TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerem z Częstochowy do Olsztyna
CZESTOCHOWA.PL - Opublikowano: 15.01.2016 13:12:05 5 komentarzy
Fot. Paweł Błach

14 stycznia podpisano list intencyjny między Częstochową i Olsztynem w sprawie budowy brakujących odcinków dróg rowerowych. Porozumienie ma na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu i lepsze wykorzystanie turystycznych walorów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. O wydarzeniu poinformował Urząd Miejski w Częstochowie.


Częstochowa i Olsztyn podpisały 14 stycznia list intencyjny w sprawie lepszego skomunikowania miasta i gminy poprzez ścieżkę rowerową. Częstochowa zaprojektuje wkrótce fragment drogi rowerowej w granicach miasta łączący się z istniejącą już ścieżką w gminie Olsztyn. Gmina projektuje odcinek od Odrzykonia do centrum Olsztyna, na który chce zdobyć środki zewnętrzne ? informuje częstochowski Urząd Miejski.

Częstochowa i Olsztyn wyraziły wolę współpracy na rzecz podniesienia atrakcyjności turystycznej regionu poprzez uzupełnienie infrastruktury rowerowej. Miasto podejmie się przygotowania i realizacji inwestycji polegającej na wybudowaniu drogi rowerowej łączącej gminy, co umożliwi lepsze wykorzystania walorów turystycznych Jury Krakowsko-Częstochowskiej przez częstochowian i wszystkich turystów. W tej chwili rozważane są dwie koncepcje przebiegu brakującego odcinka drogi, która stanowiłaby bezpieczny i wygodny sposób dojazdu rowerem z Częstochowy do granicy gminy Olsztyn.

Strony postanowiły też, że będą wspólnie zabiegać o środki zewnętrzne na rozwój łączącej je infrastruktury rowerowej, a w szczególności na odcinki tworzące kompletne połączenie dróg rowerowych istniejących na terenach obu gmin oraz na odcinek od Odrzykonia do centrum Olsztyna (leżący na terenie gminy Olsztyn). W przypadku zabezpieczenia środków budżetowych przez każdą ze stron, szczegółowe zasady współpracy przy realizacji inwestycji będą przedmiotem dalszych ustaleń.

- Środki przeznaczone na infrastrukturę rowerową chcemy w tym roku przeznaczyć w dużej mierze na budowę połączeń z sąsiednimi gminami. Częstochowa jest przecież turystyczną ?bramą? na Jurę ? powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

- To jest nasz wspólny interes, żeby rowerzyści mogli się wygodnie przemieszczać między Częstochową a Olsztynem, zwłaszcza że znakomita większość odwiedzających nas turystów to mieszkańcy Częstochowy ? mówił wójt Olsztyna Tomasz Kucharski.

Przypomnijmy, że na początku listopada ubiegłego roku miasto podpisało porozumienie z gminą Mstów, z którą będzie łączyć w tym roku drogi rowerowe na wysokości Przeprośnej Górki.

Na program budowy infrastruktury rowerowej zapisane jest w budżecie miasta 2016 r.  1,5 mln zł, przy czym Miejski Zarząd Dróg i Transportu będzie realizował także drogi lub pasy rowerowe - tam gdzie to możliwe - przy okazji modernizacji i budowy kolejnych częstochowskich dróg.

W spotkaniu związanym z podpisaniem listu intencyjnego między Częstochową a Olsztynem wzięli też udział m.in. dyr. MZDiT Mariusz Sikora i społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej w Częstochowie Łukasz Kot.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
Olsztyn
drogi rowerowe
połączenia rowerowe
Jura Krakowsko-Częstochowska
 • FRanek – 15.01.2016

  Tak z ciekawości pytanie do Infobike: co jest na zdjęciu ilustrującym materiał? Jak to droga rowerowa - skąd dokąd?

 • Mazur – 18.01.2016

  A już myślałem, że Częstochowa dołączyła do projektu Green Velo :)

 • FRanek – 18.01.2016

  Zdjęcie przypomina w 99% końcowy odcinek drogi rowerowej Toruń Unisław (Raciniewo) jakieś 0.6 km przed końcem od strony Raciniewa.

 • Oto ja – 18.01.2016

  To droga rowerowa prowadząca do Zgorzelca :)

 • FRanek – 21.01.2016

  Do Oto ja - dzięki za informację. Fajna ta dróżka!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....