TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Siemianowice w rowerowej sieci GZM. Z NextBike
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 23.04.2019 14:40:23
Siemianowice Śląskie z miejskim rowerem. Od NextBike

Od 29 kwietnia br. w Siemianowicach Śląskich ruszy system roweru miejskiego obejmujący 10 stacji ze 100 rowerami. Po trzymiesięcznym pilotażu w ub. roku, będzie to system całosezonowy, zgodny z podobnymi systemami w sąsiednich miastach, np. Chorzowie i Katowicach.

Oznacza to, że siemianowiccy rowerzyści będą mogli swobodnie przemieszczać się między najbliższymi miastami – rower można wypożyczyć w jednym z miast i zwrócić w innym, bez obawy kary czy zablokowania konta.

O podpisaniu umowy na uruchomienie systemu z jego operatorem, spółką Nextbike Polska, siemianowicki magistrat informował w połowie marca br. Miasto deklarowało, że firma miała do 60 dni na uruchomienie zamówionej usługi. W ostatnich dniach miasto podało, że rowery miejskie zostaną tam udostępnione 29 kwietnia.

10 stacji

W ramach ubiegłorocznego pilotażu w Siemianowicach dostępne były cztery stacje, w których można było wypożyczać jednoślady: Michałkowice, Węzłowiec, Tuwim i Centrum. W tym roku powstaną dodatkowo stacje: Bytków, Chemik, pętla Alfreda, Tuwim II, osiedle Ptasie i Bańgów.

W ub. roku siemianowicki pilotaż obejmował 32 rowery – 27 standardowych, 2 tandemy, 1 familijny (cargo) i 2 dziecięce. W tym roku system obejmie 85 rowerów standardowych, 10 dziecięcych, 3 tandemy i 2 familijne.

W sieci GZM

Siemianowice Śląskie postanowiły już, że ich system rowerów miejskich będzie zgodny z systemami w okolicznych miastach. Na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) w ub. roku działały też systemy w Katowicach, Chorzowie, Sosnowcu, Gliwicach, Tychach, Zabrzu czy Świętochłowicach (dwa ostatnie - pilotażowo).

Choć wszędzie tam operatorem również była spółka Nextbike Polska, regulaminy w poszczególnych miastach zabraniały oddawania roweru pożyczonego w jednym z nich - w innym. Aby rozwiązać ten problem, Metropolia porozumiała się z operatorem, przewidując integrację miejskich systemów rowerowych funkcjonujących na jej terenie.

Zgodnie z założeniami porozumienia koszty związane z wprowadzeniem możliwości wypożyczenia roweru miejskiego w jednej gminie, a oddania w innej, pokrywa GZM. Warunkiem jest wprowadzenie koniecznych zmian w regulaminach i umowach poszczególnych miast. Dotąd do porozumienia przystąpiły: Chorzów, Katowice, Sosnowiec, Tychy i Siemianowice Śląskie.

W tym roku na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wystartowały już od 1 marca rowery miejskie w Gliwicach (15 stacji i 150 rowerów), 21 marca w Chorzowie (46 stacji i 460 rowerów), a od 1 kwietnia w Katowicach (ponad 50 stacji i ponad 400 rowerów), Tychach (7 stacji z 60 rowerami) oraz Sosnowcu (9 stacji ze 130 rowerami). Dotąd informacji nt. daty uruchomienia swojego, zapowiedzianego już, systemu nie podało Zabrze.

W przyszłym roku GZM planuje wprowadzenie metropolitalnego roweru, jako kompleksowego rozwiązania zapewniającego tzw. środek transportu pierwszej i ostatniej mili. Obecnie Metropolia integruje systemy rowerowe funkcjonujące w oddzielnych miastach; w 2020 r. zakłada wprowadzenie własnego systemu dla całego swego terenu.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Siemianowice
GZM
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....