TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rybnickie szkoły coraz bardziej rowerowe
INFOBIKE.PL, RYBNIK.EU - Opublikowano: 24.05.2017 23:56:26
Rybnickie szkoły coraz bardziej rowerowe

Szkoły w Rybniku stają się coraz bardziej rowerowe. Przy rybnickich szkołach trwa budowa wiat rowerowych przy szkołach. Miasto przyłączyło się również do kampanii Rowerowy Maj.

Budowa wiat rowerowych przy rybnickich szkołach to element prowadzonej przez Rybnik polityki rowerowej oraz efekt rozmów z dyrektorami placówek edukacyjnych, którzy wskazywali na problemem niewystarczającej przyszkolnej infrastruktury rowerowej – informuje Urzad Miasta Rybnika.

– Wiaty poprawią warunki, w jakich uczniowie i pracownicy szkół zostawiają swoje rowery na czas lekcji oraz zachęcą uczniów do codziennych dojazdów do szkół tym właśnie środkiem transportu. Funkcjonalne i estetyczne wiaty stoją już przy kilkunastu rybnickich szkołach – docelowo będzie ich 31 – wskazuje Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Rybnika.

Z wiat korzysta już wielu uczniów biorących udział w kampanii Rowerowy Maj. Akcja ta ma na celu nagradzanie za dojazdy do szkół na rowerach. Uczestniczą w niej uczniowie klas od czwartej do szóstej 21 rybnickich podstawówek. Uczniowie, dojeżdżając do szkoły na rolkach, deskorolce, hulajnodze lub rowerze, otrzymują naklejki. Ci, którzy zbiorą ich najwięcej, otrzymają nagrody, zaś najlepsze szkoły otrzymają nagrody pieniężne. Zostaną dla nich też zorganizowane specjalne szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy na rowerze, tzw. Akademia Bezpiecznego Rowerzysty.

– Wyniki robią wrażenie. Blisko 70% uczniów włączyło się w akcję i przynajmniej raz dojechało do szkoły na rowerze – i to mimo "długiego weekendu" i dość kiepskiej pogody, niezbyt zachęcającej do jazdy. Nawet w deszczowe dni parkingi rowerowe przed szkołami były pełne! Łącznie w maju niemalże 2000 uczniów dojeżdża aktywnie do szkoły. Ważne, aby wszyscy kierowcy mieli to na uwadze i uważali, poruszając się po mieście samochodem.  Codzienna jazda na rowerze to szereg korzyści – zwiększona aktywność fizyczna u dziecka przekłada się bezpośrednio na osiąganie lepszych wyników w nauce. Rowerowe przejażdżki wspólnie z rodzicami lub rówieśnikami nie tylko poprawiają nastrój, ale też wzmacniają więzi i budują pozytywne przyzwyczajenia transportowe u najmłodszych – mówi Jan Fiałkowski, rybnicki oficer rowerowy.

Na "półmetku" kampanii Rowerowy Maj pod względem liczby aktywnych uczestników prowadzi póki co Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Wielopolu. Drugie miejsce zajmuje Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 20 im. Harcerzy Buchalików w Rybniku.

–  Wielu uczniów polubiło aktywną drogę na lekcje. Dzięki akcji pod szkoły podjeżdża mniej samochodów – jest zatem bezpieczniej. Dzieci uczą się również samodzielności, której nie zaznają, będąc podwożone samochodem. Wielu nauczycieli zgłasza, że dzieci są bardziej uśmiechnięte i lepiej koncentrują się na nauce. A swój entuzjazm do roweru mogą również przekazać rodzicom – podsumowuje prezydent Rybnika.

Poniżej statystyki kampanii Rowerowy Maj – są to dane dotyczące ilości aktywnych uczestników w szkole. Pod uwagę w globalnej klasyfikacji brany będzie stosunek ilości aktywnych przejazdów do wielkości szkoły oraz frekwencja (udział dzieci w całości akcji albo tylko jej części).

Statystyki kampanii Rowerowy Maj (półmetek). 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rybnik
wiaty rowerowe
Rowerowy Maj

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....