TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rower miejski wraca do Kalisza
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.04.2018 16:59:12
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

12 stacji z ponad setką rowerów – to początek nowego sezonu dla Kaliskiego Roweru Miejskiego, który rozpocznie się 1 maja. Wypożyczalnia zostanie rozbudowana do 30 stacji i 283 rowerów.

W zeszłym roku w Kaliszu uruchomiono pilotażowo wypożyczalnię rowerów, którą poprowadziła firma Nextbike Polska. W ogłoszonym przez MZDiK przetargu zwyciężyła również Nextbike Polska, która jako jedyna złożyła ofertę. Dzięki temu zwycięstwu Nextbike za 3,2 mln zł uruchomi oraz poprowadzi wypożyczalnię do 2020 roku.

1 czerwca operator uruchomi siedem kolejnych stacji, a 1 lipca jeszcze 11. W tym roku wszystkich stacji ma być 30 i 283 rowery, w tym 12 familijnych, 6 tandemów i 25 rowerów dziecięcych. Sezon wypożyczalni potrwa do końca października. W przyszłych latach sezon rozpocznie się 1 kwietnia.

"To już kolejny sezon z Kaliskim Rowerem Miejskim. To dla nas wielka satysfakcja, że po programie pilotażowym i ubiegłym sezonie, od tego roku wracamy do Kalisza na stałe. Jestem przekonany, że dzięki rozbudowie systemu, przybędzie wielu nowych użytkowników, którzy przekonają się, że rower może być doskonałym środkiem codziennego transportu" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Kaliskiego Roweru Miejskiego.

"Bardzo cieszę się z podpisania umowy z firmą Nextbike. Zeszłoroczna edycja, w której mieliśmy 12 stacji rowerowych w Kaliszu, cieszyła się wielką popularnością i dlatego podjęliśmy decyzję, by to działanie stało się częścią naszej komunikacji miejskiej. Zamówienie jest zatem na 3 lata i na 283 rowery, nawet więcej niż pierwotnie zakładaliśmy, bo żeby mówić o komunikacji pełnej, siecią musi być objęte całe miasto" – dodaje prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.

Miejsca, w których uruchomionych zostaną pierwsze stacje: Główny RynekAquapark, Rogatka (Cmentarz Miejski), Dworzec PKPZłoty Róg, hala Kalisz ArenaTeatrPoznańska/SzpitalPodmiejska/OrlikMłynarska/WąskaPark PrzyjaźniUłańska/UAM.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kalisz
Kaliski Rower Miejski
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....