TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Sukces targów rowerowych Kielce Bike-Expo
INFORMACJA PRASOWA - Opublikowano: 13.10.2016 23:24:01
Materiały prasowe

Najnowocześniejsze rowery, gwiazdy kolarstwa, innowacyjne akcesoria i mnóstwo dobrej zabawy ? tak w skrócie opisać można VII Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo. Wystawa, która przyciągnęła do stolicy województwa świętokrzyskiego ponad 8 tysięcy zwiedzających odbywała się od 29 września do 1 października.

Kielce Bike-Expo to największe targi branży rowerowej w Europie Środkowo?Wschodniej. Organizowana od siedmiu lat wystawa jest jedną z najbarwniejszych imprez w kalendarzu kieleckiego ośrodka wystawienniczo?kongresowego. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało 244 wystawców z 11 krajów takich jak: Wielka Brytania, Niemcy, Polska, Finlandia, Holandia, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Włochy, Tajwan i Chiny. Powierzchnia wystawy zajęła ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych, czyli wszystkie 7 hal Targów Kielce.

Po targach widać, że rynek rowerowy się niesamowicie rozwija ? to miło oglądać. Frekwencja zwiedzających świadczy o tym, że wydarzenie jest branży potrzebne, pozwala na to, żeby środowisko zebrało się w jednym miejscu. Takie eventy przynoszą wiele korzyści ? można wymienić się wiedzą, doświadczeniem, a także nawiązać nowe współprace ? mówiła podczas targów Maja Włoszczowska - dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, zawodnicza Kross Team.

Świat rowerowych nowości

W czasie targów Kielce Bike-Expo prezentowano nowości na sezon 2017. Wśród premierowych produktów zobaczyć można innymi: rowery z drewna, rowery składane, nowoczesne pojazdy będące połączeniem roweru i hulajnogi czy innowacyjne systemy bezpieczeństwa rowerzysty. Jednym z hitów tegorocznych targów był najlżejszy seryjnie produkowany rower świata - Scultura Superlite LTD, który waży 4,56 kg.  Niesamowita lekkość roweru to zasługa ramy, której tworzenie zajmuje do 14 godzin i wymaga ręcznego nakładania każdej, z 400-tu warstw karbonu.

Mimo niskiej wagi, rama jest sztywna i bezpieczna, co potwierdzają odpowiednie testy i certyfikaty. Rower jest w pełni sprawny i gotowy do jazdy ? mówi o Sculturze Superlite LTD Patrick Laprell z firmy Merida.

E-bike podbija Polskę

Moda na rowery elektryczne dotarła do Polski. Ich sprzedaż rośnie, bo chętnych nie brakuje. Polski rynek odpowiedział na zapotrzebowanie właśnie podczas targów Kielce Bike-Expo.

Sądziliśmy, że trend będzie rozwijał się w Polsce wolniej niż w innych krajach Europy Zachodniej, bo barierą będą wyższe ceny e-bike-ów ? mówił w czasie konferencji organizowanej na targach, Dariusz Borowiak z firmy Shimano Polska. ? Tymczasem Polacy na pierwszym miejscu postawili wygodę i komfort. Spośród 1065 badanych aż 24 procent osób używałoby e-bike w drodze do pracy, 28 procent wybierałoby się takim rowerem po zakupy, a 33 procent używałoby go rekreacyjnie. Aż 85 procent badanych Polaków wybrałoby rower elektryczny zamiast transportu publicznego.

Jak podkreślają producenci rowerów elektrycznych, którzy prezentowali swoje produkty podczas kieleckich targów rowerowych, nie chodzi o to, by e-bike zastąpił rowery konwencjonalne. To alternatywa dla tych, którzy z różnych względów, nie mogą cieszyć się jazdą rowerem na dłuższych trasach. E-bike pozwala na przykład "wyrównać" podczas rodzinnej wycieczki szanse osób o lepszej i słabszej kondycji.

Dla miłośników rowerowych zmagań

W programie tegorocznej edycji wystawy znalazło się wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak między innymi: II Zlot Rowerów Nietypowych czy pokazy mody rowerowej. Zwolennicy sportowych emocji mogli spotkać się z największymi gwiazdami kolarstwa, np. Mają Włoszczowską, Czesławem Langiem czy Cezarym Zamaną.

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazł się również Mazovia MTB Marathon. Udział w wydarzeniu wzięło 600 uczestników z całej Polski. Podczas XIV etapu Mazovia MTB Marathon rozegrany został również finał Pucharu Polski MTB XCM 2016, podczas którego rywalizowali najlepsi zawodnicy elity oraz amatorów z licencjami cyklosport i masters.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kielce
Kielce Bike-Expo
targi
Targi Kielce
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....