TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ruda Śląska. Złodzieje wynieśli 60 rowerów za prawie milion
INFOBIKE.PL/PAP - Opublikowano: 04.11.2019 15:24:45
Ruda Śląska. Kradzież 60 rowerów elektrycznych o wartości miliona złotych

W Rudzie Śląskiej okradziono sklep rowerowy. Zginęło 60 górskich rowerów elektrycznych wysokiej klasy, których wartość wynosi około miliona złotych.

10 tys. złotych nagrody

Właściciel sklepu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. zł za pomoc w ustaleniu przestępców i odzyskaniu towaru. Do włamania doszło w poprzedni weekend, ale informację o przestępstwie upubliczniono po kilku dniach. Włamywacze łup wynosili przez dwie kolejne noce.

"Z wnętrza skradziono 60rowerów elektrycznych. Policjanci apelują do mieszkańców dzielnicy Wirek o przekazywanie każdej informacji mogącej pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców" - podała rudzka policja. O włamaniu policjanci zostali powiadomieni w poniedziałek rano – poinformowała wtedy obsługa salonu rowerowego.

Precyzyjne włamanie

Właściciel sklepu Tadeusz Bartoszek powiedział w niedzielę PAP, że w budynku, do którego się włamano jest alarm oraz monitoring. Zadziałały prawidłowo, ale sprawcom udało się dostać do środka i zneutralizować alarm. Włamywacze weszli do sklepu przez okno. "Włamanie wyglądało na bardzo precyzyjnie zaplanowane" - ocenił właściciel sklepu.

Po odtworzeniu zapisów z kamer okazało się, że było co najmniej trzech sprawców, którzy byli zamaskowani. Włamali się w nocy z soboty na niedzielę, do sklepu wrócili jeszcze w nocy z niedzieli na poniedziałek. "Wtedy czujka alarmowa była już zneutralizowana i czuli się już bardzo swobodnie. Wywozili rowery przez obie noce, robiąc kilka kursów samochodem dostawczym" - mówi właściciel.

Rowery za około milion złotych

Ze sklepu w Rudzie Śląskiej zniknęły górskie rowery elektryczne wysokiej klasy z pełną amortyzacją, a więc najdroższa kategoria e-bike'ów. Bartoszek podkreśla, że rowery elektryczne to bardzo drogie pojazdy, które jednocześnie łatwo sprzedać na czarnym rynku z uwagi na brak obowiązku rejestracji.

Według niego, polski rynek "zalany" jest kradzionymi rowerami z rynku zachodniego, które można znaleźć na bazarach oraz w internecie jako tzw. okazje cenowe. "Brakuje tutaj systemowych rozwiązań tego problemu" – wskazał.

Bartoszek podziękował rudzkim policjantom, którzy – jak mówi – prowadzą śledztwo z olbrzymim zaangażowaniem i jest szansa, że sprawcy zostaną ujęci. Osoby, które wiedzą cokolwiek na temat opisanego włamania lubrowery policjanci proszą o kontakt za pomocą formularza na stronie internetowej komendy lub telefonicznie na numer 32 2449200. Informacje można przesłać anonimowo.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ruda Śląska
kradzież
rower elektryczny

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....