TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Stalowa Wola z kolejnymi stacjami SMR
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.07.2016 16:25:52
Stalowa Wola z kolejnymi stacjami SMR

Stalowa Wola jest miastem rowerów nie tylko z nazwy. System Miejskiego Roweru cieszy się tu ogromnym zainteresowaniem. Dlatego też do końca wakacji przedłużona została faza testowa, a przy tym powstały w mieście dwie dodatkowe stacje. 8 lipca ogłoszono przetarg na wyłonienie operatora systemu, który będzie w przyszłości obsługiwał miejski system.

? Mieliśmy wspaniały odbiór społeczny miejskich rowerów. Mieliśmy wiele próśb i pytań mieszkańców, żeby stacje rowerowe powstawały na kolejnych osiedlach. Nie możemy wszystkich spełnić, ale zachęcamy mieszkańców do walki o swoje stacje. Tam gdzie będzie najwięcej wypożyczeń, tam stacje pozostaną ? mówi Karolina Głogowska z Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Do tej pory w Stalowej Woli znajdowały się 4 stacje rowerowe: na rozwadowskim rynku, przy Placu Piłsudskiego MDK, przy ul. Staszica (Sklep Wzorcowy) oraz przy krzyżu na ul. KEN. 7 lipca Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zainaugurował otwarcie dwóch nowych stacji: obok Hali Targowej oraz na ?górce? (obok skrzyżowania Okulickiego ? Al. Jana Pawła II ? Chopina). Stacja spod krzyża została natomiast przeniesiona na ul. Hutniczą, by ułatwić mieszkańcom dojazd do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak zaznacza prezes MZK Anna Pasztaleniec, docelowo w Stalowej Woli ma się znaleźć 10 stacji. ? Zachęcamy mieszkańców, żeby na naszym facebook?u, czy przez inne media społecznościowe wskazywali gdzie chcą, by umieścić rowerowe stacje ? mówi prezes MZK.

? Z dużą konsekwencją rozbudowujemy nasz System Roweru Miejskiego w fazie testowej, ale jest to wynik bardzo dobrej oceny mieszkańców, a przede wszystkim statystyki wypożyczeń. To pokazuje, że ten system się sprawdza, natomiast żeby on mógł funkcjonować jak najlepiej te stacje muszą być jak najbliżej dużych osiedli, ważnych punktów handlowych rozmieszczonych na terenie Stalowej Woli ? mówi Lucjusz Nadbereżny.

Przez niespełna trzy miesiące funkcjonowania Testowego System ?Stalowa Wola ? miasto rowerów? zanotowano 1800 rejestracji oraz 2100 wypożyczeń rowerów. Największą popularnością cieszy się stacja przy Sklepie Wzorcowym przy ul. Staszica.

? To jest wstęp do dużej rewolucji komunikacyjnej w Stalowej Woli, którą będzie Mobilny Miejski Obszar Funkcjonalny. To, co dzisiaj robimy, to jest z jednej strony inwestycja doświadczeń, które będą nam niezbędne do tego, żeby zbudować nowoczesny program transportowy na terenie Stalowej Woli, ale również punkty w ocenie naszej aplikacji, o możliwe, że nawet 50 mln zł na zakup nowych autobusów, zakup systemu karty miejskiej, informacji obsługi pasażera. Transport rowerowy, ten niskoemisyjny, jest uzupełnieniem całego dużego systemu, który już mamy, a również jest to zmiana wizerunku Stalowej Woli, która pokazuje się jako miasto nowoczesne, ekologiczne, otwarte ? mówi Prezydent Miasta Stalowej Woli.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypożyczalnia
Stalowa Wola
SRM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....