TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowy Toruń podsumowuje 2015 rok
ROWEROWYTORUN.COM.PL - Opublikowano: 18.02.2016 10:50:56
Fot. Rowerowy Toruń

Stowarzyszenie Rowerowy Toruń podsumowało swoją działalność, którą podejmowało w 2015 roku. Stowarzyszenie zajmowało się m.in. organizacją Mas krytycznych, szkoleniem uczniów, akcjami edukacyjnymi i monitorowaniem władz lokalnych.


Na stronie Rowerowego Torunia czytamy:


Masy krytyczne

W 2015 roku zorganizowaliśmy osiem przejazdów, w których łącznie wzięło udział około 3650 rowerzystek i rowerzystów. Jest to jak do tej pory najwyższa roczna frekwencja. Dla porównania w 2014 roku udział w przejazdach wzięło 3575 osób, a w 2013 roku - 2360 osób. Najliczniejsza Świetlna Rowerowa Masa Krytyczna zgromadziła około 700 osób, a zaraz po niej dużą popularnością cieszyła się Masa Wiosenna (620 osób) i Masa Elegancka (610 osób).


Mamy nadzieję, że w 2016 roku frekwencja będzie jeszcze wyższa, a do udziału w przejazdach oprócz stałych bywalców przyłączą się także nowi uczestnicy. Pamiętajcie, że rowerowe masy krytyczne są nie tylko okazją do tego, aby aktywnie i przyjemnie spędzić wolny czas, ale przede wszystkim dają wyraźny sygnał władzom miasta, że warto inwestować w rozwój infrastruktury rowerowej i promować tę formę transportu. Już dziś możecie sprawdzić>> kiedy odbędą się rowerowe masy krytyczne w 2016 roku i zarezerwować czas. Najbliższa Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna odbędzie się już 19 marca.


Rowerowa Szkoła

Podobnie jak w latach ubiegłych również w 2015 roku braliśmy udział w ogólnopolskim projekcie "Rowerowa Szkoła". Tym razem oprócz prelekcji przybliżających uczniom tematykę rowerową miały też miejsce zajęcia z jazdy praktycznej. Niewielkie grupy chętnych uczniów miały okazję przećwiczyć swoje umiejętności rowerowe zarówno na boisku szkolnym jak i w ruchu ulicznym. Udało nam się przeprowadzić 43 prelekcje i 40 zajęć z praktycznej jazdy na rowerze w dwunastu szkołach. Dodatkowo w ramach projektu przygotowaliśmy dla jedenastu toruńskich szkół rowerowe audyty opracowane na podstawie ankiet wypełnionych przez uczniów i nauczycieli. Dzięki uzyskanym informacjom mogliśmy określić w jakim stopniu dana szkoła jest przyjazna rowerzystom oraz opracować wytyczne pozwalające na wprowadzenie konkretnych udogodnień.


Konferencja

Dodatkowo wskazaliśmy działania jakie warto podjąć wśród całej społeczności szkolnej aby popularyzować transport rowerowy. W ramach projektu w marcu odbyła się konferencja "Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze". Tematyka dotyczyła szeroko pojętych działań związanych z bezpieczeństwem i edukacją rowerzystów jakie podejmowane są w polskich miastach. Relację z konferencji wraz z prezentacjami możecie zobaczyc TUTAJ>>.


"Rowerzysto - bądź widoczny!"

Edukacyjny charakter miała również akcja "Rowerzysto - bądź widoczny!", którą przeprowadziliśmy 4 listopada na Placu Rapackiego. Rozdawaliśmy nieoświetlonym rowerzystkom i rowerzystom rowerowe lampki i przypominaliśmy, że po zmierzchu ich używanie jest obowiązkowe.


Konkursy

W 2015 roku przygotowaliśmy także dwa konkursy. Jeden na przygotowanie grafiki z rowerowym motywem na stowarzyszeniową koszulkę i drugi na relację z rowerowych wakacji. Koszulki>> z nowym logo są jeszcze dostępne i można taką koszulkę otrzymać wpłacając darowiznę na nasze konto, natomiast relacje z waszych wypraw zamieszczone zostały na naszej stronie internetowej.


