TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rowerem po nasypie. Siekierki-Trzcińsko Zdrój
InfoBike.pl - Opublikowano: 16.10.2018 12:00:24
Rowerem po nasypie. Siekierki-Trzcińsko Zdrój

Blisko 500 rowerzystów ze Szczecina, Gryfina, Chojny czy Trzcińska Zdrój uczciło oficjalne otwarcie nowej trasy rowerowej na szlaku Pojezierzy Zachodnich. 36 km liczy szlak z Siekierek do Trzcińska Zdrój.

- To piękna jesień dla miłośników rowerów. Z tygodnia na tydzień otwieramy kolejne kilometry pięknych tras rowerowych, a pogoda zdaje się sprzyjać naszym działaniom. Oddaliśmy do użytku wyjątkowy odcinek prowadzący przez malownicze tereny, aż do rozlewiska Odry. W okolicy nie brakuje ciekawych miejsc i atrakcji związanych z historią tych ziem. Za kilka lat będziemy mieli dodatkową atrakcję - modernizowany obecnie most w Siekierkach – mówił marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

To było wielkie święto miłośników rowerów. Inaczej nie można nazwać radości z jaką spotkało się otwarcie nowego odcinka szlaku rowerowego na Trasie Pojezierzy Zachodnich. Do Godkowa przyjechała ponad setka rowerzystów ze Szczecina. Kilkuset kolejnych czekało już na miejscu, by otwarcie trasy uczcić pierwszym oficjalnym przejazdem. Wybór miejsca nie był przypadkowy, bo Godków na rowerowym szlaku znaleźć się po prostu musiał. Trasę projektowano bowiem by wykorzystać potencjał linii kolejowej. Właśnie z położonego w środku szlaku Godkowa siedem razy dziennie odjeżdżają pociągi regionalne do Szczecina. Na miejscu nie zabrakło licznych atrakcji dla rodzin z dziećmi, w tym specjalną grę terenowa.

Otwarcie trasy w Godkowie było także okazją do prezentacji odrestaurowanego, zabytkowego wagonu "GANZ", który po kilku latach prac, znowu zawitał na torach.

Szlak Siekierki – Trzcińsko Zdrój

To jeden z kluczowych odcinków Trasy Pojezierzy Zachodnich. Wybudowany fragment liczy ponad 36 km i poprowadzi rowerowych turystów m.in. przez takie miejscowości jak Klępicz, Nowe Objezierze, Stare Objezierze, Przyjezierze, Młynary, Godków, Jelenin i Brwice.

Bitumiczna droga rowerowa przebiega starym nasypem kolejowym pomiędzy zabytkowymi dworcami kolejowymi i przez malownicze zakątki Cedyńskiego Parku Krajobrazowego.

Wśród wielu atrakcji na trasie można wymienić m.in. unikatowe w skali kraju mury obronne w Trzcińsku-Zdrój, Mamutowiec Olbrzymi – pomnik przyrody w Brwicach, miejsca biwakowe w Przyjezierzu i jezioro w Jeleninie. Szlak przebiega w pobliżu Morynia znanego z pierścienia murów miejskich, Geoparku oraz Jeziora Morzycko. Punkt kulminacyjny trasy znajduje się w znanych z forsowania Odry Siekierkach. Zrealizowana przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie inwestycja kosztowała prawie 22,2 mln zł. Zadanie w głównej mierze sfinansowano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Rowerem przez Pomorze Zachodnie

W Trzcińsku-Zdrój na trasę można wjechać od strony ul. Ceglanej bądź drogi prowadzącej do Warnic. Z kolei w Siekierkach szlak rozpoczyna się przy moście kolejowym, który w ciągu dwóch lat zostanie przebudowany i zamieniony w drogę rowerową prowadzącą przez Odrę do Niemiec.

W kolejnych latach będą powstawały także następne odcinki Trasy Pojezierzy Zachodnich (szlak nr 20) tak by można było dojechać do Białego Boru na wschodniej granicy województwa.

W tym roku oprócz odcinka Siekierki - Trzcińsko-Zdrój powstały już odcinki Dzikowo - Barlinek oraz Ińsko - Storkowo. Inwestycja łączy się z otwartą w sierpniu br. 46 km trasą rowerową Blue Velo Gryfino - Trzcińsko-Zdrój, której elementem jest 25 km drogi rowerowej Szczawno - Borzym oraz Sosnowo – Lubanowo – Banie – Swobnica, także biegnących po dawnej linii kolejowej. Jeśli dodamy do tego istniejący już dojazd ze Szczecina do mostu w Mescherin, to miłośnicy turystyki rowerowej otrzymają liczącą ponad 100 km trasę ze Szczecina do Siekierek – idealną na weekendową wyprawę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
kolej
Zachodniopomorskie
  • Paweł Ro – 16.10.2018

    Chyba coraz bardziej zabetonowane...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....