TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowe projekty w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim
PAP - Opublikowano: 02.01.2017 19:28:21
Rowerowe projekty w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim

Ścieżki rowerowe, miejsca zielone, ale także muzeum technologii cyfrowych-to niektóre z propozycji do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego (SBO). Na początku 2017 r. szczecinianie wybiorą, które ze 122 zgłoszonych propozycji będą realizowane.

Na liście niedawno ogłoszonych projektów SBO jest sporo przedsięwzięć związanych z rozbudową funkcjonującego w mieście roweru miejskiego, modernizacji chodników, budowy oświetlenia na ulicach, czy budowy parkingów samochodowych. Popularna jest także rewitalizacja terenów zielonych i budowa miejsc, w których można uprawiać sport; m.in. siłownie na świeżym powietrzu i park wspinaczkowy.

Jednymi z ciekawszych przedsięwzięć są: muzeum technologii cyfrowych, multimedialna strzelnica miejska, symulator sztucznej fali dla fanów sportów wodnych, czy choćby stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Szczecinianie zaproponowali także mural z podobizną przedwojennego nadburmistrza Szczecina Hermanna Hakena i renowację zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Centralnym.

Głosowanie nad projektami SBO rozpocznie się 9 stycznia i potrwa do 18 stycznia. W tym roku zagłosować będzie mógł każdy mieszkaniec miasta bez względu na wiek. Swój głos będzie można oddać za pomocą internetu, ale także tradycyjnie w kilku zorganizowanych do tego celu punktach miasta. Miasto zorganizuje również punkt do głosowania w specjalnym busie. Szczegóły dotyczące głosowania zgromadzono pod adresem: http://www.konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116000.asp.

W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy wybiorą przedsięwzięcia, na których realizację miasto przeznaczy 7 mln zł.

Projekty podzielono na trzy kategorie: ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe. Miasto szacuje, że w 2017 r. zostanie zrealizowany przynajmniej jeden projekt ogólnomiejski, a także cztery dzielnicowe duże i osiem dzielnicowych małych.

Na przedsięwzięcia ogólnomiejskie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, przeznaczono 2,1 mln zł. Na duże projekty dzielnicowe przeznaczono w każdej z czterech dzielnic po 980 tys. zł - wartość jednego powinna mieścić się w przedziale od 122,5 tys. zł do 980 tys. zł. Z kolei małe projekty w każdej z czterech dzielnic dysponują po 245 tys. zł - maksymalna wartość jednego nie może w tym przypadku przekroczyć 245 tys. zł.

Szczecinianie zadecydują już po raz czwarty, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Trzecia edycja dysponowała pulą 6 mln zł, z których sfinansowano m.in. rozbudowę Szczecińskiego Roweru Miejskiego. W poprzedniej mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. Pula budżetu wyniosła wtedy 5 mln zł. W 2013 r. w ramach budżetu obywatelskiego szczecinianie wybrali do realizacji Szcze­ciń­ski Rower Miej­ski oraz rewitalizację ­Stawu Brodowskie­go i jego oko­li­cy. (PAP)

res/ drag/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Szczeciński Budżet Obywatelski
budżet obywatelski
projekty rowerowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....