TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowe projekty w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim
PAP - Opublikowano: 02.01.2017 19:28:21
Rowerowe projekty w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim

Ścieżki rowerowe, miejsca zielone, ale także muzeum technologii cyfrowych-to niektóre z propozycji do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego (SBO). Na początku 2017 r. szczecinianie wybiorą, które ze 122 zgłoszonych propozycji będą realizowane.

Na liście niedawno ogłoszonych projektów SBO jest sporo przedsięwzięć związanych z rozbudową funkcjonującego w mieście roweru miejskiego, modernizacji chodników, budowy oświetlenia na ulicach, czy budowy parkingów samochodowych. Popularna jest także rewitalizacja terenów zielonych i budowa miejsc, w których można uprawiać sport; m.in. siłownie na świeżym powietrzu i park wspinaczkowy.

Jednymi z ciekawszych przedsięwzięć są: muzeum technologii cyfrowych, multimedialna strzelnica miejska, symulator sztucznej fali dla fanów sportów wodnych, czy choćby stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Szczecinianie zaproponowali także mural z podobizną przedwojennego nadburmistrza Szczecina Hermanna Hakena i renowację zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Centralnym.

Głosowanie nad projektami SBO rozpocznie się 9 stycznia i potrwa do 18 stycznia. W tym roku zagłosować będzie mógł każdy mieszkaniec miasta bez względu na wiek. Swój głos będzie można oddać za pomocą internetu, ale także tradycyjnie w kilku zorganizowanych do tego celu punktach miasta. Miasto zorganizuje również punkt do głosowania w specjalnym busie. Szczegóły dotyczące głosowania zgromadzono pod adresem: http://www.konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116000.asp.

W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy wybiorą przedsięwzięcia, na których realizację miasto przeznaczy 7 mln zł.

Projekty podzielono na trzy kategorie: ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe. Miasto szacuje, że w 2017 r. zostanie zrealizowany przynajmniej jeden projekt ogólnomiejski, a także cztery dzielnicowe duże i osiem dzielnicowych małych.

Na przedsięwzięcia ogólnomiejskie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, przeznaczono 2,1 mln zł. Na duże projekty dzielnicowe przeznaczono w każdej z czterech dzielnic po 980 tys. zł - wartość jednego powinna mieścić się w przedziale od 122,5 tys. zł do 980 tys. zł. Z kolei małe projekty w każdej z czterech dzielnic dysponują po 245 tys. zł - maksymalna wartość jednego nie może w tym przypadku przekroczyć 245 tys. zł.

Szczecinianie zadecydują już po raz czwarty, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Trzecia edycja dysponowała pulą 6 mln zł, z których sfinansowano m.in. rozbudowę Szczecińskiego Roweru Miejskiego. W poprzedniej mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. Pula budżetu wyniosła wtedy 5 mln zł. W 2013 r. w ramach budżetu obywatelskiego szczecinianie wybrali do realizacji Szcze­ciń­ski Rower Miej­ski oraz rewitalizację ­Stawu Brodowskie­go i jego oko­li­cy. (PAP)

res/ drag/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Szczeciński Budżet Obywatelski
budżet obywatelski
projekty rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....