TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Solaris spółką akcyjną
- Opublikowano: 08.07.2005 15:03:48
Solaris spółką akcyjną

Solaris spółką akcyjną

Z dniem 1 lipca 2005 r., firma Solaris Bus & Coach została przekształcona ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Przekształcenie to jest kolejnym krokiem w kierunku giełdowego debiutu Solaris Bus & Coach S.A., który planowany jest na koniec br. Wraz ze zmianą nazwy, firma przedstawiła także nowe logo i nowy system identyfikacyjny. Nowy znak symbolizuje literę S zbudowaną na planie elipsy i jest odzwierciedleniem wyznawanych przez firmę Solaris wartości, takich jak rodzinność, partnerstwo, nowoczesność oraz równowaga pomiędzy wartościami racjonalnymi i emocjonalnymi. Połysk srebrzystych powierzchni i trójkątny przekrój dodają znakowi dynamiki, a całość wspierana jest hasłem "Power of Enthusiasm". Nowe oznaczenia otrzymały również poszczególne grupy produktowe. Logotypy Urbino, Trollino i Vacanza zostały bardziej zindywidualizowane i dostosowane do specyfiki produktu. W związku ze zmianami administracyjnymi, nieco inny jest teraz także adres firmy. Jego nowe brzmienie to: Solaris Bus & Coach S.A., ulica Obornicka 46, Bolechowo-Osiedle, 62-005 Owińska. "Dzięki zaufaniu naszych klientów Solaris Bus & Coach rozwija się w tempie rzadko spotykanym w branży motoryzacyjnej. Oczywiście do tak szybkiego rozwoju niezbędne były odpowiednie środki finansowe na inwestycje. Dlatego w 2002 roku zdecydowaliśmy się odsprzedać Kredyt Bankowi większościowy pakiet udziałów w Spółce podwyższając w 2002 roku kapitał zakładowy o 40 mln PLN. Inwestycja ta z założenia miała charakter czasowy i miała trwać do końca 2006 roku." - napisali w specjalnym liście z okazji przekształcenia firmy w spółkę akcyjną właściciele Solaris Bus & Coach, Krzysztof i Solange Olszewscy. - "W grudniu 2003 roku zaproponowaliśmy wcześniejsze odkupienie udziałów od Kredyt Banku. Od 28 kwietnia 2005 roku ponownie staliśmy się 100% udziałowcami Solarisa. Środki na odkup pozyskaliśmy od firmy Mezzanine Management, która zarządza funduszem Accession Mezzanine Capital - pierwszy fundusz typu mezzanine działający w Europie Środkowej." Z radością pragniemy poinformować, że w dniu 1 lipca 2005 roku dobiegł końca proces przekształcenia Solaris Bus & Coach w spółkę akcyjną. Kolejnym krokiem w kierunku rozwoju naszej firmy będzie wprowadzenie akcji spółki do publicznego obrotu i sprzedaż części akcji w ofercie publicznej na giełdzie papierów wartościowych."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....