TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ruch rowerowy w Dołhobyczowie przedłużony
PAP - Opublikowano: 22.12.2017 19:21:34
Zdj. Przejście graniczne Dołhobyczów-Uhrynów - Przemysław Czopor

Ruch pieszych i rowerzystów na przejściu granicznym z Ukrainą w Dołhobyczowie (Lubelskie) zostanie przedłużony do końca czerwca 2018 r. – poinformowała w czwartek Straż Graniczna.

Przekraczanie polsko-ukraińskiej granicy pieszo lub na rowerze w ramach pilotażu odbywa się w Dołhobyczowie od 1 lipca 2015 r. "Pilotażowy ruch pieszy na przejściu granicznym Dołhobyczów – Uhrynów zostanie przedłużony do 30 czerwca 2018 r." – poinformował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki.

Przejście w Dołhobyczowie jest w całości położone po polskiej stronie granicy, kontroli dokonują w tym miejscu zarówno polskie jak i ukraińskie służby graniczne. Dla ruchu pieszych i rowerzystów Straż Graniczna przystosowała prowizorycznie jeden z pasów, przeznaczony pierwotnie dla autokarów. Docelowym rozwiązaniem dla umożliwienia ruchu pieszego i rowerowego ma być wybudowanie specjalnego pasa odpraw.

Jak dodał Sienicki, do momentu stworzenia odpowiedniej infrastruktury granicznej, przystosowanej do prowadzenia odpraw w ruchu pieszym, odprawy pieszych i rowerzystów odbywają się w ramach pilotażu.

Dołhobyczów jest jedynym przejściem z Ukrainą w Lubelskiem, przez które można przekroczyć granicę pieszo bądź rowerem. "Przejście Dołhobyczów – Uhrynów cieszy się dość sporym zainteresowaniem wśród podróżnych. W ciągu doby granicę przekracza na obu kierunkach, pieszo lub rowerem około tysiąc osób" – zaznaczył Sienicki.

Przejście graniczne w Dołhobyczowie - jedno z najnowocześniejszych przejść na granicy zewnętrznej z UE - przeznaczone jest dla całodobowego, międzynarodowego ruchu osobowego. Powstało, aby odciążyć sąsiednie drogowe przejścia graniczne z Ukrainą w Hrebennem i Zosinie, z których korzysta wielu podróżnych, udających się do Lwowa.

Sienicki dodał, że realizacja pilotażowego programu odpraw granicznych w ruchu pieszym jest możliwa dzięki porozumieniu Komendanta Głównego Straży Granicznej z Szefem Służby Granicznej Ukrainy, zawartego na podstawie art. 9 pkt. 1 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Ukrainy w sprawie przejść granicznych, sporządzonej w Warszawie dnia 18 maja 1992 r.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dołhobyczów
przejście graniczne
granica
Ukraina
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....