TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowe patrole w Toruniu
TORUN.PL - Opublikowano: 01.07.2015 01:30:05
Fot. torun.pl

W Toruniu w sezonie letnim uruchamiana jest Bezpieczna Strefa Turystyczna. W jej ramach działają m.in. patrole rowerowe. Patrole takie kontrolują, poza centrum miasta, nadbrzeże. Jeden z patroli to patrol ratowniczy, który tworzą przeszkoleni strażnicy miejscy wyposażeni m.in. w sprzęt do resuscytacji i defibrylator.

Większe bezpieczeństwo dzięki patrolom

Więcej patroli w rejonie starego miasta, rowerowe i wodne służby oraz punkt informacji i pomocy ? jak co roku w sezonie letnim w Toruniu działa Bezpieczna Strefa Turystyczna ? informuje oficjalna strona internetowa Torunia.

Już od lat w sezonie turystycznym policja i Toruńska Straż Miejska zwiększa liczbę patroli w rejonie Zespołu Staromiejskiego. Wzmożone działania rozpoczynają się na początku maja i trwają do października. Szczególną uwagę funkcjonariusze  zwracają na osoby zachowujące się w podejrzany sposób - na potencjalnych sprawców kradzieży, rozbojów oraz zakłócających ład i porządek publiczny oraz na nietrzeźwych.

W ramach Bezpiecznej Strefy Turystycznej Straż Miejska prowadzi także wspólne działania z Biurem Toruńskiego Centrum Miasta. Patrole mają polsko- i obcojęzyczne ulotki dla turystów, które mają pomagają poruszać się bezpiecznie po naszym mieście. Informacje na ulotce podane są w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jest też na niej mapka Zespołu Staromiejskiego z zaznaczonymi parkingami, w tym miejscami dla niepełnosprawnych, strefą wyłączoną z ruchu kołowego oraz obiektami użyteczności publicznej.  Podano także kilka rad, jak strzec się przed złodziejami oraz ważne telefony alarmowe oraz do Informacji Turystycznej.

Budka Straży Miejskiej

Tak jak w ubiegłym roku, na Rynku Staromiejskim stoi budka Straży Miejskiej. Jest opatrzona informacjami w języku polskim i angielskim oraz międzynarodowymi numerami pomocy dla turystów. W budce czuwa Strażnik Miejski znający doskonale język angielski oraz przeszkolony w zakresie informacji turystycznej. W razie potrzeby można u niego nie tylko szukać u niego pomocy, ale także porady, co i gdzie warto zwiedzić, gdzie znaleźć nocleg itp.   

Punkt pomocy i informacji jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 1000 do 1800 , w soboty od 10.00 do 19.00, a w niedzielę w godzinach od 1000 do 1500 . Będzie działał do 30 września br.

Nowością jest wyposażenie budki z alkotest. ? W ubiegłym roku wiele osób pytało, czy może sprawdzić swoją trzeźwość. To dobry nawyk, zanim po spożyciu alkoholu wsiądzie się za kierownicę, więc wyszliśmy potrzebie naprzeciw. Trzeźwość można sprawdzić w godzinach pracy strażnika. Potem, kiedy w budce jest tylko ochrona, już nie ? mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu Jarosław Paralusz.

Patrole rowerowe

Poza patrolami pieszymi nad bezpieczeństwem torunian i turystów czuwają także partole rowerowe. Jeden z nich to patrol ratowniczy. Tworzą go strażnicy miejscy przeszkoleni z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, posiadający tytuł ratownika. Funkcjonariusze są wyposażeni w profesjonalne urządzenia ratownicze: m.in. sprzęt do resuscytacji krążeniowo?oddechowej i defibrylator oraz komplet środków opatrunkowych.

Strażnicy strzegą nas nie tylko z lądu, ale i z wody. Jest to wspólny wodny patrol funkcjonariuszy straży miejskiej i policyjnego ogniwa wodnego. Działa na podstawie corocznie podpisywanego porozumienia o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa w strefie turystycznej. Patrol wyspecjalizowanych ratowników wodnych monitoruje Wisłę i jej nabrzeże w granicach administracyjnych miasta z motorówki. Zasadniczo patrol wodny pływa w godzinach od 8.00 do 22.00, ale modyfikuje harmonogram pracy w zależności od potrzeb. W czasie, na przykład, święta miasta czy innych imprez masowych, czuwa dłużej.

Strażnicy - ratownicy wyposażeni są m.in. w lornetki, dzięki którym mogą obserwować brzeg i koryto rzeki oraz megafon, który używany jest podczas podejmowania interwencji w stosunku do osób przebywających na lądzie. Od strony lądu wspiera ich patrol rowerowy. Ten kontroluje nabrzeże. Obie jednostki: wodna i lądowa mają ze sobą stałą łączność, co pozwala im szybko reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Wspólne wodne patrole monitorują Wisłę i nabrzeże w sezonie turystycznym - od maja do połowy października.

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
straż miejska
patrole rowerowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....