TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ruszył Lubelski Rower Miejski
NEXTBIKE - Opublikowano: 21.03.2016 14:58:20
Fot. Z archiwum Nextbike Polska

Razem z pierwszym dniem wiosny nadeszły dobre wiadomości dla lubelskich rowerzystów miejskich. Dzisiaj rano, kilkanaście dni wcześniej niż zakładał oficjalny termin, ponownie uruchomiono wypożyczalnie rowerowe.


W tym roku Lubelski Rower Miejski powrócił jako drugi największy system w Polsce. Liczba stacji zwiększyła się z 46 do 90, a rowerów ? z 430 do prawie 900. Punkty wypożyczeń zadebiutowały w Świdniku, a lublinianie po raz pierwszy mogą korzystać z rowerów dziecięcych.

Zgodnie z zapisami umowy, Lubelski Rower Miejski powinien wystartować 1 kwietnia, jednak w związku ze sprzyjającą pogodą i sprawnie przeprowadzonymi przygotowaniami do sezonu, udało się przyspieszyć uruchomienie stacji. Dziś rano podczas konferencji z udziałem Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka i Prezesa Nextbike Polska, Tomasza Wojtkiewicza, oficjalnie zainaugurowano sezon 2016 naszego systemu rowerowego.

- Przerwa zimowa była dla nas czasem wytężonej pracy nad konserwacją sprzętu, drobnych napraw i przygotowywaniem infrastruktury. Zespoły serwisowe działały na dwieście procent i to przyniosło efekty. Po raz drugi z rzędu jesteśmy w stanie wykonać ukłon w stronę lubelskich rowerzystów i przyspieszyć inaugurację sezonu. To duże osiągnięcie, zwłaszcza, że nie chodziło wyłącznie o start systemu, ale również jego rozbudowę. Mamy nadzieję, że naszych użytkowników ucieszy ta niespodzianka na pierwszy dzień wiosny ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

W Lublinie uruchomiono dzisiaj 42 nowe stacje roweru miejskiego. Zwiększyła się również liczba rowerów ? o 420 sztuk. 2 stacje (ul. Leszczyńskiego i ul. Długosza) i 20 rowerów funkcjonuje obecnie w ramach wypożyczalni ?małych? rowerów dla dzieci w wieku powyżej sześciu lat. Lubelski Rower Miejski jest drugą siecią na świecie (po warszawskim Veturilo), w obrębie której wprowadzono takie rozwiązanie.

W związku z tegorocznym rozwojem sieci, wypożyczalnie debiutują na terenie Świdnika. Mieszkańcy mogą tam wynajmować rowery w pięciu punktach: ul. Racławicka / ul. Wyszyńskiego, ul. Generała Tadeusza Góry, ul. Niepodległości, Centrum Kultury, Brzeziny.

Operator systemu zachęca użytkowników, by sprawdzili stan swoich kont rowerzysty miejskiego i dokonali doładowań, jeśli jest taka konieczność. Konto LRM jest aktywne, czyli umożliwia wypożyczenia, gdy znajduje się na nim minimum 10 zł.

Na przestrzeni ubiegłego roku w ramach Lubelskiego Roweru Miejskiego odnotowano następujące statystyki:

?  Liczba wypożyczeń: 436 965 ?  a więc 339% wyniku z roku 2014

?  Liczba rejestracji nowych użytkowników: 19 060 ? wzrostu liczby użytkowników o 85% w stosunku do 2014 roku

?  Dzienny rekord wypożyczeń: 4 587 ? 27 kwietnia (w sezonie 2014 ? 3 647, 10 października) ? więcej o 25 procent

?  Liczba wypożyczeń najaktywniejszego użytkownika: 1 197 (w sezonie 2014 ? 345) ? więcej o 346 procent


W sumie, w całej historii lubelskich wypożyczalni (od 19 września 2014 roku), jednoślady wynajmowano 565 609 razy, a w systemie zarejestrowało się 41 360 użytkowników. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Lubelski Rower Miejski
nowy sezon
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....