TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowy Toruń podsumowuje 2015 rok
ROWEROWYTORUN.COM.PL - Opublikowano: 18.02.2016 10:50:56
Fot. Rowerowy Toruń

Stowarzyszenie Rowerowy Toruń podsumowało swoją działalność, którą podejmowało w 2015 roku. Stowarzyszenie zajmowało się m.in. organizacją Mas krytycznych, szkoleniem uczniów, akcjami edukacyjnymi i monitorowaniem władz lokalnych.


Na stronie Rowerowego Torunia czytamy:


Masy krytyczne

W 2015 roku zorganizowaliśmy osiem przejazdów, w których łącznie wzięło udział około 3650 rowerzystek i rowerzystów. Jest to jak do tej pory najwyższa roczna frekwencja. Dla porównania w 2014 roku udział w przejazdach wzięło 3575 osób, a w 2013 roku - 2360 osób. Najliczniejsza Świetlna Rowerowa Masa Krytyczna zgromadziła około 700 osób, a zaraz po niej dużą popularnością cieszyła się Masa Wiosenna (620 osób) i Masa Elegancka (610 osób).


Mamy nadzieję, że w 2016 roku frekwencja będzie jeszcze wyższa, a do udziału w przejazdach oprócz stałych bywalców przyłączą się także nowi uczestnicy. Pamiętajcie, że rowerowe masy krytyczne są nie tylko okazją do tego, aby aktywnie i przyjemnie spędzić wolny czas, ale przede wszystkim dają wyraźny sygnał władzom miasta, że warto inwestować w rozwój infrastruktury rowerowej i promować tę formę transportu. Już dziś możecie sprawdzić>> kiedy odbędą się rowerowe masy krytyczne w 2016 roku i zarezerwować czas. Najbliższa Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna odbędzie się już 19 marca.


Rowerowa Szkoła

Podobnie jak w latach ubiegłych również w 2015 roku braliśmy udział w ogólnopolskim projekcie "Rowerowa Szkoła". Tym razem oprócz prelekcji przybliżających uczniom tematykę rowerową miały też miejsce zajęcia z jazdy praktycznej. Niewielkie grupy chętnych uczniów miały okazję przećwiczyć swoje umiejętności rowerowe zarówno na boisku szkolnym jak i w ruchu ulicznym. Udało nam się przeprowadzić 43 prelekcje i 40 zajęć z praktycznej jazdy na rowerze w dwunastu szkołach. Dodatkowo w ramach projektu przygotowaliśmy dla jedenastu toruńskich szkół rowerowe audyty opracowane na podstawie ankiet wypełnionych przez uczniów i nauczycieli. Dzięki uzyskanym informacjom mogliśmy określić w jakim stopniu dana szkoła jest przyjazna rowerzystom oraz opracować wytyczne pozwalające na wprowadzenie konkretnych udogodnień.


Konferencja

Dodatkowo wskazaliśmy działania jakie warto podjąć wśród całej społeczności szkolnej aby popularyzować transport rowerowy. W ramach projektu w marcu odbyła się konferencja "Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze". Tematyka dotyczyła szeroko pojętych działań związanych z bezpieczeństwem i edukacją rowerzystów jakie podejmowane są w polskich miastach. Relację z konferencji wraz z prezentacjami możecie zobaczyc TUTAJ>>.


"Rowerzysto - bądź widoczny!"

Edukacyjny charakter miała również akcja "Rowerzysto - bądź widoczny!", którą przeprowadziliśmy 4 listopada na Placu Rapackiego. Rozdawaliśmy nieoświetlonym rowerzystkom i rowerzystom rowerowe lampki i przypominaliśmy, że po zmierzchu ich używanie jest obowiązkowe.


Konkursy

W 2015 roku przygotowaliśmy także dwa konkursy. Jeden na przygotowanie grafiki z rowerowym motywem na stowarzyszeniową koszulkę i drugi na relację z rowerowych wakacji. Koszulki>> z nowym logo są jeszcze dostępne i można taką koszulkę otrzymać wpłacając darowiznę na nasze konto, natomiast relacje z waszych wypraw zamieszczone zostały na naszej stronie internetowej.


