TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowi podróżnicy w Radomiu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 20.09.2018 17:52:13
Zdj. Materiały prasowe

W sobotę, 22 września, do Radomia zawitają niezwykli rowerowi podróżnicy, którzy na jednośladach zjechali kawał świata. 

"Raz się żyje – historie pisane rowerem" – to tytuł projektu zgłoszony przez Beatę Jemiołowską, dzięki której do Radomia przyjadą podróżnicy przemierzający świat na rowerach. Na pierwsze spotkanie z cyklu przyjadą Piotr Strzężysz, Krzysztof Krzemieński i Dariusz Jodłowski.

Zgłoszony projekt jest jednym ze zwycięzców konkursu ogłoszonego przez Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" w Radomiu. Rowerowym spotkaniem radomski Amfiteatr rozpoczyna realizację projektów, które zwyciężyły "Inspiratorze kultury". To inicjatywa, w której radomianie mogli zgłaszać swoje pomysły na kulturalne wydarzenia. 

Jednym z nich jest cykl spotkań z podróżnikami-rowerzystami "Raz się żyje – historie pisane rowerem". Projekt zgłosiła Beata Jemiołowska. 

Rowerem przez Amerykę oraz Kenię, Kirgizję i Kubę

Gościem pierwszej części spotkania będzie Piotr Strzężysz, który był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś go gdzieś pcha. Zazwyczaj wybiera miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor czterech książek, m.in. "Powidoków", nagrodzonych Bursztynowym Motylem i nagrodą Magellana. 

Druga część spotkania upłynie pod hasłem "Kenia, Kirgizja, Kuba - odmienne klimaty, krajobrazy i kultura, poznane niezmiennie rowerem". Naszymi gośćmi będą: Krzysztof Krzemieński i Dariusz Jodłowski.

Krzysztof Krzemiński zwiedził już m.in. Andaluzję, Alzację, Szkocję, Danię, Norwegię, Chorwację, Saksonię, Ukrainę, Bawarię, Austrię, Słowenię, Islandię, Rumunię, Węgry, Czechy i Słowację, Gruzję, Iran, Kirgizję, Syrię, Jordanię, Laos, Wietnam, Maroko, Etiopię, Kenię, Kubę. 

Z Dariuszem Jodłowskim poznali się przy okazji kompletowania ekipy na wyjazd do Kirgizji w 2014 roku. Od tego czasu są podróżniczo niemal nierozłączni i odwiedzili razem jeszcze Szkocję, Czechy, Kenię i Kubę.

Darmowy dojazd autobusem

Dzięki MZDiK dojazd do Amfiteatru będzie możliwy stałymi liniami miejskimi 4, 11, 12 i 23 (do przystanków przy ulicach Warszawskiej lub Szarych Szeregów) oraz specjalną linią M kursującą z Michałowa do dworca PKP i z powrotem. Tego dnia cała komunikacja miejska będzie bezpłatna dla wszystkich pasażerów. 

 - Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że ludzie są w nim zazwyczaj dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, z deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym odkrywaniu pomaga – informuje Katarzyna Wiśniewska z MOK "Amfiteatr".

Na spotkanie wstęp jest wolny.
Miejsce: "Kawiarnia Artystyczna", ul. Parkowa 1
Termin: 22 września, godz. 16:00Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
podróże
MOK Amfiteatr

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....