TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerowa Szkoła w Gdyni ? podsumowanie edycji 2015
OBILNAGDYNIA.PL - Opublikowano: 26.11.2015 01:23:19
Rowerowa Szkoła w Gdyni ? podsumowanie edycji 2015

W Gdyni, w ramach działań edukacyjnych, dotyczących poruszania się dzieci po mieście rowerem (zadanie wynikające z Raportu certyfikacji polityki BYPAD w Gdyni), przez cały wrzesień i październik w gdyńskich szkołach podstawowych prowadzone były pilotażowe zajęcia ogólnopolskiego projektu Rowerowa Szkoła (www.rowerowaszkola.pl), zainicjowanego i prowadzonego przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową.


W Rowerowej Szkole dzieci i młodzież uczą się na zajęciach teoretycznych i praktycznych, bezpiecznej, zgodnej z przepisami jazdy rowerem w ruchu miejskim oraz poznają zagadnienia związane ze zrównoważoną mobilnością. W kilku szkołach został również przeprowadzony audyt i opracowany plan mobilności rowerowej.


W tej odsłonie projektu brały udział szkoły: SP 8, SP 10, SP 16, SP 17, SP 23, SP 26, SP 35, SP 43, SP 47, SP 48, Gimnazjum nr 11 i Zespół Szkół Ekologicznych.


Do projektu Rowerowa Szkoła mogą przyłączyć się placówki oświatowe z całego kraju. Zajęcia, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne były prowadzone w Gdyni przez lokalnych koordynatorów Rowerowej Szkoły - aktywnych rowerzystów, członków Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia, którzy młodym adeptom jazdy na dwóch kółkach przekazali wiele ciekawych i praktycznych rad, informacji dotyczących bezpiecznej i sprawnej jazdy w miejskim ruchu ulicznym. Bardzo nas cieszy współpraca miasta z organizacjami pozarządowymi i ich wkład w edukację uczniów gdyńskich podstawówek. Na zajęciach teoretycznych dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat przepisów dot. poruszania się rowerem w ruchu drogowym.


Wśród uczestników zajęć rozdano broszury, filmy instruktażowe, zapięcia rowerowe, lampki, dzwonki i opaski odblaskowe. Z pewnością tego typu szkolenia, szczególnie praktyczne, są bardzo potrzebne i pożyteczne. W czasie zajęć niejednokrotnie okazywało się, że młodzi rowerzyści mieli problem z wykonaniem niektórych manewrów, szczególnie skrętu w lewo, gdyż zaczynali ten manewr od zjazdu do prawej strony jezdni i niestety, nie upewniali się przed jego wykonywaniem. Dzięki programowi zajęć mogli to przećwiczyć pod okiem ekspertów na osiedlowych, uspokojonych ulicach i zasięgnąć praktycznych porad. Zdarzały się również przypadki, że jadąc w kolumnie, młodzież ignorowała znak "Stop". W czasie zajęć praktycznych rowery zostały doposażone w niezbędne elementy wyposażenia (dzwonki, oświetlenie).


Niestety, edukatorzy zgłosili również zachowania kilku kierowców, którzy nie stosując się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, zmuszali kursantów do większej czujności i koncentracji. W czasie szkolenia zdarzyło się nieprawidłowe wyprzedzanie prawidłowo jadącej kolumny, jazdy pod prąd czy ignorancji rowerzystów jako pełnoprawnych uczestników ruchu. Wszystkie te zdarzenia zakończyły się szczęśliwie, a dzieci i młodzież nabrały doświadczenia, jak zachować się w opisanych sytuacjach. Władze Gdyni widzą potrzebę i potencjał w organizacji szkoleń dotyczących jazdy na rowerze w ruchu miejskim dla uczniów gdyńskich szkół i planują je kontynuować.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
rowerowa szkoła
edukacja
projekt
Wrocławska Inicjatywa Rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....