TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowe konsultacje społeczne w Toruniu
INFOBIKE - Opublikowano: 21.11.2016 19:56:25 2 komentarze
Rowerowe konsultacje społeczne w Toruniu

W Toruniu odbędą się konsultacje społeczne na temat rozwoju komunikacji rowerowej w Toruniu w latach 2017-2023. Mieszkańcy będą decydowali m.in. o rozwoju sieci dróg rowerowych, miejscach nowych tras, standardzie dróg rowerowych oraz ułatwieniach rowerowych.

Obecnie w Toruniu są prawie 104 kilometry tras dla rowerów, w tym 85 kilometrów dróg dla rowerów, 16 kilometrów ciągów pieszo-rowerowych oraz 3 kilometry pasów dla rowerów. Ponad 82 kilometry tras ma nawierzchnię asfaltową. Te dane pokazują ogromny postęp w dziedzinie tworzenia udogodnień dla rowerzystów w naszym mieście, jaki dokonał się w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Dla porównania warto podać, że na początku roku 2006 w Toruniu było dostępnych jedynie 28 kilometrów ścieżek rowerowych ? czytamy na oficjalnej stronie internetowej Torunia.

Czym będzie Koncepcja?
Koncepcja rozwoju komunikacji rowerowej w Toruniu na lata 2017-2023 stanowić będzie podstawowy dokument prezentujący zarówno bilans ostatnich 10 lat, jak i wizję rozwoju komunikacji rowerowej w Toruniu. Zdefiniuje na najbliższe kilka lat najważniejsze działania miasta w zakresie polityki rowerowej. Zaplanowany w niej będzie docelowy kształt systemu tras* rowerowych w mieście, w zakresie obejmującym trasy główne czyli międzydzielnicowe, trasy zbiorcze czyli lokalne oraz rekreacyjne. Naszkicowane zostaną scenariusze i plany działań inwestycyjnych zmierzające do uzyskania spójności systemu tras, jak również program drobnych usprawnień mogących przynieść relatywnie największe efekty w łatwości poruszania się rowerem po Toruniu. Zaproponowane zostaną także propozycje konkretnych rozwiązań technicznych dla poszczególnych elementów tras.

Dlatego właśnie tak ważne jest, by torunianie korzystający z rowerów zaangażowali się w tworzenie tego dokumentu.

Jak jest tworzona Koncepcja?
W ramach tworzenia dokumentu zaplanowane zostały działania zmierzające do pozyskania najważniejszych danych o obecnych warunkach do przemieszczania się rowerem. Przeprowadzona została w terenie szczegółowa inwentaryzacja istniejącej na terenie miasta infrastruktury rowerowej (patrz mapa), wykonane szczegółowe badania ruchu rowerowego, poddano ocenie wdrażanie obowiązującej do końca 2016 koncepcji tras. Trwa również analiza danych z wypadków z udziałem rowerzystów oraz uproszczony audyt funkcjonowania Toruńskiego Roweru Miejskiego. Wszystkie informacje zamieszczone zostaną w Koncepcji.

Jak konsultujemy?
Konsultacje dokumentu odbywają się w dwóch etapach:

 • I etap - od 21 listopada do 5 grudnia 2016 r.
  to ankieta internetowa, za pomocą której zbieramy ważne informacje dotyczące toruńskich rowerzystów, ich preferencji i problemów, ich priorytetów w zakresie działań inwestycyjnych, oceny aktualnego stanu infrastruktury rowerowej i działań miasta w zakresie jej tworzenia. Wyniki ankiety będą doskonałym materiałem uzupełniającym dane zgromadzone w toku dotychczasowych prac nad koncepcją, takich jak wstępna propozycja docelowego szkieletu tras, mapa inwentaryzacyjna, mapa rozwoju infrastruktury rowerowej w latach 2006-2016 i będą wykorzystane do stworzenia finalnej wersji Koncepcji.

Przejdź do ankiety rowerowej

Materiałem pomocniczym jest tu internetowa mapa inwentaryzacyjna istniejących, realizowanych i docelowych tras rowerowych w mieście - patrz niżej, w "Materiałach do I etapu konsultacji". Mapka bardzo ciekawa, zawierająca m.in. pakiet zdjęć i filmów z przejazdów toruńskimi trasami rowerowymi.

Przejdź do mapy inwentaryzacyjnej

 • II etap, który będzie przeprowadzony w 2017 r.
  to spotkanie otwarte, na którym będziemy prezentować roboczą wersję Koncepcji, poddawać ją ocenie mieszkańców, zbierać uwagi i propozycje zmian czy uzupełnień. W czasie drugiego etapu konsultacji wersja robocza dokumentu będzie oczywiście dostępna także w sieci internetowej.

Materiały do I etapu konsultacji:

Definicja:
* - Trasa rowerowa ? spójny ciąg różnych rozwiązań technicznych, który obejmuje w szczególności drogi dla rowerów, ciągi pieszo-rowerowe, pasy ruchu dla rowerów, kontrapasy rowerowe, ulice o ruchu uspokojonym, strefy zamieszkania, łączniki rowerowe, drogi niepubliczne (wewnętrzne) o małym natężeniu ruchu.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
konsultacje społeczne
komunikacja rowerowa
ankieta
 • FRanek – 21.11.2016

  Przydatna inicjatywa i dobrze przygotowana. Do dyspozycji jest porządna i aktualna mapa infrastruktury rowerowej. Toruniacy - do dzieła.

 • julek – 27.11.2016

  Konsultacje społeczne za pomocą ankiety internetowej, czyli możecie se pisać... Typowa dla polskiej twierdzy Władza forma dialogu z tzw. społeczeństwem... ale jaka nowoczesna, a co !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....