TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

ROWERES – wypożyczalnia z kłopotami
- Opublikowano: 02.11.2010 22:00:58
ROWERES – wypożyczalnia z kłopotami

Mieli ruszyć we wrześniu. Nie ruszyli. Publiczna wypożyczalnia rowerowa RoweRes w Rejsowa utknęła w martwym punkcie, a liczba negatywnych informacja na jej temat rośnie lawinowo. Publikujemy oficjalne stawisko właściciela firmy WIM System. Oto ono: –„W związku z prasowymi sensacjami dotyczącymi naszego przedsięwzięcia pod nazwą ROWERES tj miejskiej bezobsługowej wypożyczalni rowerów w Rzeszowie firma nasza pragnie sprostować wiele plotek.
1. Przystąpiliśmy do przetargu na zasadach na jakich mógł przystąpić każdy, a przetarg był ogłaszany po raz trzeci, więc każdy mógł w nim wystartować i to zadanie realizować - to dla tych, którzy twierdzą, iż nasza firma chce nic nie zrobić, a czerpie wielkie dochody z samego biznesu już w tej chwili.
2. Co do jakości rowerów i sugerowanej ich wartości /100zł/ przyjdzie czas aby wszystko zweryfikować /samemu sprawdzić ich jakość /.
3. Co do wielkich zysków to pragnę zauważyć, iż rejestracja w systemie roweres nie jest jednoznaczna z wpłatą pieniędzy na nasze konto, a tylko zgłoszeniem chęci przystąpienia. Więc tych wpłat do momentu uruchomienia systemu nie jest zbyt dużo. Jednak każdy kto wcześniej wpłacił pieniądze, a co za tym idzie jest stratny będzie nagrodzony /Będą to albo gadżety firmowe albo 2 miesiące darmowej jazdy na wiosnę/. Proszę tylko o trochę czasu abyśmy mogli system uruchomić, a każdego chętnego z nim zapoznać, wtedy będziemy mogli całą zimę przeznaczyć na krytykę i ocenę.
4. Co do termin uruchomienia to proszę też o trochę wyrozumiałości, jest to inwestycja nowa w, której nie wiele firm w kraju ma doświadczenie.
5. Firma podpisała umowę pod koniec lipca, więc sama sobie narzuciła za szybki termin za który teraz płaci. Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.
6. O terminie rozpoczęcia działalności poinformujemy w osobnej wiadomości.”

Cóż, mamy nadzieję, że nastąpi to na początku nowego sezonu 2011. Szkoda byłoby, żeby Rzeszów stracił taką szansę na rowerowy rozwój, a tak może się stać, jak zabraknie politycznego wsparcia. To także ważny test dla samej idei roweru publicznego w Polsce. A jak miał funkcjonować rzeszowski system w teorii? ROWERES docelowo ma posiadać 19. wypożyczalni m. in. na Zalesiu przy UR, obok ratusza, C.H. Nowy Świat, obok BWA a także na Podpromiu. By skorzystać z usługi trzeba będzie zarejestrować się na stronie www.RoweRes.pl, przelać odpowiednią kwotę za kartę i zgłosić się z dowodem tożsamości do Biura Obsługi Klienta po odbiór karty. Gdy już ją zdobędziemy, możemy wypożyczać rowery w dowolnej stacji bazowej. Oddajemy je także w dowolnym miejscu. W cenę każdej karty ma być wliczona jest kaucja w wysokości 30 zł, która jest zwracana w przypadku rezygnacji z usługi. Minimalna kwota doładowania karty to 10 zł. Za kartę podstawową trzeba będzie zapłacić 50 zł. Mamy jednak do wykorzystania tylko 20 zł bez żadnej promocji. Karta standardowa to koszt 100 zł. Inwestor zachęca do kupna właśnie tej karty oferując pierwsze 15 minut gratis każdego dnia. Z kolei za kartę maksymalną trzeba wydać 200 zł. Dla tych, którzy zdecydują się właśnie na tę opcję przewidziany jest rabat 10%, a także możliwość wypożyczenia 2 rowerów jednocześnie. Pierwsza godzina jazdy ma kosztować 1,50 zł, druga 3 zł, a każda następna 4 zł. - Nasze rowery mają służyć do poruszania się po mieście, nie do wypoczynku. To dlatego kolejne godziny są droższe - tłumaczył WIM System we wrześniu. Szczegóły innych kosztów na http://roweres.pl/cennik.html.  Mamy nadzieje, że ROWERES odżyje na wiosnę…


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Rzeszów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....