgą ? mówi mieszkający w Przytorze radny Sławomir Nowicki.

Budowa kładki była jedną z dwóch projektów, które wygrały pierwszy w mieście Budżet Obywatelski 2015. Projekt Mieszkańców Przytoru-Łunowa zdobył prawie 900 głosów poparcia.

Udowodniliśmy, że to dla nas naprawdę ważna sprawa ? mówią członkowie Zarządu Osiedla Przytór-Łunowo. ? To dla nas najkrótsza droga na plażę. Ludzie przechodzili przez tory, a to bardzo niebezpieczne. Inaczej jednak musieliby wsiadać w samochód i jechać samochodem z dobre osiem kilometrów albo jeszcze dalej do Międzyzdrojów.


Kolej zmieniła zdanie

Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę inwestycji w systemie zaprojektuj i zbuduj. I gdy wydawało się, że wszystko jest na jak najlepszej drodze do sprawnej realizacji, pojawiły się problemy z PKP. Okazało się, że przez jedne z nieużywanych torów nie można przeprowadzić kładki, bo kolej zmieniła zdanie i uznała, że te tory będą jej potrzebne.

Wcześniej kolej zapewniała, że te nieużywane tory nie będą im potrzebne i miasto może poprowadzić  przez nie kładkę ? mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.  ? A potem zmieniła zdanie.

W tej sytuacji jedyne rozwiązanie to przekop pod torami. To jednak podroży całą inwestycję. Tymczasem, zgodnie z regulaminem, w Budżecie Obywatelskim na jej realizację zapewniono 1,5 mln złotych. Pojawiły się głosy, że miasto nie dotrzyma słowa i wycofa się z budowy kładki. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz nie ukrywał, że sprawa jest trudna. Dodawał jednak, że zrobi wszystko, aby dotrzymać słowa i zrealizować inwestycję. I tak też się stało.


W dwóch etapach

Koniecznym jest podzielenie inwestycji na dwa etapy. W pierwszym, zgodnie z pierwotnymi założeniami, wykonana zostanie kładka nad torami używanymi przez kolej. Do tego dojazdy nie do niej. Wykonawca wystąpił już o pozwolenie na niezbędną do realizacji kładki wycinkę drzew. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie przepustu pod nieużywanymi  - przynajmniej póki co ? torami, wybór wykonawcy i budowa.

Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie już sprawnie i całość będzie gotowa na przyszły sezon letni ? mówi Robert Karelus.

To dla nas bardzo dobra wiadomość ? mówi radny Sławomir Nowicki, który wraz z Zarządem Osiedla Przytór-Łunowo był autorem wniosku do Budżetu Obywatelskiego 2015 r. w sprawie budowy kładki. ? Nie ukrywam, że niektórzy mieszkańcy zaczęli już wątpić, że to przejście w ogóle powstanie. Cieszymy się, że prezydent stanął na wysokości zadania i za kilka miesięcy będziemy mogli my mieszkańcy oraz turyści, którzy coraz liczniej nas odwiedzają, bezpiecznie dotrzeć na plażę i korzystać z jej uroków.

Tekst i zdjecie BIK UM ŚwinoujścieSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Świnoujście
kładka pieszo-rowerowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....