TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Sprawca ukarany za potrącenie rowerzysty w Białymstoku
PAP - Opublikowano: 06.08.2017 19:00:33
Sprawca ukarany za potrącenie rowerzysty w Białymstoku

Brawura, nonszalancja, brak wyobraźni - tak Sąd Okręgowy w Białymstoku uzasadnił utrzymanie wyroku wobec niedoświadczonego kierowcy, który w centrum miasta, na przejeździe rowerowym przy przejściu dla pieszych, potrącił rowerzystę.

W październiku ub. roku, na Alei Piłsudskiego - jednej z głównych i najbardziej ruchliwych w Białymstoku - 23-letni kierowca nie zatrzymał się na swoim pasie przed przejściem, choć zrobiły to dwa auta na pasach po jego prawej stronie (w tym miejski autobus) i uderzył w mężczyznę na rowerze, który prawidłowo przejeżdżał przez przejazd dla rowerzystów, znajdujący się przy przejściu.

Rowerzysta doznał poważnych obrażeń, m.in. urazu kręgosłupa; po kilkudniowym pobycie w szpitalu przeszedł kilkumiesięczną rehabilitację, nadal nie jest w pełni sprawny.

Młodemu, niedoświadczonemu kierowcy osobowego peugeota prokuratura zarzuciła umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu i doprowadzenie do tego wypadku.

Sąd pierwszej instancji warunkowo umorzył postępowanie wobec niego na 2-letni okres próby, ale orzekł też m.in. - jako środek karny - roczny zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty poszkodowanemu 10 tys. zł, w ramach częściowego naprawienia szkody. Skazany ma to zrobić w ciągu 3 miesięcy od uprawomocnienia się wyroku.

Obrona w apelacji chciała uchylenia zakazu prowadzenia pojazdów, argumentowała, iż sprawca wypadku zmienił pracę i samochód jest niezbędny, by mógł do niej dojeżdżać.

Sąd Okręgowy w Białymstoku w piątek wyrok w całości utrzymał w nocy, oddalając apelację.

Sędzia Dariusz Gąsowski podkreślał w ustnym uzasadnieniu wyroku, że nie było argumentów, by uwzględnić wnioski apelacyjne obrońcy. Uznał, że wyrok i tak jest "ultraliberalny". Zaznaczył, że waga naruszonych przepisów, umyślność zachowania i niedoświadczenie młodego kierowcy wskazuje na potrzebę powtórnej weryfikacji jego predyspozycji do "bycia uczestnikiem ruchu drogowego".

Dodał, że zachowanie młodego kierowcy, który nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i ścieżką rowerową, gdy zrobiły to inne pojazdy, i skala naruszenia przez niego przepisów "ociera się o brawurę, nonszalancję, brak wyobraźni", a skutek takiego zachowania mógł być dużo tragiczniejszy. (PAP)

rof/ malk/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
potrącenie
przejazd rowerowy
sąd
wyrok
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....