TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rower miejski na stałe zawitał do Piotrkowa Trybunalskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 27.08.2019 14:47:56
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od dziś, czyli od 27 sierpnia, Piotrków Trybunalski ma wypożyczalnię roweru miejskiego. System składa się z 80 rowerów i 10 stacji. Po zeszłorocznym pilotażu system został rozbudowany.

Drugi sezon Piotrkowskiego Roweru Miejskiego

W zeszłym roku w Piotrkowie można było korzystać z wypożyczalni w ramach sezonu pilotażowego, który trwał cztery miesiące. W tym czasie rowery zostały wypożyczone ponad 7,7 tysiąca razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 1600 użytkowników. System składał się z czterech stacji i 32 rowerów.

Piotrków to dobry przykład sukcesu wdrożenia systemu rowerowego w mieście liczącym do 100 tysięcy mieszkańców. Pilotażowy sezon funkcjonowania Piotrkowskiego Roweru Miejskiego pokazał, że ekologiczna komunikacja miejska jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla metropolii.Każdy rower został wypożyczony średnio ponad 240 razy, co pokazuje że wśród mieszkańców Piotrkowa system znalazł wielu sympatyków – powiedział Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Ponad dwukrotnie większy system

Startujący dziś system PRM jest ponad dwukrotnie większy niż w ubiegłym roku. Miłośnicy dwóch kółek skorzystają z 68 rowerów standardowych, 5 tandemów, 3 rowerów familijnych i 4 rowerów dziecięcych. Piotrkowski system wypożyczalni będzie się składał z 10 stacji:

 • Osiedle Słowackiego
 • Osiedle Łódzka
 • Dworzec Kolejowy
 • Stare Miasto – Mediateka
 • Osiedle Wyzwolenia
 • Kąpielisko Słoneczko
 • Wierzeje
 • Park im. ks. J. Poniatowskiego
 • Dmowskiego – Poprzeczna
 • Belzacka – Basen

Po sukcesie pilotażowej edycji wprowadzamy rower miejski na cztery najbliższe lata. System został rozszerzony o kolejne stacje po konsultacjach z mieszkańcami. Sieć stacji i 80 rowerów bez wątpienia stanie się alternatywną formą przejazdu przez miasto, ale także ciekawą formą zwiedzania grodu trybunalskiego przez turystów– podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak.

Jak informuje operator systemu, firma Nextbike Polska, zasady korzystania z systemu Piotrkowski Rower Miejski nie zmieniły się w porównaniu z ubiegłym rokiem. Konta zarejestrowanych użytkowników pozostają aktywne. Mają oni czas do 30 września 2019 aby uzupełnić opłatę inicjalną o ile zdążyli wykorzystać te środki na przejazdy. Nowi użytkownicy powinni wejść na stronę internetową piotrkowskirower.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty w wysokości minimum 20 zł. Kwota 10 zł bezzwrotnej opłaty inicjalnej oraz 10 zł dla utrzymania minimalnego stanu konta. Po jej zaksięgowaniu na koncie można już wypożyczać rowery.

System działa w formule prepaid. Oznacza to, że aby wypożyczyć rower, użytkownik musi mieć na swoim koncie co najmniej 10 zł. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia pojazdu jest zawsze w pełni darmowe. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Każda kolejna godzina wypożyczenia
– 2 zł.

4-letnia umowa z wykonawcą, firmą Nextbike Polska, zakłada, że w kolejnych latach – 2020, 2021 i 2022 – system będzie startował 1 kwietnia i działał do końca października. Wypożyczanie jednośladów czynne są przez całą dobę – we wszystkie dni tygodnia.

Do dyspozycji użytkowników PRM została uruchomiona całodobowa infolinia pod numerem: 0 44618 14 44 (koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów). Dzięki obsłudze Piotrkowskiego Roweru Miejskiego przez największego w Polsce operatora wypożyczalni mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, posiadający konto w swoimi systemie, mogą korzystać z jednośladów systemów Nextbike bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności w wielu miastach Polski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Piotrków Trybunalski
rower miejski
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....