TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowery miejskie - City by bike - wracają do Katowic
NEXTBIKE - Opublikowano: 03.05.2016 15:10:53
Fot. Nextbike Polska

W piątek 29 kwietnia podczas konferencji przy wypożyczalni ?Dolina 3-ch Stawów?, uruchomiony został nowy, rozbudowany system rowerów miejskich w Katowicach.


?City by bike? powracają na ulice w formule powiększonej do 10 stacji i 80 rowerów. Rejestracji do grona rowerzystów miejskich można dokonać w serwisie internetowym www.citybybike.pl.

Prace montażowe, prowadzone od poniedziałku przez zespoły serwisowe operatora ? Nextbike Polska, przebiegły zgodnie z harmonogramem, dlatego dziś przed południem, mieszkańcom Katowic ponownie udostępniony został system rowerów miejskich. W tym roku na sieć ?City by bike? złoży się 80 rowerów oraz 10 lokalizacji: ?Katowice Rynek?, ?NOSPR Katowice?, ?Dolina 3-ch Stawów?, ?Al. Bolesława Krzywoustego?, ?Al. Księcia Henryka Pobożnego?, ?Al. Księżnej Jadwigi Śląskiej?, ?Park Kościuszki?, ?Ul. Mariacka?, ?Ul. Powstańców ? Biblioteka Śląska? i ?Plac Sejmu Śląskiego?.

Katowice będą dysponować siecią znacznie większą niż w październiku ubiegłego roku, kiedy kończył się sezon 2015 ?City by bike?. Wtedy do dyspozycji mieszkańców były 3 punkty wynajmów i 40 jednośladów, teraz ta liczba zwiększa się do 10 wypożyczalni i 80 rowerów. To powinno pozwolić w większym stopniu poczuć, jak świetną inicjatywą jest publiczny system rowerowy ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. ? Choć system zostaje uruchomiony w powiększonej formule, zasady korzystania oraz cennik pozostają niezmienne ? dodaje.

By korzystać z wypożyczalni, należy dokonać rejestracji na stronie internetowej www.citybybike.pl oraz uiścić opłatę inicjalną w wysokości 10 zł. Ważne: konto jest aktywne (pozwala na wynajmowanie rowerów) wyłącznie, gdy znajduje się na nim min. 10 zł. W związku z tym polecane jest zasilenie go wyższą kwotą (np. 20-30 zł). Po zaksięgowaniu wpłaty można już dokonywać wypożyczeń. Pierwsze 15 minut każdego wynajmu roweru jest zawsze darmowe. Czas od 16 do 60 minuty kosztuje 1 zł. Wypożyczenie do 2 godzin ? 2 zł, do 3 godzin ? 3 zł, a każda kolejna godzina ? 4 zł.

Bezobsługowy system publicznych rowerów miejskich w Katowicach funkcjonuje od sezonu 2015 kiedy to po raz pierwszy za ich dostarczenie i obsługę był odpowiedzialny największy polski operator tego typu inwestycji, Nextbike Polska. Nextbike zarządza sieciami wypożyczalni we Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Warszawie, Białymstoku, Konstancinie ? Jeziornie, Lublinie, Grodzisku Mazowieckim, Juchnowcu Kościelnym, a od najbliższego weekendu ? także w Łodzi. Wszystkie te systemy są kompatybilne: rowerzysta zarejestrowany w jednym z nich może bez dodatkowej rejestracji korzystać z pozostałych. Płatność według stawek lokalnych.

W ubiegłym sezonie, od końca kwietnia do początku października, w systemie ?City by bike? dokonano 7 571 wynajmów oraz 2 632 rejestracji użytkowników. Biorąc pod uwagę liczbę osób, zarejestrowanych już wcześniej w innych systemach Nextbike ? użytkowników ze Śląska jest już około 13 tysięcy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
City by bike
wypożyczalnia rowerów
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....