TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Świnoujście: powstanie kładka pieszo-rowerowa
SWINOUJSCIE.PL BIK UM Świnoujście - Opublikowano: 01.12.2015 00:38:16
Świnoujście: powstanie kładka pieszo-rowerowa

Infrastruktura rowerowa w Świnoujściu wzbogaci się o kładkę pieszo-rowerową, która ma ułatwić mieszkańcom oraz turystom dostęp do plaży w Łunowie. O tym jak doszło do podjęcia decyzji o budowie kładki i jakie wiązały się z tym problemy czytamy na stronie internetowej Świnoujścia.


To już pewne. Po wielu tygodniach perturbacji i rozmów z PKP, prezydent miasta zdecydował, że miasto wybuduje pieszo-rowerową kładkę koło ronda w Łunowie, która zdecydowanie ułatwi mieszkańcom tej części miasta oraz turystom dostęp do plaży w Łunowie. Na ostatniej sesji poinformowała o tym zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska. ? Uff, wreszcie możemy odetchnąć z ulgą ? mówi mieszkający w Przytorze radny Sławomir Nowicki.

Budowa kładki była jedną z dwóch projektów, które wygrały pierwszy w mieście Budżet Obywatelski 2015. Projekt Mieszkańców Przytoru-Łunowa zdobył prawie 900 głosów poparcia.

Udowodniliśmy, że to dla nas naprawdę ważna sprawa ? mówią członkowie Zarządu Osiedla Przytór-Łunowo. ? To dla nas najkrótsza droga na plażę. Ludzie przechodzili przez tory, a to bardzo niebezpieczne. Inaczej jednak musieliby wsiadać w samochód i jechać samochodem z dobre osiem kilometrów albo jeszcze dalej do Międzyzdrojów.


Kolej zmieniła zdanie

Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę inwestycji w systemie zaprojektuj i zbuduj. I gdy wydawało się, że wszystko jest na jak najlepszej drodze do sprawnej realizacji, pojawiły się problemy z PKP. Okazało się, że przez jedne z nieużywanych torów nie można przeprowadzić kładki, bo kolej zmieniła zdanie i uznała, że te tory będą jej potrzebne.

Wcześniej kolej zapewniała, że te nieużywane tory nie będą im potrzebne i miasto może poprowadzić  przez nie kładkę ? mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.  ? A potem zmieniła zdanie.

W tej sytuacji jedyne rozwiązanie to przekop pod torami. To jednak podroży całą inwestycję. Tymczasem, zgodnie z regulaminem, w Budżecie Obywatelskim na jej realizację zapewniono 1,5 mln złotych. Pojawiły się głosy, że miasto nie dotrzyma słowa i wycofa się z budowy kładki. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz nie ukrywał, że sprawa jest trudna. Dodawał jednak, że zrobi wszystko, aby dotrzymać słowa i zrealizować inwestycję. I tak też się stało.


W dwóch etapach

Koniecznym jest podzielenie inwestycji na dwa etapy. W pierwszym, zgodnie z pierwotnymi założeniami, wykonana zostanie kładka nad torami używanymi przez kolej. Do tego dojazdy nie do niej. Wykonawca wystąpił już o pozwolenie na niezbędną do realizacji kładki wycinkę drzew. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie przepustu pod nieużywanymi  - przynajmniej póki co ? torami, wybór wykonawcy i budowa.

Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie już sprawnie i całość będzie gotowa na przyszły sezon letni ? mówi Robert Karelus.

To dla nas bardzo dobra wiadomość ? mówi radny Sławomir Nowicki, który wraz z Zarządem Osiedla Przytór-Łunowo był autorem wniosku do Budżetu Obywatelskiego 2015 r. w sprawie budowy kładki. ? Nie ukrywam, że niektórzy mieszkańcy zaczęli już wątpić, że to przejście w ogóle powstanie. Cieszymy się, że prezydent stanął na wysokości zadania i za kilka miesięcy będziemy mogli my mieszkańcy oraz turyści, którzy coraz liczniej nas odwiedzają, bezpiecznie dotrzeć na plażę i korzystać z jej uroków.

Tekst i zdjecie BIK UM ŚwinoujścieSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Świnoujście
kładka pieszo-rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....