TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowe projekty w katowickim BO
PAP - Opublikowano: 12.06.2018 23:23:14
Rowerowe projekty w katowickim BO

Nowe stacje wypożyczalni rowerów i rozbudowa sieci ścieżek rowerowych, montaż oczyszczaczy powietrza w przedszkolach czy zazielenienie bulwarów Rawy - znalazły się wśród 345 projektów, zgłoszonych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Katowic. Do podziału jest ponad 22,8 mln zł.

Samorząd niespełna 300-tysięcznych Katowic przeznacza na projekty zgłaszane i wybierane przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego najwięcej środków w regionie, a także - w przeliczeniu na jednego mieszkańca - najwięcej w Polsce wśród miast wojewódzkich.

Projekty dotyczą różnych dziedzin życia. W sferze sportu i rekreacji dominują wnioski dotyczące nowych stacji wypożyczalni rowerów - zgłoszono trzy takie projekty dla Osiedla Paderewskiego (10 stacji) i Piotrowic-Ochojca (4 stacje), dwa dla Załęskiej Hałdy i zachodniej części Brynowa (4 stacje) oraz pojedyncze wnioski dla Załęża (2 stacje), Dębu (2 stacje), Wełnowca-Józefowca (2 stacje), a także śródmieścia, Ligoty-Panewnik, Bogucic, Zarzecza, Podlesia i Szopienic-Burowca.

Pojawiły się także propozycje rozbudowy ścieżek rowerowych, boisk wielofunkcyjnych, ale także wybudowania skate parku, ścian do squasha czy wniosek o organizację zajęć z samoobrony. Spora część wniosków dotyczy szeroko rozumianego bezpieczeństwa - chodzi m.in. o monitoring w dzielnicach Załęże, Janów i Nikiszowiec czy montaż sygnalizacji świetlnej w Zarzeczu. Inny zgłoszony projekt dotyczy zakupu samochodu na potrzeby Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Małej, sprzętu ratowniczego dla OSP Szopienice czy montażu oczyszczaczy powietrza w wybranych katowickich przedszkolach.

"Katowiczanie chętnie korzystają z budżetu obywatelskiego, który jest świetnym narzędziem do wprowadzania realnych zmian w swoim otoczeniu. Pomimo tego, że to już piąta edycja budżetu, mieszkańcy wciąż mają wiele ciekawych i inspirujących pomysłów. Co ważne, wiele wniosków jest naprawdę bardzo dobrze napisanych, a to oznacza, że sprawdza się też walor edukacyjny budżetu obywatelskiego, który pozwala mieszkańcom myśleć i działać projektowo" – skomentował we wtorek prezydent Katowic Marcin Krupa.

Projekty do budżetu obywatelskiego można było zgłaszać od połowy marca do 11 maja. We wtorek ogłoszono listę projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną. Urzędnicy sprawdzali m.in. czy do wniosku dołączono wszystkie wymagane dokumenty oraz czy szacunkowy koszt projektu nie przekracza puli dostępnych środków. Łączny koszt zgłoszonych projektów wynosi ponad 74,5 mln zł i jest przeszło trzy razy większy od puli dostępnych środków.

Obecnie komórki miejskie weryfikują zgłoszone zadania pod względem merytorycznym, co ma potrwać do 23 sierpnia. Pod koniec sierpnia zostanie ogłoszona pełna lista projektów, na które mieszkańcy będą mogli głosować we wrześniu.

(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
budżet obywatelski
projekty rowerowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....