TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rower miejski w Katowicach zyska 10 nowych stacji
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.06.2019 15:15:11
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

City by Bike, czyli rower miejski, zostanie rozbudowany o 10 nowych stacji. Miejsca ich lokalizacji wybrali mieszkańcy. Po rozbudowie katowicka wypożyczalnia będzie składała się z 76 stacji. Docelowo ma ich być 150.

10 nowych stacji od 1 lipca

Nowe stacje są zlokalizowane w miejscach często zgłaszanych przez mieszkańców. W sumie Katowice maja 76 stacji.

"Stajemy się znów liderem w całym naszym obszarze metropolitalnym, ale cieszę się, że do tego systemu przystąpiły inne miasta, tworząc za pośrednictwem metropolii jeden zwarty system wypożyczeńrowerów" – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent miasta Marcin Krupa.

Podkreślił, że miasto stawia na rozwój tego środka transportu, co przekłada się na liczbę wypożyczeń. Podał, że w ubiegłym roku było ich 200 tys., a w tym już 100 tys. W systemieroweru miejskiego jest zarejestrowanych ponad 50 tys. osób. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta, do końca obecnej kadencji w Katowicach ma działać 150 stacjirowerowych.

Poróżuj między miastami

Od tego roku istnieje możliwość podróżowania między miastami mającymi system Nextbike. Wypożyczającrowerw Katowicach, można go oddać np. w Tychach, Sosnowcu, Chorzowie czy Gliwicach. Zmiana ta została wprowadzona dzięki współpracy miast w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, która pokrywa koszty transporturowerów między gminami.

Rowerowe inwestycje

W Katowicach jest 160 km dróg i trasrowerowych – połowa na terenach rekreacyjnych, połowa w obszarze miejskim. Priorytetem w budowie kolejnych jest stworzenie połączeń między dzielnicami i centrum miasta. W 2019 r. za ponad 10 mln zł powstanie ok. 14 km tras.

Jedną z największych tegorocznych inwestycjirowerowych jest połączenie w ciągu ulicy Armii Krajowej na odcinku od ulicy Bażantów do ul. Marzanny. Koszt budowy tego odcinka o długości 1890 metrów wynosi 4,8 mln zł.Rowerowe połączenia realizowane są także w okolicy centrów przesiadkowych. Za 650 tys. zł powstanie drogarowerowa o długości 670 metrów między Centrum Przesiadkowym Ligota a Centrum Przesiadkowym Brynów.

Ulicę Medyków i Centrum Przesiadkowe Ligota połączy drogarowerowa o długości 1540 metrów – wartość tej inwestycji wyniesie 1,05 mln zł. Dodatkowo ulica Medyków zostanie połączona z rondem Huchrackiego drogąrowerową o długości 2,7 km. Z kolei na osiedlu Witosa realizowana będzie inwestycja warta ponad 850 tys. zł – ul. Rataja zostanie połączona z trasąrowerową nr 103. Trwają także przygotowania do budowy trasy wzdłuż ul. Lotnisko. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
rower miejski
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....