TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Środki na 180 km zintegrowanej sieci tras rowerowych w Małopolsce
PAP - Opublikowano: 30.12.2016 19:13:19
Środki na 180 km zintegrowanej sieci tras rowerowych w Małopolsce

Radni sejmiku województwa małopolskiego przyjęli w środę największy z dotychczasowych budżetów Małopolski. W 2017 r. jego dochody przekroczą 1 mld 681 mln zł, a wydatki 1 mld 854 mln. Wśród planowanych inwestycji wieloletnich, które mają zapewnione finansowanie z przyszłorocznego budżetu, znalazła się rozbudowa o kolejne 180 km zintegrowanej sieci tras rowerowych (63,8 mln zł).

"To największy budżet od początku istnienia samorządu województwa. Olbrzymią część dochodów stanowią środki z UE - ponad 713 mln zł. Rekordowe są także wydatki, Małopolski Regionalny Program Operacyjny to 936 mln zł" - mówił w środę marszałek województwa Jacek Krupa. Zapewnił, że budżet jest zaprojektowany bezpiecznie, stabilnie i w sposób, który gwarantuje wykonanie zaplanowanych zadań.

Marszałek przypomniał, że budżet województwa pod względem wielkości jest drugim w kraju po woj. mazowieckim. Wydatki inwestycyjne sięgną w 2107 r. prawie 990 mln zł i będą stanowić ponad 53 proc. wszystkich zaplanowanych w przyszłym roku.

Wojciech Skruch z klubu radnych PiS mówił, że znacząco rosną dochody samorządu w porównaniu do roku 2016 m.in. za sprawą większego udział samorządu w podatku PiT i CiT oraz większych dotacji z budżetu państwa. "Propozycje autopoprawek zarządu województwa do budżetu rozmijają się w części z propozycjami komisji budżetu i finansów oraz z oczekiwaniami radnych. (?) Dostrzegamy wzrost wydatków na inwestycje, nasze uznanie budzi fakt, że jest to efekt przyśpieszania wydatkowania środków europejskich, o co wielokrotnie apelowaliśmy. Można tylko żałować, że ma to miejsce po trzech latach od rozpoczęcia aktualnej perspektywy finansowej" ? mówił Skruch.

Szef klubu radnych PO w sejmiku Leszek Zegzda mówił, że budżet roku 2017 jest rekordowy, jeśli chodzi o inwestycje. "Uwzględnione zostały poprawki radnych i koalicji, i opozycji. Oczywiście nie w stu procentach. Zawsze można dać więcej. Po dyskusjach staraliśmy się jako zarząd uwzględnić oczekiwania radnych. (?) Wydamy 817 mln zł na infrastrukturę drogową i transport. Ilość obwodnic, rond, wyremontowanych kilometrów dróg w znaczący sposób podniesie poziom usług dla mieszkańców. Ten budżet jest budżetem kontynuacji, ale wzmacnia naszą pozycję i jak wszystko dobrze pójdzie po roku 2017 Małopolska będzie w zupełnie innym miejscu" ? mówił Zegzda.

Pozytywnie budżet zaopiniował także koalicyjny klub PSL. "To jest budżet realny, odpowiedzialny i na miarę możliwości odnoszący się do dochodów województwa, mocno rozwojowy" ? mówił szef tego klubu radnych Adam Domagała.

Wśród planowanych inwestycji wieloletnich, które mają zapewnione finansowanie z przyszłorocznego budżetu, znalazły się m.in.: zakup nowoczesnych pociągów dla Kolei Małopolskich (159 mln zł), budowa kolejnych obwodnic m.in. Skały, Gdowa, Oświęcimia, Wolbromia (278 mln zł), rozbudowa dróg wojewódzkich (188 mln zł) i rozbudowa o kolejne 180 km zintegrowanej sieci tras rowerowych (63,8 mln zł) czy rozwój Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (7,2 mln zł).

W 2017 r. mają się też rozpocząć prace przy Małopolskim Centrum Nauki ? na przygotowanie dokumentacji i wykup gruntów zarezerwowano w przyszłorocznym budżecie 14,1 mln zł.

W budżecie zaplanowano wydatki na modernizację placówek kultury m.in. Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Tatrzańskiego i Centrum Sztuki Mościce. Remontowane i modernizowane będą małopolskie szpitale, m.in. Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii, Małopolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Oparzeń oraz Chirurgii Plastycznej i Replantacyjnej w Szpitalu im. Rydygiera, a także szpitale psychiatryczne w Andrychowie i Krakowie.

Zaplanowany deficyt budżetowy w wysokości 172,7 mln zł zostanie sfinansowany m.in. z kredytu i emisji obligacji. Planowane skumulowane zadłużenie województwa w 2017 r. wyniesie prawie 700 mln zł.

Za przyjęciem budżetu województwa opowiedziało się 21 radnych, 16 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.(PAP)

wos/ amac/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
budżet
sejmik
województwo małopolskie
trasy rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....