TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowe patrole w Toruniu
TORUN.PL - Opublikowano: 01.07.2015 01:30:05
Fot. torun.pl

W Toruniu w sezonie letnim uruchamiana jest Bezpieczna Strefa Turystyczna. W jej ramach działają m.in. patrole rowerowe. Patrole takie kontrolują, poza centrum miasta, nadbrzeże. Jeden z patroli to patrol ratowniczy, który tworzą przeszkoleni strażnicy miejscy wyposażeni m.in. w sprzęt do resuscytacji i defibrylator.

Większe bezpieczeństwo dzięki patrolom

Więcej patroli w rejonie starego miasta, rowerowe i wodne służby oraz punkt informacji i pomocy ? jak co roku w sezonie letnim w Toruniu działa Bezpieczna Strefa Turystyczna ? informuje oficjalna strona internetowa Torunia.

Już od lat w sezonie turystycznym policja i Toruńska Straż Miejska zwiększa liczbę patroli w rejonie Zespołu Staromiejskiego. Wzmożone działania rozpoczynają się na początku maja i trwają do października. Szczególną uwagę funkcjonariusze  zwracają na osoby zachowujące się w podejrzany sposób - na potencjalnych sprawców kradzieży, rozbojów oraz zakłócających ład i porządek publiczny oraz na nietrzeźwych.

W ramach Bezpiecznej Strefy Turystycznej Straż Miejska prowadzi także wspólne działania z Biurem Toruńskiego Centrum Miasta. Patrole mają polsko- i obcojęzyczne ulotki dla turystów, które mają pomagają poruszać się bezpiecznie po naszym mieście. Informacje na ulotce podane są w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jest też na niej mapka Zespołu Staromiejskiego z zaznaczonymi parkingami, w tym miejscami dla niepełnosprawnych, strefą wyłączoną z ruchu kołowego oraz obiektami użyteczności publicznej.  Podano także kilka rad, jak strzec się przed złodziejami oraz ważne telefony alarmowe oraz do Informacji Turystycznej.

Budka Straży Miejskiej

Tak jak w ubiegłym roku, na Rynku Staromiejskim stoi budka Straży Miejskiej. Jest opatrzona informacjami w języku polskim i angielskim oraz międzynarodowymi numerami pomocy dla turystów. W budce czuwa Strażnik Miejski znający doskonale język angielski oraz przeszkolony w zakresie informacji turystycznej. W razie potrzeby można u niego nie tylko szukać u niego pomocy, ale także porady, co i gdzie warto zwiedzić, gdzie znaleźć nocleg itp.   

Punkt pomocy i informacji jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 1000 do 1800 , w soboty od 10.00 do 19.00, a w niedzielę w godzinach od 1000 do 1500 . Będzie działał do 30 września br.

Nowością jest wyposażenie budki z alkotest. ? W ubiegłym roku wiele osób pytało, czy może sprawdzić swoją trzeźwość. To dobry nawyk, zanim po spożyciu alkoholu wsiądzie się za kierownicę, więc wyszliśmy potrzebie naprzeciw. Trzeźwość można sprawdzić w godzinach pracy strażnika. Potem, kiedy w budce jest tylko ochrona, już nie ? mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu Jarosław Paralusz.

Patrole rowerowe

Poza patrolami pieszymi nad bezpieczeństwem torunian i turystów czuwają także partole rowerowe. Jeden z nich to patrol ratowniczy. Tworzą go strażnicy miejscy przeszkoleni z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, posiadający tytuł ratownika. Funkcjonariusze są wyposażeni w profesjonalne urządzenia ratownicze: m.in. sprzęt do resuscytacji krążeniowo?oddechowej i defibrylator oraz komplet środków opatrunkowych.

Strażnicy strzegą nas nie tylko z lądu, ale i z wody. Jest to wspólny wodny patrol funkcjonariuszy straży miejskiej i policyjnego ogniwa wodnego. Działa na podstawie corocznie podpisywanego porozumienia o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa w strefie turystycznej. Patrol wyspecjalizowanych ratowników wodnych monitoruje Wisłę i jej nabrzeże w granicach administracyjnych miasta z motorówki. Zasadniczo patrol wodny pływa w godzinach od 8.00 do 22.00, ale modyfikuje harmonogram pracy w zależności od potrzeb. W czasie, na przykład, święta miasta czy innych imprez masowych, czuwa dłużej.

Strażnicy - ratownicy wyposażeni są m.in. w lornetki, dzięki którym mogą obserwować brzeg i koryto rzeki oraz megafon, który używany jest podczas podejmowania interwencji w stosunku do osób przebywających na lądzie. Od strony lądu wspiera ich patrol rowerowy. Ten kontroluje nabrzeże. Obie jednostki: wodna i lądowa mają ze sobą stałą łączność, co pozwala im szybko reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Wspólne wodne patrole monitorują Wisłę i nabrzeże w sezonie turystycznym - od maja do połowy października.

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
straż miejska
patrole rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....