TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ruszył Kaliski Rower Miejski
PAP - Opublikowano: 03.07.2017 18:08:43
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Kaliski Rower Miejski zaczął działać od 1 lipca. "Jest to projekt zrealizowany przez kaliski samorząd w ramach budżetu obywatelskiego" – powiedział w piątek PAP prezydent Grzegorz Sapiński.

W Kaliszu powstało 12 samoobsługowych stacji wypożyczeń, 105 rowerów, w tym 5 dziecięcych, 2 tandemy i 2 familijne. System Kaliskiego Roweru Miejskiego będzie działał do końca listopada, a za jego obsługę odpowiada Nextbike Polska, największy operator systemów rowerów miejskich w Polsce.

"Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2017 rok. Zagłosowało na nie 1411 mieszkańców" – powiedział prezydent Kalisza.

Sapiński podkreślił, że dzięki temu systemowi "ułatwiamy kaliszanom codzienne funkcjonowanie i jednocześnie dbamy o środowisko".

Pierwotnie projekt zakładał, że w Kaliszu powstanie 30 stacji i na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 510 tys. zł.

"Analiza realizacji zadania wykazała, że zabezpieczona kwota w budżecie nie jest wystarczająca, w związku z czym przy udziale wnioskodawcy dokonano korekty zadania, którego celem było zapewnienie funkcjonowania 12 stacji rowerowych" – powiedziała PAP Ewelina Zawierzyńska z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu.

Ostatecznie projekt kosztował prawie 400 tys. zł. "Jeżeli spodoba się mieszkańcom, to jego realizację przedłużymy w 2018 roku" - zapowiedział prezydent.

Z Kaliskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej kaliskirowermiejski.pl, wpłacić 10 zł opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. "Za pierwszą godzinę wypożyczenia zapłacimy 1 zł, za drugą i każdą kolejną po 2 zł" – poinformował prezydent Sapiński.

Stacje Kaliskiego Roweru Miejskiego znajdują się przy Dworcu Kolejowym, przy hali Arena, przy Orliku na ul. Podmiejskiej, przy szpitalach przy ul. Poznańskiej i Toruńskiej przy Rogatce, Parku Przyjaźni, przy ul. Ułańskiej i Młynarskiej, przy kaliskim ratuszu, teatrze (stacja z rowerkami dla dzieci) i Aquaparku.(PAP)

bak/ mhr/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kalisz
Kaliski Rower Miejski
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....