TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowery z bambusa i bez łańcucha na E(x)plory Week
PAP - NAUKA W POLSCE - Opublikowano: 05.10.2016 11:37:27
Zdj. ppnt.pl

Rowery wykonane z bambusa oraz takie z linką zamiast łańcucha ? m.in. te nowości zostaną zaprezentowane na imprezie Gdynia E(x)plory Week poświęconej w tym roku m.in. sportowym innowacjom. Częścią czterodniowego wydarzenia będzie też finał konkursu dla młodych naukowców.

Gdynia E(x)plory Week to wydarzenie organizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Jedną z najważniejszych części gdyńskiej imprezy będzie kongres "Innowacje w sporcie".

"Kongresy odbywają się dwa razy do roku. Ta edycja poświęcona jest innowacjom w sporcie, bo ten rok był niezwykły jeśli chodzi o wydarzenia sportowe: mieliśmy choćby Euro, którym żyła cała Polska, olimpiadę w Rio i paraolimpiadę, uznaliśmy więc, że sport, który przy tym staje się coraz bardziej powszechny, będzie bardzo ciekawym tematem" ? powiedziała PAP Zuzanna Ziajko z Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Zaznaczyła, że hasło "innowacje" traktowane jest przez organizatorów kongresu bardzo szeroko, a zaplanowane spotkania poświęcone będą m.in. innowacjom społecznym. "Porozmawiamy m.in. o tym, jak zmienia się nasze podejście do sportu, do tego, jak sport traktujemy" ? powiedziała PAP Ziajko.

W trakcie jednego z paneli mowa będzie też o społecznej odpowiedzialności sportu, w tym np. o innowacjach, które są korzystne zarówno dla pojedynczego człowieka, jak i dla społeczności. Na tym spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. produkowane przez firmę Asante Bamboo Bikes rowery wykonywane z bambusa. "Rowery produkowane są w Ghanie, dzięki czemu wspierają lokalną ludność tego kraju, a my możemy jeździć na rowerach naprawdę lekkich, pięknych i opracowanych z użyciem najnowszej technologii" ? powiedziała PAP Ziajko.

W trakcie panelu poświęconego bezpiecznemu uprawianiu sportu zaprezentowane zostaną z kolei - jak zapowiedziała Ziajko, m.in. bezpieczniejsze niż inne, bo wykonane z elastycznego materiału, deskorolki oraz urządzenia pomagające dbać o własne bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń czyli kontrolujące m.in. nawodnienie i temperaturę ciała. Wśród technicznych nowinek pojawi się też rower, który ? zamiast w łańcuch, wyposażono w linkę, co ułatwia i samą jazdę i konserwację pojazdu.

Inny z paneli pozwoli uczestnikom poznać innowacje technologiczne w przetwarzaniu żywności przydatnej w sportach ekstremalnych. Uczestnicy tego panelu będą mieli okazję sprawdzić, jak smakuje liofilizowane jedzenie przeznaczone np. dla alpinistów, produkowane przez firmę LYO Food . "Firma ta opowie nam historię żywności wykorzystywanej w ekstremalnych sportach począwszy od sproszkowanego jedzenia bez smaku po ? lekką i łatwą w transporcie, a przy tym smaczną żywność liofilizowaną" ? powiedziała PAP Ziajko.

Na kongres zaproszono zarówno Polaków, jaki i gości z zagranicy, a program skonstruowano z myślą o tym, by był ciekawy dla każdego uczestnika, niezależnie od np. wieku czy zainteresowań. "Szwajcarska alpinistka, narciarka, paralotniarka Liv Sansoz opowie o roli sportu w życiu, w tym jak pozwala on motywować się i osiągać wyższe cele" ? wyjaśniła Ziajko dodając, że uczestnicy będą też mieli okazję spotkać się z m.in. Czesławem Langiem, Michałem Listkiewiczem, Sylwią Gruchałą czy Kajetanem Kajetanowiczem.

Zamysłem organizatorów E(x)plory Week jest, aby imprezy te były forum do spotkań ludzi nauki, biznesu i przemysłu. "Liczymy na to, że na imprezę przyjadą m.in. inwestorzy i biznesmeni szukający ciekawych projektów, którymi będą się mogli zaopiekować. Staramy się łączyć różne branże i pokolenia, pokazywać, że to młode pokolenie ma świetną wiedzę oraz pomysły i łączyć młodych ludzi z tymi starszymi, którzy mają środki na to, by wspierać dobre pomysły" ? wyjaśniła Ziajko.

Dodała, że program Explory służy także wspieraniu młodych talentów od strony naukowej. "Ułatwiamy naszym uczestnikom kontakt z ludźmi, którzy nie tylko pomogą napisać biznesplan, a potem zdobyć fundusze na realizację przedsięwzięcia, ale też takimi, dzięki którym będą oni mogli poszerzyć wiedzę" ? wyjaśniła.

Częścią Gdynia E(x)plory Week będzie finał konkursu naukowego, w trakcie którego 52 młodych naukowców w wieku 14-20 lat zaprezentuje 32 innowacyjne projekty badawcze (wybrano je spośród blisko 200 zgłoszonych). Jury złożone z pracowników innowacyjnych firm oraz rożnych instytucji naukowych, wskaże projekty, których autorzy otrzymają stypendia naukowe w wysokości 10, 7 i 5 tys. zł oraz nagrody specjalne w postaci wyjazdów na międzynarodowe konkursy naukowe organizowane w USA, Holandii, Rumunii i Brazylii. Młodzi naukowcy otrzymają też możliwość pozyskania mentorów naukowych, którzy pomogą w udoskonalaniu ich projektów.

Na Gdynia E(x)plory Week składa się także Festiwal Naukowy E(x)plory "Nauka i Sport". Goście festiwalu będą mogli m.in. odwiedzić stoiska naukowe oraz wziąć udział w wykładach, warsztatach i panelach. W programie znalazły się m.in. zajęcia dotyczące tworzenia hologramów 3D, możliwość skorzystania z symulatora lotów oraz symulatora dachowania. Przewidziano też m.in. wykład oraz trening praktyczny z biegaczem Mateuszem Jasińskim.

Gdynia E(x)plory Week rozpocznie się w środę i potrwa do soboty. Współorganizatorami imprezy są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia (to tu odbywa się impreza) oraz miasto Gdynia. Wstęp jest bezpłatny, wymaga tylko wcześniejszej rejestracji: można jej dokonać za pomocą strony http://www.explory.pl, na której znajduje się także pełny program imprezy.

Jednym z patronów medialnych Gdynia E(x)plory Week jest serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
E(x)plory Week
rower z bambusa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....