TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ruszył Otwocki Rower Miejski. Z NextBike
InfoBike.pl - Opublikowano: 28.08.2019 16:30:34
Ruszył Otwocki Rower Miejski. Z NextBike

Dobra wiadomość dla otwockich rowerzystów! Już 28 sierpnia powraca Otwocki Rower Miejski. Infrastruktura obejmuje 8 stacji i 58 jednośladów, w tym rowery dla dzieci. To dwunasta inwestycja tego typu w województwie mazowieckim.

Po zeszłorocznym udanym pilotażu i wiosennych konsultacjach społecznych do miasta powraca na stałe system Otwockiego Roweru Miejskiego. Otwock dołączył do miast, w których za zaprojektowanie i zainstalowanie sieci wypożyczalni rowerowych odpowiedzialny jest Nextbike Polska.  Startująca dzisiaj (28.08), wypożyczalnia ORM to 58 jednośladów, w tym nowość – 6 rowerów dla dzieci. Miłośnicy dwóch kółek wypożyczą rowery w 8 stacjach

-"Jako operator wiemy, że wielu mieszkańców Otwocka, nie wyobraża sobie swojego miasta bez sieci wypożyczalni – mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata dyrektor komunikacji, Nextbike Polska. – Cieszy nas także, że coraz więcej samorządów dostrzega atuty proekologicznej komunikacji na każdą kieszeń. ORM to system rowerów miejskich, który umożliwia szybkie i bezobsługowe wypożyczanie jednośladów zaprojektowanych specjalnie do wygodnego poruszania się po mieście. Rowery można wypożyczyć i zwracać na dowolnej stacji.

Od pilotażu

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznego pilotażu, który trwał od 13 sierpnia do 4 listopada, w systemie zarejestrowało się ponad 860 osób. Wypożyczalnie cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przez niespełna trzy miesiące użytkownicy skorzystali z 36 rowerów ponad 6,4 tysiąca razy. Średni czas wypożyczenia wynosił 24 minuty i 31 sekund.

4-letnia umowa z wykonawcą, firmą Nextbike Polska, zakłada, że w 2, 3 i 4 roku działania Otwocki System Rowerowy będzie startował 1 maja i działał do końca października. Wypożyczalnie jednośladów czynne będą przez całą dobę – we wszystkie dni tygodnia.

Użytkownicy zarejestrowani w Otwockim Rowerze Miejskim mogą bez dodatkowej rejestracji korzystać z większości wypożyczalni w Polsce, których operatorem jest Nextbike.

Zasady ORM

Zasady korzystania z Otwockiego Roweru Miejskiego nie zmieniły się w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Konta zarejestrowanych użytkowników pozostają aktywne. Mają oni czas do 30 września 2019 aby uzupełnić opłatę inicjalną, o ile zdążyli wykorzystać te środki na przejazdy.

Nowi użytkownicy powinni zarejestrować się na stronie internetowej otwockirower.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty w wysokości minimum 20 zł. Kwota 10 zł bezzwrotnej opłaty inicjalnej oraz 10 zł dla utrzymania minimalnego stanu konta. Po jej zaksięgowaniu na koncie można już wypożyczać rowery.

Z otwockiej wypożyczalni może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik, osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Za drugą godzinę zapłacimy 3 zł, za trzecią 5 zł, a za każdą kolejną rozpoczętą godzinę po 7 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Otwock
NextBike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....