TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Sukces targów rowerowych Kielce Bike-Expo
INFORMACJA PRASOWA - Opublikowano: 13.10.2016 23:24:01
Materiały prasowe

Najnowocześniejsze rowery, gwiazdy kolarstwa, innowacyjne akcesoria i mnóstwo dobrej zabawy ? tak w skrócie opisać można VII Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo. Wystawa, która przyciągnęła do stolicy województwa świętokrzyskiego ponad 8 tysięcy zwiedzających odbywała się od 29 września do 1 października.

Kielce Bike-Expo to największe targi branży rowerowej w Europie Środkowo?Wschodniej. Organizowana od siedmiu lat wystawa jest jedną z najbarwniejszych imprez w kalendarzu kieleckiego ośrodka wystawienniczo?kongresowego. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało 244 wystawców z 11 krajów takich jak: Wielka Brytania, Niemcy, Polska, Finlandia, Holandia, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Włochy, Tajwan i Chiny. Powierzchnia wystawy zajęła ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych, czyli wszystkie 7 hal Targów Kielce.

Po targach widać, że rynek rowerowy się niesamowicie rozwija ? to miło oglądać. Frekwencja zwiedzających świadczy o tym, że wydarzenie jest branży potrzebne, pozwala na to, żeby środowisko zebrało się w jednym miejscu. Takie eventy przynoszą wiele korzyści ? można wymienić się wiedzą, doświadczeniem, a także nawiązać nowe współprace ? mówiła podczas targów Maja Włoszczowska - dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, zawodnicza Kross Team.

Świat rowerowych nowości

W czasie targów Kielce Bike-Expo prezentowano nowości na sezon 2017. Wśród premierowych produktów zobaczyć można innymi: rowery z drewna, rowery składane, nowoczesne pojazdy będące połączeniem roweru i hulajnogi czy innowacyjne systemy bezpieczeństwa rowerzysty. Jednym z hitów tegorocznych targów był najlżejszy seryjnie produkowany rower świata - Scultura Superlite LTD, który waży 4,56 kg.  Niesamowita lekkość roweru to zasługa ramy, której tworzenie zajmuje do 14 godzin i wymaga ręcznego nakładania każdej, z 400-tu warstw karbonu.

Mimo niskiej wagi, rama jest sztywna i bezpieczna, co potwierdzają odpowiednie testy i certyfikaty. Rower jest w pełni sprawny i gotowy do jazdy ? mówi o Sculturze Superlite LTD Patrick Laprell z firmy Merida.

E-bike podbija Polskę

Moda na rowery elektryczne dotarła do Polski. Ich sprzedaż rośnie, bo chętnych nie brakuje. Polski rynek odpowiedział na zapotrzebowanie właśnie podczas targów Kielce Bike-Expo.

Sądziliśmy, że trend będzie rozwijał się w Polsce wolniej niż w innych krajach Europy Zachodniej, bo barierą będą wyższe ceny e-bike-ów ? mówił w czasie konferencji organizowanej na targach, Dariusz Borowiak z firmy Shimano Polska. ? Tymczasem Polacy na pierwszym miejscu postawili wygodę i komfort. Spośród 1065 badanych aż 24 procent osób używałoby e-bike w drodze do pracy, 28 procent wybierałoby się takim rowerem po zakupy, a 33 procent używałoby go rekreacyjnie. Aż 85 procent badanych Polaków wybrałoby rower elektryczny zamiast transportu publicznego.

Jak podkreślają producenci rowerów elektrycznych, którzy prezentowali swoje produkty podczas kieleckich targów rowerowych, nie chodzi o to, by e-bike zastąpił rowery konwencjonalne. To alternatywa dla tych, którzy z różnych względów, nie mogą cieszyć się jazdą rowerem na dłuższych trasach. E-bike pozwala na przykład "wyrównać" podczas rodzinnej wycieczki szanse osób o lepszej i słabszej kondycji.

Dla miłośników rowerowych zmagań

W programie tegorocznej edycji wystawy znalazło się wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak między innymi: II Zlot Rowerów Nietypowych czy pokazy mody rowerowej. Zwolennicy sportowych emocji mogli spotkać się z największymi gwiazdami kolarstwa, np. Mają Włoszczowską, Czesławem Langiem czy Cezarym Zamaną.

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazł się również Mazovia MTB Marathon. Udział w wydarzeniu wzięło 600 uczestników z całej Polski. Podczas XIV etapu Mazovia MTB Marathon rozegrany został również finał Pucharu Polski MTB XCM 2016, podczas którego rywalizowali najlepsi zawodnicy elity oraz amatorów z licencjami cyklosport i masters.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kielce
Kielce Bike-Expo
targi
Targi Kielce

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....