TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ruszają nowe stacje rowerowe w Płocku. Dzięki PKN ORLEN.
InfoBike.pl - Opublikowano: 06.08.2020 15:35:28
Ruszają nowe stacje rowerowe w Płocku. Dzięki PKN ORLEN.

Dzisiaj, 6 sierpnia PKN ORLEN i Nextbike Polska uruchamiają nowe stacje rowerowe w Płocku. Docelowo miejska sieć rowerowa wzbogaci się o 250 jednośladów i 25 nowych stacji wypożyczeń.

Od czwartku (6.08) płoccy rowerzyści będą mogli korzystać z nowych partnerskich stacji wypożyczeń w pełni kompatybilnych z systemy Płockiego Roweru Miejskiego, które powstały dzięki finansowaniu PKN ORLEN. Koncern wyposaży system w dodatkowe 25 stacji wypożyczeń i 250 jednośladów. Do dyspozycji użytkowników PRM będzie docelowo 56 stacji i 557 rowerów.

— Płocki Rower Miejski to drugi po warszawskim Veturilo system rowerowy, który dzięki PKN ORLEN powiększa się o nowe stacje i rowery — mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska. — Dołączone do płockiego systemu stacje i flota spowodują, że Płock będzie najlepiej wyposażonym w tym zakresie miastem w Polsce z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys. Udział stacji partnerskich Koncernu w rozbudowę systemu to blisko 45 %.

Nowe wypożyczalnie sfinansowane przez PKN ORLEN powstaną zarówno w Płocku, jak i na obrzeżach miasta, także na lewym brzegu Wisły oraz w pobliskim Łącku, Słupnie i Liszynie. Rowery będzie można wypożyczać w pobliżu stacji paliw ORLEN zlokalizowanych przy ul. Chemików, ul. Wyszogrodzkiej 123 oraz ul. Wyszogrodzkiej 150, a także przy ul. Targowej.

Wypożyczenie jednośladów możliwe będzie również możliwe przy skrzyżowaniach – ul. Mazowieckiej z ul. J. Korczaka, ul. Harcerskiej z ul. Kasztanową, ul. Przemysłowej z ul. Kostrogaj oraz ul. Miodowej i ul. Mościckiego.

Koncern w planach umiejscowienia stacji brał pod uwagę opinie i potrzeby mieszkańców oraz prowadził konsultacje z płockim Miejskim Zarządem Dróg.

Stacje rowerowe uruchomione przez PKN ORLEN będą w pełni kompatybilne z Systemem PRM. Oznacza to, że każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł wypożyczyć na nich rower i oddać go na dowolnej stacji systemu w mieście. Będzie się to odbywać na zasadach i według cennika PRM.

Dla użytkowników systemu ORLEN jest również przygotowana specjalna strona internetowa (www.nextbike.pl/roweryorlen). Rejestrując się do tego systemu, użytkownik, który przypisze do konta kartę VITAY otrzyma 1000 punktów powitalnych na swojej karcie programu ORLEN. Dodatkowo użytkownicy systemu zwracający rowery na nowych stacjach będę mogli otrzymać m.in. kupony zniżkowe na ofertę stacji oraz dodatkowe punkty VITAY.

Za rozbudowę systemu rowerowego w Płocku odpowiada Nextbike Polska, największy i najbardziej doświadczonego operatora na krajowym rynku.

Rowery miejskie pojawiły się w Płocku w październiku 2018 roku. Od tego czasu zostały wypożyczone ponad 519 tys. razy a do systemu dołączyło blisko 25,5 tys. osób. W tym roku płocczanie rozpoczęli korzystanie z systemu od 8 maja. Z jednośladów skorzystali 86,8 tys. razy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Płock
Nextbike
Orlen

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....