TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowe ułatwienia w Gdyni w 2016 roku
INFOBIKE - Opublikowano: 30.11.2016 19:15:23
Rowerowe ułatwienia w Gdyni w 2016 roku

Podsumowanie rowerowych ułatwień w Gdyni w 2016 roku przygotował referat ds. Komunikacji Rowerowej gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Można śmiało powiedzieć, że mijający rok był dobrym rokiem pod względem inwestycji i remontów skierowanych do użytkowników jednośladów. Na ulicach Gdyni pojawiły się nowe stojaki rowerowe (łącznie 179 sztuk), czerwone wymalowania ścieżek i przejazdów rowerowych przy przejściach dla pieszych (60 miejsc) czy dwie nowe stacje naprawy rowerów. Ale to, co dla fanów dwóch kółek najważniejsze, to naturalnie nowe lub wyremontowane ścieżki i drogi rowerowe. I takich inwestycji również w tym roku nie zabrakło ? czytamy na stronie Urzędu Miasta w Gdyni.

Największe remonty i przebudowy ścieżek rowerowych zaszły na ulicy Morskiej i Wielkopolskiej. Łączny koszt tych prac to ponad 1,2 mln zł. W obrębie ul. Morskiej nowe oblicze zyskały: ścieżka prowadząca od Zespołu Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych do ul. Warszawskiej (remont odcinka przy ul. Warszawskiej jeszcze trwa) oraz ścieżka i chodnik biegnące po drugiej stronie ulicy - od dworca PKP do ul. Okoniewskiego. Na ulicy Wielkopolskiej z kolei wyremontowano odcinek Olgierda - Gedymina. Do 15 grudnia potrwa też remont alei Witolda Kukowskiego, biegnącej od Sceny Letniej w Orłowie w kierunku Sopotu.

Oprócz tego kończy się właśnie modernizacja drogi leśnej na Działkach Leśnych - od ul. Elbląskiej wgłąb lasu (300 m) oraz wymiana kostki i naprawa zapadnięć na ul. Janka Wiśniewskiego. Na dniach ma również nastąpić odbiór środkowego odcinka drogi dla rowerów na ul. Orłowskiej. Kilka dni temu wymalowano też pasy rowerowe na ul. Obrońców Wybrzeża.

Nie można też zapominać o zmianach w komforcie jazdy związanych z wprowadzeniem strefy tempo 30 w Śródmieściu oraz na ul. Starowiejskiej. Do końca roku takie rozwiązanie zostanie skopiowane również w Orłowie. Dużo zabiegów dedykowanych rowerzystom pojawi się w tych miejscach na wiosnę przyszłego roku.

W mieście zorganizowano w tym roku również kilka ważnych wydarzeń zachęcających do jazdy na bicyklach. Chyba najszerszym echem odbił się konkurs "Do pracy jadę rowerem", w którym udział wzięło 994 uczestników z 98 firm. Z kolei dzieci mogły rywalizować w konkursach Rowerowa Szkoła i Rowerowy Maj. Wzięło w nich udział 19 podstawówek, 187 klas i 4118 uczestników, a zwycięska okazała się Szkoła Podstawowa nr 48 na Chwarznie. Wyjątkowym w skali kraju pomysłem jest też Rowerowa Szkoła dla Kierowców Komunikacji Miejskiej. W ramach projektu kierowcy przesiadają się na rowery, a wszystko to po to, by lepiej zrozumieć położenie i problemy, z jakimi borykają się na ulicach rowerzyści. Projekt zakończy się w grudniu 2016 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
referat ds. Komunikacji Rowerowej
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....