TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowe plany Bydgoszczy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.02.2019 19:57:35
Rowerowe plany Bydgoszczy

Bydgoszcz prowadzi i planuje rowerowe inwestycje. W najbliższych miesiącach oddanych zostanie kilka dróg rowerowych. Miasto buduje obecnie ponad 9 km tras przeznaczonych dla rowerzystów.

Oficjalny serwis internetowy Bydgoszczy poinformował o realizowanych inwestycjach rowerowych oraz o planach budowy nowych. Miasto przedstawia plan na najbliższe dwa lata. Z nowych dróg dla rowerzystów będzie można korzystać już od wiosny. Chodzi m.in. o ciąg rowerowy na ul. Łochowskiej oraz o drogę rowerową wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Latem pojawią się kolejne ułatwienia dla rowerzystów wzdłuż trasy Uniwersyteckiej.

To nie koniec planowanych działań na polu rowerowym. Nowa infrastruktura pojawi się jesienią w ramach przebudowy węzła Szarych Szeregów. Miasto będzie kontynuowało prace w najbliższych latach. Chodzi m.in. o drogę rowerową wzdłuż ul. Kujawskiej Bernardyńskiej oraz wokół ronda Kujawskiego. Obecnie w Bydgoszczy powstaje ponad 9 km tras rowerowych:

  • Grunwaldzka (Czyżkówko- Osowa Góra) - 4,5 km
  • Grunwaldzka (Okole) i rondo Grunwaldzkie - 1,6 km
  • wzdłuż II etapu Trasy Uniwersyteckiej – 1,5 km
  • wzdłuż Kujawskiej, Bernardyńskiej – 1,0 km
  • Łochowska – 0,8 km
  • Wojska Polskiego (węzeł Szarych Szeregów) -  0,8 km
  • Ścieżka w parku na Wzgórzu Wolności – 0,6 km

Szczegółowe plany rowerowe podane przez oficjalny portal internetowy Bydgoszcz.pl

Wiosna

Wiosną rowerzyści będą mogli skorzystać z kilku nowych tras, gdzie prowadzone są już ostatnie etapy prac. To między innymi ciąg rowerowy budowany na ul. Łochowskiej. Ta inwestycja została połączona z budową ronda u zbiegu z ulicami Nakielska i Lisią. Jej koszt to blisko 7 mln zł ( w pakiecie z oddanym już kontrapasem na Wiatrakowej). Prace na ul. Łochowskiej powinny zakończyć się wczesną wiosną.

Wkrótce na Okolu odbierana będzie też droga rowerowa wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej i ronda Grunwaldzkiego. Wykonawca zrealizował podstawowy zakres prac w ubiegłym roku. Teraz prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe i usuwane są usterki. To zadanie pochłonęło 10 mln złotych.

Wakacje

Na wakacje gotowy ma być natomiast ostatni odcinek trasy Uniwersyteckiej pomiędzy ulicami Ujejskiego i Cmentarną. Tam również zaplanowana została droga rowerowa. W ten sposób od ronda na Magnuszewskiej do ul. Toruńskiej będzie można poruszać się rowerem poza jezdniami. Na odcinku od ul Ujejskiego do Wojska Polskiego drogi rowerowe zbudowano po obu stronach arterii.

Jesień

Jesienią natomiast kończyć będzie się przebudowa węzła Szarych Szeregów. To zadanie również zostało połączone z budową dróg rowerowych. W ten sposób wzdłuż ul. Wojska Polskiego będzie można na przejechać rowerem w sposób bezpieczny od Zielonych Arkad aż do Szpitalnej.

Przyszły rok

Za rok powinny być też gotowe drogi rowerowe wzdłuż ul. Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granicy miasta. To jedna z największych inwestycji związanych budowa dróg rowerowych w mieście pod względem długości. Liczyć będzie ona 4,5 kilometra. Jej uzupełnieniem jest zlecona budowa buspasa na ul. Kolbego wraz z drogą rowerową. To zadanie realizowane jest w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Na finiszu są prace projektowe. Budowa zakończy się w przyszłym roku.

Za dwa lata

Nową inwestycją jest budowa dróg rowerowych wzdłuż ul. Kujawskiej Bernardyńskiej oraz wokół ronda Kujawskiego. To element rozbudowy ulicy Kujawskiej. Dzięki tej inwestycji spięta w całość zostanie sieć dróg rowerowych znajdująca się po wschodniej i zachodniej stronie górnego tarasu i dodatkowo powstanie komfortowe połączenie tych dróg rowerowych z centrum miasta. Te drogi gotowe będą za dwa lata. W tym roku, w maju na Wzgórzu Wolności zakończy się natomiast budowa ciągu rowerowego na terenach parkowych.

Przetargi

Trwa też przetarg związany z przebudową infrastruktury dla pieszych, pasażerów rowerzystów na placu Teatralnym. Projekt zakłada między innymi dobudowanie dróg rowerowych i wytyczenie przejazdów dla rowerzystów prze ulice Mostową oraz Focha. Pozwoli to na bezpieczne połączenie Starego Miasta z Gdańska, na której już wcześniej w centrum wytyczono kontrapas , a na kilku innych odcinkach dobudowano ścieżki rowerowe. Zakończenie tego zadania wstępnie planowane jest jesienią.

W tym roku planowana jest również przebudowa wschodniego wiaduktu w ciągu ul. Armii Krajowej w taki sposób, aby w przyszłości można było zorganizować infrastrukturę rowerową zapewniającą połączenie osiedli Leśnego i Bartodzieje z terenami Lasu Gdańskiego.

Wspólnie z gminą Osielsko realizowany będzie też kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Jeździeckiej. Zapewni on bezpieczny dojazd do osiedla Podkowa, Niemcza oraz terenów parkowych w okolicy Rynkowa. W tym roku powstanie dokumentacja projektowa dla tego zadania. Prace budowlane ruszą w przyszłym roku.

Kompletowana jest dokumentacja niezbędna do zagospodarowania odcinków bulwarów pomiędzy mostem Bernardyńskim i Pomorskim. Zgodnie z uwagami społecznymi wprowadzono rozwiązania, które pozwolą na możliwie długim odcinku budować oddzielone ciągi piesze i rowerowe. Ogłoszenie przetargu na budowę planowane jest jeszcze w tym roku.

Do końca roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę nowych mostów łączących ulice Fordońska z Toruńską. To zadanie również zakłada budowę drogi rowerowej.

Warto podkreślić, że analizowane jest uruchomienie jeszcze w tym roku nowych zadań. Na ten cel w budżecie zarezerwowano 6,8 mln zł.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
droga
przetargi
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....