TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowertour: Wrocław najbardziej rowerowym miastem w Polsce
InfoBike.pl - Opublikowano: 26.10.2018 17:11:32
Rowertour: Wrocław najbardziej rowerowym miastem w Polsce

Wrocław uznany został za najbardziej przyjazne rowerzystom miasto w Polsce – wynika z listopadowego raportu przygotowanego przez magazyn "Rowertour". Ratusz planuje kolejne inwestycje rowerowe, w tym rozszerzanie sieci dróg tak, aby utworzyły spójny system.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podczas piątkowej - 26 października - konferencji prasowej poinformował, że Wrocław zwyciężył w 4. edycji rankingu na najbardziej przyjazne rowerzystom miasto w Polsce, przeprowadzonym przez magazyn "Rowertour".

Oficjalne wyniki rankingu opublikował listopadowy numer magazynu. W zestawieniu brane były pod uwagę m.in. długość sieci tras rowerowych, liczba rowerów miejskich czy liczba miejsc parkingowych dla rowerzystów. Klasyfikacja objęła 40 polskich miast.

"Stolica Dolnego Śląska po raz pierwszy pokonała Gdańsk, który do tej pory konsekwentnie wygrywał. Na trzecim miejscu w rankingu znalazł się Radom" – powiedział oficer rowerowy Wrocławia Daniel Chojnacki.

Prezydent przypomniał, że Wrocław był drugim miastem w Polsce, które wprowadziło wypożyczalnię rowerów miejskich. "Potem byliśmy pierwszym miastem, które wprowadziło system car-sharing z Vozillą – miejską wypożyczalnię samochodów elektrycznych, teraz mamy już też w systemie elektryczne skutery i od niedawna ponad 200 elektrycznych hulajnóg" – wyliczał.

"Wiele lat temu powiedzieliśmy sobie, że chcemy zrobić sporo w sprawach rowerowych, ale żeby było to możliwe, potrzebna była współpraca i zaangażowaniu wielu osób i wydziałów" – mówił prezydent Wrocławia.

"W 2005 r. odbyło się pierwsze spotkanie okrągłego stołu rowerowego i rozpoczęliśmy opracowywanie koncepcji tras rowerowych. W 2007 r. powołaliśmy oficera rowerowego. W 2010 roku plany miejscowe uwzględniały wskaźniki miejsc parkingowych dla rowerów. Potem była +Polityka mobilności+ w 2013 roku i wrocławski budżet obywatelski, który pokazał, że rowery cieszą się ogromną popularnością" – tłumaczyła dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności Monika Kozłowska-Święconek.

Podkreśliła, że przełomowy był rok 2014, kiedy to władze miasta wspólnie ze środowiskami rowerowymi podpisały deklarację rowerową.

Daniel Chojnacki poinformował, że we Wrocławiu jest w sumie około 1,1 tys. km tras rowerowych. Na tę liczbę składają się m.in. drogi rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe czy strefy spokojnego ruchu. "Przybywa też miejsc do parkowania. Rowerzyści w mieście mają do dyspozycji ponad 9,2 tys. miejsc postojowych. Nowym pomysłem jest garaż rowerowy, gdzie mieszkańcy wydzierżawialiby miejsca postojowe dla rowerów" – mówił Chojnacki.

Dodał, że w planach są kolejne inwestycje rowerowe, w tym rozszerzanie sieci dróg tak, aby utworzyły jeden spójny system. W najbliższych latach trasy rowerowe mają powstać na ulicach Wyszyńskiego, Piaskowej, Na Grobli, Karkonoskiej, Hubskiej czy Dworcowej. "Powstanie też promenada Krzycka, czyli zielona trasa, bez samochodów, biegnąca wzdłuż torów" – dodał Chojnacki. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....