TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rzeszów dołączył do projektu e-Mobility
PAP - Opublikowano: 29.05.2017 22:27:24
Rzeszów dołączył do projektu e-Mobility

Stacje ładowania elektrycznych samochodów i rowerów oraz wypożyczalnia elektrycznych aut mają powstać w ramach wspólnego projektu realizowanego przez PGE, samorząd woj. podkarpackiego oraz władze Rzeszowa.

W piątek w stolicy Podkarpacia podpisany został list intencyjny ws. włączenia Rzeszowa do projektu PGE e-Mobility.

Dokument zakłada, że w Rzeszowie zostaną zainstalowane publiczne stacje ładowania samochodów i rowerów elektrycznych, a także powstanie publiczny system car-sharingu i bike-sharingu oparty na samochodach oraz rowerach elektrycznych.

Obecny podczas uroczystości wiceminister energii Michał Kurtyka podkreślił, że Podkarpacie jest regionem o wielkich możliwościach. "Zadaniem ministerstwa energii jest tworzenie ram, aby takie inicjatywy mogły znaleźć jak najszersze echo, aby mogły zaowocować naprawdę ciekawymi rozwiązaniami" - dodał.

Z kolei wiceprezes PGE Paweł Śliwa zaznaczył, że firmie zależy na wypracowaniu modeli współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, tak by powstały wspólne, publiczne stacje szybkiego ładowania dla samochodów elektrycznych. "Chcemy przeciąć ten zaklęty krąg, że mieszkańcy nie kupują elektrycznych samochodów, gdyż boją się, że nie będą ich mogli załadować, gdzieś dojechać, bo nie ma stacji ładowania" - tłumaczył.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przypomniał, że niedługo na ulice miasta wyjadą elektryczne autobusy. Samorząd do 2020 r. chce mieć ponad 100 takich pojazdów. "Dlatego jesteśmy bardzo zainteresowani rozwojem transportu elektrycznego" - dodał.

Z kolei wicemarszałek Maria Kurowska zauważyła, że ten rodzaj transportu wpływa na poprawę jakości powietrza. "Jesteśmy zainteresowani tym projektem, dlatego, że rozwój rynku pojazdów elektrycznych znacząco przyczyni się do jego poprawy. A to jest zadanie samorządu województwa" - powiedziała.

W ramach programu e-Mobility PGE zamierza opracować system zachęt dla posiadaczy samochodów elektrycznych m.in. preferencyjne stawki dla klientów za sesje ładowania na publicznych stacjach.

Program wystartował pod koniec 2016 r. Najbardziej zaawansowaną fazę osiągnął w Łodzi, gdzie PGE uruchomi 6 publicznych stacji ładowania oraz zaoferuje usługę instalacji i zarządzania wolnymi stacjami ładowania dla klientów flotowych.

Program e-Mobility wpisuje się również w cel strategiczny wyznaczony przez Ministerstwo Energii, który zakłada, że po polskich drogach w roku 2025 jeździło będzie milion aut elektrycznych. (PAP)

huk/ dym/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzeszów
e-Mobility
PGE
bike-sharing
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....