TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerem z Częstochowy do Olsztyna
CZESTOCHOWA.PL - Opublikowano: 15.01.2016 13:12:05 5 komentarzy
Fot. Paweł Błach

14 stycznia podpisano list intencyjny między Częstochową i Olsztynem w sprawie budowy brakujących odcinków dróg rowerowych. Porozumienie ma na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu i lepsze wykorzystanie turystycznych walorów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. O wydarzeniu poinformował Urząd Miejski w Częstochowie.


Częstochowa i Olsztyn podpisały 14 stycznia list intencyjny w sprawie lepszego skomunikowania miasta i gminy poprzez ścieżkę rowerową. Częstochowa zaprojektuje wkrótce fragment drogi rowerowej w granicach miasta łączący się z istniejącą już ścieżką w gminie Olsztyn. Gmina projektuje odcinek od Odrzykonia do centrum Olsztyna, na który chce zdobyć środki zewnętrzne ? informuje częstochowski Urząd Miejski.

Częstochowa i Olsztyn wyraziły wolę współpracy na rzecz podniesienia atrakcyjności turystycznej regionu poprzez uzupełnienie infrastruktury rowerowej. Miasto podejmie się przygotowania i realizacji inwestycji polegającej na wybudowaniu drogi rowerowej łączącej gminy, co umożliwi lepsze wykorzystania walorów turystycznych Jury Krakowsko-Częstochowskiej przez częstochowian i wszystkich turystów. W tej chwili rozważane są dwie koncepcje przebiegu brakującego odcinka drogi, która stanowiłaby bezpieczny i wygodny sposób dojazdu rowerem z Częstochowy do granicy gminy Olsztyn.

Strony postanowiły też, że będą wspólnie zabiegać o środki zewnętrzne na rozwój łączącej je infrastruktury rowerowej, a w szczególności na odcinki tworzące kompletne połączenie dróg rowerowych istniejących na terenach obu gmin oraz na odcinek od Odrzykonia do centrum Olsztyna (leżący na terenie gminy Olsztyn). W przypadku zabezpieczenia środków budżetowych przez każdą ze stron, szczegółowe zasady współpracy przy realizacji inwestycji będą przedmiotem dalszych ustaleń.

- Środki przeznaczone na infrastrukturę rowerową chcemy w tym roku przeznaczyć w dużej mierze na budowę połączeń z sąsiednimi gminami. Częstochowa jest przecież turystyczną ?bramą? na Jurę ? powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

- To jest nasz wspólny interes, żeby rowerzyści mogli się wygodnie przemieszczać między Częstochową a Olsztynem, zwłaszcza że znakomita większość odwiedzających nas turystów to mieszkańcy Częstochowy ? mówił wójt Olsztyna Tomasz Kucharski.

Przypomnijmy, że na początku listopada ubiegłego roku miasto podpisało porozumienie z gminą Mstów, z którą będzie łączyć w tym roku drogi rowerowe na wysokości Przeprośnej Górki.

Na program budowy infrastruktury rowerowej zapisane jest w budżecie miasta 2016 r.  1,5 mln zł, przy czym Miejski Zarząd Dróg i Transportu będzie realizował także drogi lub pasy rowerowe - tam gdzie to możliwe - przy okazji modernizacji i budowy kolejnych częstochowskich dróg.

W spotkaniu związanym z podpisaniem listu intencyjnego między Częstochową a Olsztynem wzięli też udział m.in. dyr. MZDiT Mariusz Sikora i społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej w Częstochowie Łukasz Kot.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
Olsztyn
drogi rowerowe
połączenia rowerowe
Jura Krakowsko-Częstochowska
 • FRanek – 15.01.2016

  Tak z ciekawości pytanie do Infobike: co jest na zdjęciu ilustrującym materiał? Jak to droga rowerowa - skąd dokąd?

 • Mazur – 18.01.2016

  A już myślałem, że Częstochowa dołączyła do projektu Green Velo :)

 • FRanek – 18.01.2016

  Zdjęcie przypomina w 99% końcowy odcinek drogi rowerowej Toruń Unisław (Raciniewo) jakieś 0.6 km przed końcem od strony Raciniewa.

 • Oto ja – 18.01.2016

  To droga rowerowa prowadząca do Zgorzelca :)

 • FRanek – 21.01.2016

  Do Oto ja - dzięki za informację. Fajna ta dróżka!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....