TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rozbudowa tras rowerowych w programie Trzaskowskiego
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 18.09.2018 16:22:29
Rozbudowa tras rowerowych w programie Trzaskowskiego

Zorganizowanie lepszego i bezpieczniejszego systemu komunikacyjnego w Warszawie poprzez m.in. rozbudowę tras rowerowych - zadeklarował kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski.

"Warszawa może dzięki naszym postulatom być stolicą lepszej komunikacji" - oświadczyła wiceprzewodnicząca warszawskiej PO, radna Aleksandra Gajewska (także kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Rady m.st. Warszawy) podczas wtorkowej konferencji prasowej na Kabatach, części dzielnicy Ursynów. Zwróciła uwagę, że ta infrastruktura w ostatnich latach znacząco się poprawiła, o czym świadczy chociażby to, że powstało ponad 300 km ścieżek rowerowych. "Obecnie powstaje kolejnych 100 km, między innymi wzdłuż ulicy Puławskiej, która będzie dochodziła do granic miasta" - zaznaczyła radna.

Jak wskazała stworzenie "niezwykle popularnego system roweru miejskiego" wpłynęło na to, że "udział ruchu rowerowego w podróżach +niepieszych+ znacząco wzrósł".

"Naszym obowiązkiem jest zatem poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, również właśnie tego rowerowego, bo na ścieżkach w centrum miasta odnotowujemy rocznie ponad milion przejazdów" - podkreśliła Gajewska.

Trzaskowski przypomniał, że kilka tygodni jego sztab wyborczy zaczął przestawiać plan "Stolica lepszej komunikacji". "Mówiliśmy o SKM-ce, mówiliśmy o stacjach metra, mówiliśmy o nowych liniach tramwajowych, o całym krwiobiegu komunikacyjnym miasta" - powiedział. Jak dodał, Koalicja Obywatelska nie proponuje planów, które są "od siebie oderwane", tylko "całościowy system", którego częścią są trasy rowerowe - zaznaczył. "Nie chcemy przeciwstawiać rowerzystów komukolwiek" - zapewnił.

Polityk przedstawił dane, z których wynika, że "jeszcze nie dawno temu tylko 1 proc. warszawiaków korzystał z rowerów w celach komunikacyjnych, a dzisiaj już 7 proc." "My mam ambitny cel, aby to było procent 12" - mówił. Dla porównania podał, że w innych miastach europejskich Berlinie jest to 20 proc., natomiast w Kopenhadze ponad 40 proc.

Poinformował, że długość ścieżek rowerowych z obecnych 550 km Koalicja Obywatelska chciałaby rozbudować do ponad 800 kilometrów do 2023 roku.

"Chodzi nam o system, chodzi o to, żeby połączyć te ścieżki rowerowe, które dzisiaj są w mieście z tymi, które są planowane, aby budować ścieżki na trasach wylotowych z miasta, to jest niesłychanie istotne" - podkreślił Trzaskowski.

Radny Ursynowa Krystian Malesa zapowiedział powstanie nowych stacji Veturilo, m.in. w parku przy Bażantarni i wskazał na potrzebę ich budowy w pobliżu Lasu Kabackiego.

Dodał, że kolejnym pomysłem jest wprowadzenie do systemu rowerów elektrycznych, które na razie są obecne tylko w centrum miasta.

Na pytanie PAP o koszty planowanego przedsięwzięcia, Trzaskowski zwrócił uwagę, że są one uzależnione od tego, gdzie jest budowana ścieżka rowerowa. "To jest koszt mniej więcej pomiędzy pół miliona, a półtora miliona złotych, czyli taka ścieżka kilometr kosztuje około miliona złotych" - poinformował.

Pytany przez PAP o praktyczne pomysły na poprawienie bezpieczeństwa rowerzystów Trzaskowski wskazał, że "jeżeli chodzi o most (Poniatowskiego), to trzeba odgraniczyć ścieżkę od ruchu pieszego; po jednej stronie mostu może być ścieżka rowerowa, po drugiej stronie mostu być ruch pieszy".

PAP zapytała też polityka o reakcję na wezwanie kandydatów na prezydenta Warszawy do debaty, które sformułował w poniedziałek niezależny kandydat komitetu "Akcja Warszawa" Jacek Wojciechowicz. "Przede wszystkim od wielu, wielu miesięcy mówimy o tym że będzie organizowana debata. M nie reagujemy tutaj na niczyją propozycję, tylko mówimy o tym, że sztaby określą szczegóły tejże debaty" - odpowiedział. Trzaskowski zwrócił uwagę, że obecnie kandydaci są rejestrowani, niektórzy z kandydatów się wycofują i okazuje się, że wcale nie zamierzali startować.

"Więc może poczekajmy najpierw jak będą kandydaci, jak umówią się ze sobą sztaby i wtedy zobaczymy na jakiej zasadzie te debaty miały być zorganizowane" - powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy.(PAP)

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
wybory
Trzaskowski
drogi rowerowe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....