TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowe szkolenie gdyńskich kierowców autobusów
INFOBIKE - Opublikowano: 24.11.2016 00:53:18
Zdj. Grażyna Pilarczyk

Gdyńscy kierowcy autobusów przeszli szkolenie, którego elementem była jazda na rowerze. Takie, nietypowe w Polsce, szkolenie ma na celu budowanie porozumienia między kierowcami a rowerzystami oraz zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. W szkoleniu ma wziąć udział około 150 kierowców. Organizatorami akcji jest Zarząd Dróg i Zieleni oraz stowarzyszeniu Rowerowa Gdynia.

Rowerowa Szkoła dla kierowców komunikacji miejskiej to odpowiedź na potrzebę budowania porozumienia między rowerzystami, a kierowcami autobusów, których drogi na co dzień wielokrotnie się krzyżują. Skonfrontowanie wyobrażenia z rzeczywistością i przetestowanie "na własnej skórze" wyzwań, przed którymi stają codziennie rowerzyści, ma pomóc kierowcom zrozumieć ich sytuację. A to wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu ? informuje Urząd Miasta w Gdyni.

Szkolenia są podzielone na grupowe spotkania, a pierwsze z nich odbyło się jeszcze przed Świętem Niepodległości. Podczas pierwszego szkolenia pogoda była trudna i była sprzyjającą okazją dla kierowców Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej przetestować jazdę w niesprzyjających warunkach pogodowych i przy ograniczonej widoczności.

- Kierowcy, po powrocie ze szkolenia przyznali, że teraz rozumieją, dlaczego niebezpiecznie jest jechać rowerem tuż przy krawężniku oraz odczuwają na własnej skórze stres związany z bliskim wyprzedzaniem (bez zachowania 1 metra) oraz trąbieniem zazwyczaj bez powodu. Po pierwszym spotkaniu w PKT zainteresowanie było na tyle wysokie, że firma przewozowa poprosiła o kolejne dwa szkolenia - komentował Jakub Furkal, Kierownik Zespołu ds. Komunikacji Rowerowej w gdyńskim ZDiZ.

W kolejnym spotkaniu, które odbyło się 22 listopada, uczestniczyła grupa kierowców zatrudnionych w Przewozach Autobusowych Gryf ? kolejnej z firm obsługujących miejski transport publiczny. Podczas części praktycznej szkolenia panowie spędzili około godziny podróżując na rowerach ulicami Gdyni. Poruszali się zarówno po ścieżkach rowerowych, jak i po jezdniach ? często w newralgicznych lub problematycznych miejscach.

- Na pewno czułem się mniej bezpiecznie niż w autobusie, ale zauważyłem i widzę to w codziennej pracy, że kierowcy starają się dbać o bezpieczeństwo rowerzystów. Zatrzymują się, przepuszczają ich. Zdarzają się oczywiście wyjątki niekulturalnych zachowań - niestety po dwóch stronach. Słuchawki na uszach rowerzystów czy zbyt duże prędkości to niestety częsty widok, należy z tym walczyć ? powiedział uczestnik szkolenia Andrzej Lipiński

- Na pewno warto było poświęcić czas na takie szkolenie. Dało ono nam inny ogląd, mogliśmy spojrzeć na jazdę rowerem po mieście z innej niż zwykle perspektywy. Rower to przyszłość komunikacji, więc trzeba przyzwyczaić się do obecności rowerzystów na drogach i nauczyć się, aby dla wszystkich uczestników ruchu ta obecność była bezpieczna. Musimy żyć w zgodzie ? dodał.

Łącznie w ramach Rowerowej Szkoły zaplanowano 6 szkoleń, w których udział weźmie około 150 kierowców.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
szkolenie
kierowcy
ZDiZ
Rowerowa Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....