TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rybnik: rowerowa wystawa ?The Good City?
RYBNIK.EU - Opublikowano: 07.10.2015 01:06:57
Fot. bicycleinnovationlab.dk

Wystawa ?The Good City? pokazuje historię Kopenhagi z perspektywy roweru. Szesnaście plansz ilustruje przemiany, jakie dokonały się w stolicy Danii od końca XIX stulecia, aż do dziś. Duńczycy całą infrastrukturę dostosowali w pierwszej kolejności do potrzeb rowerzystów. Dziś mówi się o Kopenhadze jako o jednym z najlepszych miast do życia ? informuje Urząd Miejski w Rybniku.


Wystawa została stworzona przez duńskie Laboratorium ds. Kultury Rowerowej stanowi inspirację do wyzwań, które zostały postawione przed współczesnymi miastami: zatory komunikacyjne, hałas, zanieczyszczenie powietrza. Wystawa pokazuje rozwój Kopenhagi jako miasta, które na współczesne problemy znalazło odpowiedź w postaci szeroko rozumianej polityki zrównoważonego transportu ze szczególnym uwzględnieniem rowerów.


Prezydent Rybnika w odpowiedzi na realnie wysoki poziom zakorkowania miasta dostrzega konieczność promowania i inwestowania w mobilność aktywną. Wynika to ze struktury przestrzennej Rybnika i fizycznego braku możliwości dostosowania śródmieścia do potrzeb osób zmotoryzowanych.


?Mam nadzieję, że wystawa ?The Good City? (ang. "dobre miasto") podsunie również w naszym mieście wielu mieszkańcom myśl, by na codzień do pracy czy szkoły poruszać się rowerem ? mówi Piotr Kuczera Prezydent Miasta Rybnika. 


W najbliższej przyszłości będziemy w sposób konsekwentny promować infrastrukturę rowerową i zdrowy tryb życia. Począwszy od rozszerzania zasięgu przestrzeni publicznych dostępnych dla pieszych, rowerzystów tak, by podnosić jakość życia w mieście a kończąc na planowanej walce z ?rozlewaniem się miasta?, co najbardziej przyczynia się do jego dysfunkcyjności i zakorkowania.


"Dzisiaj mamy gigantyczny problem z zatorami komunikacyjnymi, zanieczyszczeniem powietrza, hałasem w centrum. Dlatego musimy się zastanowić, jakie powinno być nasze miasto w przyszłości. Kopenhaga służy za przykład, jak również punkt wyjścia do dyskusji o tym, jakie nowe koncepcje i działania pozwolą na stworzenie miasta przyjaznego do życia. Chcemy uczyć się od najlepszych. Mamy nadzieję, że planowane inwestycje w infrastrukturę rowerową w mieście przyjmą się i z roku na rok będzie przybywać ich użytkowników.? - dodaje prezydent.


Wystawa ?The Good City? pokazuje potencjał, jaki tkwi w rowerze jako środku transportu. Duńska polityka rowerowa jest często stawiana za wzór, a Kopenhaga wymieniana jako jedno z najbardziej przyjaznych do życia miast na świecie. Duńczycy podkreślają, że rower to najszybszy, najwygodniejszy i najtańszy sposób poruszania się po mieście. Jak będzie wyglądało miasto, w którym nacisk zostanie położony właśnie na ten środek transportu? Na to pytanie odpowiada wystawa ?The Good City?, na której prezentowane są propozycje m.in. architektów, planistów miejskich, badaczy i organizacji pozarządowych. Ich zdaniem rower w ruchu miejskim oznacza większą niezależność, elastyczność i bezpieczeństwo.

 

Gdzie można obejrzeć wystawę:

  • od 8.10 do 11.10.2015 CH Focus Park w Rybniku,

  • od 12.10 do 17.10.2015 w CH Plaza w Rybniku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rybnik
Kopenhaga
wystawa
The Good City

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....