TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rusza Chorzowski Rower Miejski
INFOBIKE.PL, NEXTBIKE - Opublikowano: 10.10.2018 20:08:46
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Tylko godziny zostały do uruchomienia Chorzowskiego Roweru Miejskiego. KajTeroz, bo taką będzie miał nazwę, ruszy już jutro. Pierwszego dnia, we czwartek, bezpłatna będzie pierwsza godzina wypożyczenia! Na początek dostępnych będzie 150 rowerów i 15 stacji.

"W Chorzowie poważnie traktujemy kwestię ochrony środowiska i zrównoważonego transportu, dlatego oddajemy mieszkańcom system rowerowy, który będzie największym w regionie. Duża liczba rowerów i przemyślane rozmieszczenie stacji pozwoli na to, aby chorzowianie dzięki KajTeroz zaczęli dojeżdżać do pracy, szkoły czy na zakupy" – tłumaczy Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

To pierwszy etap większego projektu. Od 21 marca w Chorzowie dostępnych będzie w sumie 460 rowerów, w tym rowery familijne, rowery z fotelikami dziecięcymi, tandemy, rowerki dziecięce i standardowe, a  mieszkańcy będą mogli skorzystać z 46 stacji. W pierwszym etapie, który zostanie uruchomiony jutro, dostępnych będzie 15 stacji: Batory PętlaBatory Dworzec PKPMORiSPark RóżGwareckaChorzowskie Centrum KulturyPlac Powstańców ŚląskichPlac Adama MickiewiczaPark Śląski – ElkaStadion Śląski – Al. KarolinkiPark Śląski – PelikanyPark Śląski ZOOWęzłowiecPlac Św. Jana i Maciejkowice.

"Systemy rowerowe Nextbike znane są mieszkańcom Chorzowa z innych śląskich miast. Startujemy już z zasobem 1500 mieszkańców Chorzowa zarejestrowanych w naszych systemach w innych miastach. Teraz będą oni mogli wypożyczyć rowery w rodzinnym Chorzowie. Nowych użytkowników zapraszamy do rejestracji w systemie i wypożyczania rowerów" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Rejestracji można dokonać na stronie KajTeroz.pl, poprzez aplikację mobilną KajTeroz lub korzystając z terminalu stacji rowerowej. Należy też wpłacić minimum 10 złotych, z których pobierane będą ewentualne opłaty. Aby wypożyczyć rower wystarczy na terminalu wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można też skorzystać z aplikacji KajTeroz na telefony komórkowe. Logujemy się w niej raz, potem wystarczy zeskanować kod QR, który jest w tylnej części roweru.

Tylko jutro, we czwartek, 11 października, z okazji inauguracji systemu, bezpłatna będzie pierwsza godzina wypożyczenia! Od piątku bezpłatne będzie pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia. Pierwsza godzina wypożyczenia kosztować będzie złotówkę, druga 2 zł, trzecia 3 zł, a czwarta i każda kolejna po 4 zł.

Tegoroczny sezon KajTeroz potrwa do 30 listopada. W przyszłym roku z rowerów będzie można korzystać już od 21 marca. Do dyspozycji będzie 46 stacji i 460 rowerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chorzów
rower miejski
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....