Wyjazdy rowerowe

Członkowie naszego stowarzyszenia również brali udział w bliższych i dalszych rowerowych wyjazdach. Mieliśmy okazję zwiedzić holenderską Lejdę i jej okolice>> i po raz kolejny przekonać się o tym, że holenderska infrastruktura rowerowa nie ma sobie równych. W ramach wizyty gości z Holandii zorganizowaliśmy w październiku wycieczkę rowerową po Toruniu. W czerwcu podpatrywaliśmy jakie udogodnienia dla rowerzystów wdrażane są w stolicy Niemiec>>, a w lipcu sprawdziliśmy co nowego dla rowerzystów przygotowano w Trójmieście>>. W ramach sieci Miasta dla rowerów mogliśmy w 2015 roku zobaczyć jakie nowe inwestycje rowerowe pojawiły się w Lublinie i Krakowie oraz spotkać się i wymienić doświadczeniami z przedstawicielami organizacji rowerowych z całej Polski. Testowaliśmy także m.i.n. niedawno powstałe trasy rowerowe w okolicach Torunia prowadzące do Chełmży oraz przez Unisław do Bydgoszczy.


Pisma

W 2015 roku wystosowaliśmy szereg pism do różnych instytucji odpowiedzialnych za przygotowanie i budowę rowerowych inwestycji w Toruniu i regionie. Braliśmy także udział w konsultacjach społecznych ważnych dokumentów zarówno lokalnych jak i krajowych. Niektóre uwagi zostały uwzględnione, inne niestety nie. W dalszym ciągu wiele osób na decyzyjnych stanowiskach nie może lub nie chce zrozumieć, że tylko dobrej jakości infrastruktura rowerowa może przyczynić się do rozwoju transportu rowerowego. Substytuty w postaci źle wykonanych "ścieżek rowerowych" nie przyniosą korzyści nikomu. Z treścią wszystkich wystosowanych pism możecie zapoznać się w dziale korespondencja>>.


Społeczny audyt polityki rowerowej Torunia

Pod koniec roku przygotowaliśmy "Społeczny audyt polityki rowerowej Torunia". Jego główne założenia oraz wnioski płynące z przeprowadzonych badań zaprezentowane zostały podczas konferencji, na której obecni byli także rowerowi eksperci z polski i zagranicy. W ramach audytu przeprowadziliśmy w kilku miejscach pomiary natęzęnia ruchu rowerowego. W porównaniu z ubiegłymi latami po Toruniu rowerem porusza się coraz więcej osób co nas bardzo cieszy.


Media społecznościowe i serwis www

O wszystkich działaniach, które podejmujemy informujemy na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook>>. W 2015 roku odnotowaliśmy niestety spadek liczby odwiedzin naszej strony: 114 816 odwiedzin w porównaniu do 145 249 w roku 2014 i 80 496 unikalnych użytkowników względem 100 468 w 2014 r. (informacje dla domeny www.rowerowytorun.com.pl). Ma to z pewnością związek z dużą popularnością naszego profilu na Facebooku, który poniekąd zastępuje tudzież uzupełnia nasz serwis www. Ilość tzw. polubień naszego profilu na dzień 14 lutego 2016 r. wynosi 4440 względem 3519 polubień w dniu 25 stycznia 2015 r.


Zaglądajcie, czytajcie, komentujcie, wklejajcie zdjęcia ? zarówno strona, jak i profil na Facebooku to źródło informacji co ważnego rowerowego dzieje się w Toruniu i nie tylko.


Dołącz do Rowerowego Torunia

Jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do naszego stowarzyszenia i pomagać w popularyzacji roweru jako świetnego środka transportu w mieście to zapraszamy. Możecie do nas pisać przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie lub bezpośrednio pod adres mejlowy: stow(małpa)rowerowytorun.com.pl.


Sponsorzy

Dziękujemy firmie AIS.PL oraz CONSUS SA za to, że wspierają od wielu lat naszą działalność i dzięki nim możemy realizować nasze pro rowerowe akcje. Dziękujemy także innym darczyńcom, którzy wspierają nas fundując nagrody dla uczestników i uczestniczek rowerowych mas krytycznych. Na koniec dziękujemy wszystkim rowerzystkom i rowerzystom, którzy w mniejszym lub większym stopniu wspierają i popierają nasze działania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
Rowerowy Toruń
podsumowanie
organizacje społeczne
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....