TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ruszył przetarg na Chorzowski Rower Miejski
InfoBike.pl - Opublikowano: 26.04.2018 13:23:06
Przetarg na Chorzowski Rower Miejski

Ruszył przetarg na system rowerów miejskich w Chorzowie. Na złożenie oferty firmy mają czas do 1 czerwca.

-"Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda nam się uniknąć odwołań, to chorzowianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie już w te wakacje – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju, Marcin Michalik. Do dyspozycji mieszkańców będą nie tylko klasyczne dwa kółka, ale również m.in. tandemy, rowerki dziecięce czy rowery cargo (do przewożenia większych przedmiotów).

W mieście pojawi się aż 46 stacji, a na każdej z nich stanie po 10 rowerów. Oznacza to, że będzie można z nich skorzystać w każdej dzielnicy – w tym również w Parku Śląskim, gdzie na aktywnych czekać będzie aż 70 rowerów.

- Czerpiąc z doświadczeń innych miast, postanowiliśmy podejść do tematu kompleksowo. Okazuje się bowiem, że rower miejski sprawdza się tylko tam, gdzie korzystanie z niego jego jest wygodne i stanowi realną alternatywę dla samochodu – tłumaczy prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Na system rowerów miejskich miasto pozyskało unijną dotację w wysokości prawie 1,5 mln zł. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1,7 mln zł.

Chorzów na śląskim tle

W chwili uruchomienia chorzowski system ma być największy pod względem liczby rowerów w woj. śląskim.

Dotąd największy system w znacznie rozleglejszych Katowicach ma w tym roku objąć docelowo blisko 400 rowerów w 52 stacjach.

W chwili uruchomienia w tym sezonie pod koniec marca br. w Katowicach zaczęło działać 40 stacji z ponad 300 rowerami. Rozbudowa tamtejszego systemu nastąpi 1 czerwca – gdy zainstalowanych zostanie 11 stacji wybranych głosami mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego oraz jedna stacja w ramach wniosku budżetowego (w tym roku łącznie 15 wypożyczalni w Katowicach to tzw. stacje sponsorskie).

Rowery to nie wszystko

To nie koniec inwestycji skierowanych do miłośników dwóch kółek. Pod estakadą powstanie parking Bike&Ride na prawie 100 rowerów, a w całym mieście przybędzie ponad 20 kilometrów dróg rowerowych.

– Mamy nadzieję, że takie rozwiązania przekonają chorzowian do przesiadki z samochodu na rower – dodaje prezydent Kotala.

Te inwestycje będą realizowane w latach 2018-2019. Ich koszt to ponad 5,5 mln zł (w tym unijne dofinansowanie: 4,7 mln zł).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
rower miejski
Chorzów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....