Wyjazdy rowerowe

Członkowie naszego stowarzyszenia również brali udział w bliższych i dalszych rowerowych wyjazdach. Mieliśmy okazję zwiedzić holenderską Lejdę i jej okolice>> i po raz kolejny przekonać się o tym, że holenderska infrastruktura rowerowa nie ma sobie równych. W ramach wizyty gości z Holandii zorganizowaliśmy w październiku wycieczkę rowerową po Toruniu. W czerwcu podpatrywaliśmy jakie udogodnienia dla rowerzystów wdrażane są w stolicy Niemiec>>, a w lipcu sprawdziliśmy co nowego dla rowerzystów przygotowano w Trójmieście>>. W ramach sieci Miasta dla rowerów mogliśmy w 2015 roku zobaczyć jakie nowe inwestycje rowerowe pojawiły się w Lublinie i Krakowie oraz spotkać się i wymienić doświadczeniami z przedstawicielami organizacji rowerowych z całej Polski. Testowaliśmy także m.i.n. niedawno powstałe trasy rowerowe w okolicach Torunia prowadzące do Chełmży oraz przez Unisław do Bydgoszczy.


Pisma

W 2015 roku wystosowaliśmy szereg pism do różnych instytucji odpowiedzialnych za przygotowanie i budowę rowerowych inwestycji w Toruniu i regionie. Braliśmy także udział w konsultacjach społecznych ważnych dokumentów zarówno lokalnych jak i krajowych. Niektóre uwagi zostały uwzględnione, inne niestety nie. W dalszym ciągu wiele osób na decyzyjnych stanowiskach nie może lub nie chce zrozumieć, że tylko dobrej jakości infrastruktura rowerowa może przyczynić się do rozwoju transportu rowerowego. Substytuty w postaci źle wykonanych "ścieżek rowerowych" nie przyniosą korzyści nikomu. Z treścią wszystkich wystosowanych pism możecie zapoznać się w dziale korespondencja>>.


Społeczny audyt polityki rowerowej Torunia

Pod koniec roku przygotowaliśmy "Społeczny audyt polityki rowerowej Torunia". Jego główne założenia oraz wnioski płynące z przeprowadzonych badań zaprezentowane zostały podczas konferencji, na której obecni byli także rowerowi eksperci z polski i zagranicy. W ramach audytu przeprowadziliśmy w kilku miejscach pomiary natęzęnia ruchu rowerowego. W porównaniu z ubiegłymi latami po Toruniu rowerem porusza się coraz więcej osób co nas bardzo cieszy.


Media społecznościowe i serwis www

O wszystkich działaniach, które podejmujemy informujemy na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook>>. W 2015 roku odnotowaliśmy niestety spadek liczby odwiedzin naszej strony: 114 816 odwiedzin w porównaniu do 145 249 w roku 2014 i 80 496 unikalnych użytkowników względem 100 468 w 2014 r. (informacje dla domeny www.rowerowytorun.com.pl). Ma to z pewnością związek z dużą popularnością naszego profilu na Facebooku, który poniekąd zastępuje tudzież uzupełnia nasz serwis www. Ilość tzw. polubień naszego profilu na dzień 14 lutego 2016 r. wynosi 4440 względem 3519 polubień w dniu 25 stycznia 2015 r.


Zaglądajcie, czytajcie, komentujcie, wklejajcie zdjęcia ? zarówno strona, jak i profil na Facebooku to źródło informacji co ważnego rowerowego dzieje się w Toruniu i nie tylko.


Dołącz do Rowerowego Torunia

Jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do naszego stowarzyszenia i pomagać w popularyzacji roweru jako świetnego środka transportu w mieście to zapraszamy. Możecie do nas pisać przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie lub bezpośrednio pod adres mejlowy: stow(małpa)rowerowytorun.com.pl.


Sponsorzy

Dziękujemy firmie AIS.PL oraz CONSUS SA za to, że wspierają od wielu lat naszą działalność i dzięki nim możemy realizować nasze pro rowerowe akcje. Dziękujemy także innym darczyńcom, którzy wspierają nas fundując nagrody dla uczestników i uczestniczek rowerowych mas krytycznych. Na koniec dziękujemy wszystkim rowerzystkom i rowerzystom, którzy w mniejszym lub większym stopniu wspierają i popierają nasze działania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
Rowerowy Toruń
podsumowanie
organizacje społeczne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....